Peugeot e-208 vs Renault Zoe – który jest lepszy

2023 Peugeot e-208

Peugeot e-208 jest subkompaktową wersją elektryczną znanego modelu Peugeot 208, co oznacza, że jest przeznaczony przede wszystkim do użytku w mieście, ponieważ nie oferuje szczególnie długotrwałej baterii. Tak czy inaczej, wydaje się, że e-208 sprzedaje się naprawdę dobrze, jak na to, czym jest, ponieważ wiele osób jest zainteresowanych dojazdami do pracy w mieście, które nie zanieczyszczają środowiska, a jednocześnie są stosunkowo niedrogie.

Renault Zoe jest mniej więcej taka sama historia, jak te dwa są head-to-head konkurenci w tym segmencie. Jako takie, mamy zamiar porównać Peugeot e-208 vs Renault Zoe i powiedzieć, który z tych dwóch jest lepszy samochód dla Ciebie. Zamierzamy porównać ich silniki, rozmiary baterii, zasięg, moc, design, wrażenia z jazdy i praktyczność.

Najbardziej oczywiste różnice między tymi dwoma są w dziale jazdy i projektowania, gdzie e-208 wygląda bardziej upmarket i jeździ nieco bardziej dynamicznie. Zoe jest bardziej powściągliwy zarówno w swoim projekcie, jak i podejściu do jazdy, które skupia się na komforcie, prostocie i łatwości obsługi.

Tak czy inaczej, oba te małe samochody elektryczne są dobrze zaprojektowane i dobrze realizują swój cel. Wydaje się, że e-208 jest nieco bardziej popularnym samochodem, ale to może się wkrótce zmienić, ponieważ Renault przygotowuje się do reelektrycznego Careal nowego Zoe.

Peugeot e-208 – Najmniejszy samochód elektryczny Peugeot

Samochody elektryczne są zazwyczaj dużo droższe w porównaniu do normalnych samochodów spalinowych, ale cena wywoławcza 31,345 funtów w Wielkiej Brytanii, 32,250 euro w Holandii i 35,350 euro w Niemczech sprawia, że e-208 jest jednym z bardziej przystępnych samochodów w swoim segmencie. Za tę cenę otrzymujesz elektrycznego hatchbacka z napędem na przednie koła, 2/4-drzwiowego, z pojedynczym silnikiem elektrycznym, który wytwarza 139 KM.

  Najczęstsze problemy z Peugeot 106

To wystarczy, aby zaoferować Ci od 125 do 265 mil w zależności od sposobu prowadzenia samochodu i temperatury na zewnątrz. Gdzie e-208 fares naprawdę dobrze jest w jego sytuacji prędkości ładowania, który zaczyna się od marnego 7,4 kW powolne ładowanie AC, który ładuje jego 45kWh użytkowej baterii w 7 godzin i 15 minut.

Z drugiej strony, szybkie ładowanie prądem stałym 150kW uzupełnia baterię e-208 w około 25 minut. Prawdopodobnie najbardziej imponującym aspektem e-208 jest jego design, który dość znacznie przewodzi w tym segmencie, zwłaszcza we wnętrzu, gdzie e-208 wygląda futurystycznie, a elektryczny Caren luksusowo. Oferowana przestrzeń jest lepsza w wersji 4-drzwiowej, ale ogólna przestrzeń jest ograniczona dla wyższych pasażerów.
Wrażenia z jazdy to kolejny aspekt, w którym e-208 błyszczy, ponieważ jest dynamiczny i dość opanowany jak na to, czym jest.

Renault Zoe – Najmniejszy samochód elektryczny Renault

Cena Renault Zoe zaczyna się od 36,840 euro w Niemczech, 34,790 euro w Holandii i 29,995 funtów w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że podstawowy elektryczny Carel Zoe podcina e-208 o kilka tysięcy. Renault Zoe korzysta z 52kWh baterii we wszystkich swoich iteracjach, ale można wybrać między 107 KM lub 134 KM modelu w zależności od tego, co trzeba.

Ogólny oczekiwany zakres Zoe może zarządzać jest gdzieś między 135 mil i 295 w zależności od temperatury i sposobu jazdy samochodu. Powolne ładowanie prądem zmiennym o imponującej mocy 22 kW zajmie około 3 godzin, natomiast stosunkowo rozczarowujące szybkie ładowanie prądem stałym o mocy 46 kW zajmie około godziny.

  Problemy z silnikiem Peugeot 1.6 PureTech

Renault Zoe korzysta z czystszego podejścia do projektowania niż e-208, w którym ostre krawędzie mają pierwszeństwo przed gładkimi załamaniami. Wnętrze Renault Zoe powoli zaczyna pokazywać swój wiek i nie dorównuje temu z modelu e-208.

Wrażenia z jazdy w Renault Zoe są bardziej stonowane i mniej charakterne, ale jak na swój rozmiar są zdecydowanie wygodne i przyjemne.

Conclusion – The Peugeot e-208 Is The Better Car

Mimo że Renault Zoe kosztuje nieco mniej, oferuje większą baterię, większy zasięg teoretyczny i wolniejsze ładowanie prądem zmiennym, to e-208 jest lepszym samochodem, bo jest bardziej dopracowany, przestronniejszy, oferuje szybsze ładowanie prądem stałym (co jest kluczowe) i przyjemniejszy za kierownicą.

Głównym powodem, dla którego e-208 ma te zalety w porównaniu z Renault Zoe jest fakt, że Zoe powoli się starzeje i nie dorównuje najnowszej ofercie w swoim segmencie. e-208 może się również pochwalić lepszym wyposażeniem standardowym i opcjonalnym oraz lepszym poziomem bezpieczeństwa.

Sekcja FAQ

Kiedy pojawi się nowe Renault Zoe?

Według najnowszych informacji pochodzących z Renault, model Zoe zostanie wycofany z produkcji i zastąpiony przez Renault 5 z lat 2024/2025. Jeśli znasz modele Renault, to z pewnością wiesz, że Renault 5 to nazwa, która nawiązuje do starych dobrych czasów, kiedy Renault produkowało jedne z najlepszych samochodów w branży.

Obecne dane wskazują, że Renault udało się sprzedać ponad 300 tys. sztuk modelu Zoe, co nie jest takie złe, ale nadchodzące Renault 5 ma łączyć elementy stylistyczne kultowego Renault 5 ze wszystkimi zaletami, jakie daje samochód elektryczny. Renault ma nadzieję przejąć ten segment dzięki Renault 5 i tylko czas pokaże, czy rzeczywiście tak będzie.

  Czy Peugeot 107 jest dobrym samochodem?

Jak bezpieczne są małe samochody elektryczne?

Bezpieczeństwo jest często pomijanym czynnikiem przy zakupie nowoczesnego samochodu, ponieważ większość ludzi oczekuje, że będą one niezwykle bezpieczne tylko dlatego, że pochodzą z nowoczesnej ery. Chociaż rzeczywiście tak jest w przypadku większości nowych samochodów, istnieją pewne godne uwagi wyjątki, takie jak Renault Zoe.

Renault Zoe z 2021 roku to najnowszy model Zoe, który dodatkowo otrzymał niezwykle rzadką ocenę 0 gwiazdek Euro NCAP. Tylko trzy samochody otrzymały ocenę jednego startu od czasu powstania Euro NCAP, co tylko dodatkowo potwierdza, że Zoe jest zbyt stary na współczesne czasy.

Czy powinienem kupić mały samochód elektryczny?

Zakup małego samochodu elektrycznego może czasami mieć cały sens na świecie, ale może również wydawać się nieco sprzeczny z intuicją jako pojedynczy samochód. Na przykład, jeśli spędzasz większość czasu jazdy na zatłoczonych ulicach miast, mały samochód elektryczny ma wiele sensu, zwłaszcza jeśli nie często przewozisz inne osoby lub posiadasz wiele samochodów.

Z drugiej strony, jeśli jesteś właścicielem jednego samochodu, posiadanie małego samochodu elektrycznego nie jest szczególnie dobrym pomysłem, ponieważ są one podrzędne, jeśli chodzi o długodystansowe podróże i transport dorosłych pasażerów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z