Peugeot e-208 vs Tesla Model 3 – który jest lepszy

2023 Peugeot e-208

Tesla jest certyfikowanym wielkim psem w branży samochodów elektrycznych, ponieważ produkty Tesli od dawna są najbardziej pożądanymi samochodami elektrycznymi na rynku. Peugeot nie jest głównym graczem w segmencie samochodów elektrycznych, ale Peugeot ma nadzieję zmienić to w najbliższych latach, ponieważ planują wydać dziesiątki nowych modeli elektrycznych do końca lat 2020.

W tym artykule mamy zamiar porównać Peugeot e-208 vs Tesla Model 3 i powiedzieć ci różnice między tymi dwoma. Peugeot e-208 pojawił się na rynku w nieco ponad 2 lata temu i powoli staje się jednym z najpopularniejszych subkompaktowych samochodów elektrycznych, ponieważ jest niedrogi i naprawdę użyteczny w jakimś miejscu, takim jak zatłoczone europejskie miasto.

Z kolei Tesla Model 3 to samochód znacznie poważniejszy, bo kosztuje znacznie więcej pieniędzy i oferuje znacznie więcej z elektrycznych carerything. Jest mocniejszy, większy, bardziej praktyczny, bardziej zaawansowany technologicznie, bardziej przestronny itd.

Chociaż porównania takie jak te często wydają się zbędne, ponieważ stosunkowo łatwo można dojść do wniosku, który z tych dwóch jest lepszym samochodem. Howelectric carer, to nie jest tak proste, ponieważ istnieją pewne środowiska, w których wyraźny zwycięzca jest trudniejszy do zdecydowania, zwłaszcza w segmencie wartości.

Peugeot e-208 – Najmniejszy samochód elektryczny Peugeot

Peugeot e-208 zaczyna się od 31,345 funtów w Wielkiej Brytanii, 32,250 euro w Holandii i 35,350 euro w Niemczech. To czyni go jednym z najmniejszych i najbardziej przystępnych samochodów elektrycznych na rynku. e-208 opiera się na akumulatorze o pojemności 45 kWh, co daje mu realny zasięg od 125 do 265 mil na pełnym ładowaniu.

  Problemy z silnikiem Peugeot 1.6 PureTech

Dzięki mocy 134 KM i momentowi obrotowemu 192 lb-ft, e-208 wysyła całą swoją moc na przednie koła przez cały czas. Maksymalne natężenie ładowania, jakie może przyjąć e-208, wynosi 150 kW i ładuje baterię od 10% do 80% w ciągu około 25 minut. Wolne ładowanie AC trwa nieco ponad 7 godzin, co jest mniej więcej standardem w dzisiejszych czasach.

e-208 nie jest samochodem wyczynowym, ale jego czas 0-60mph wynoszący 8 sekund jest więcej niż wystarczający dla większości ludzi. Design e-208 jest naprawdę atrakcyjny, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ponieważ e-208 wygląda futurystycznie i ostro. Praktyczność e-208 jest również naprawdę dobra jak na swój rozmiar, ale nadal nie jest to samochód, który może wygodnie przewozić cztery dorosłe osoby.

Tesla Model 3 – Najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w historii

Tesla Model 3 występuje w trzech różnych trim lelektric carels, standardowy Model 3, Model 3 Long Range Dual Motor lub top-spec Model 3 Performance. Ceny są oceniane między 42,990 funtów i 57,990 funtów w Wielkiej Brytanii, 46,667 euro i 63,667 euro w Niemczech i 45,993 euro i 60,993 euro w Holandii.

Entry-lelectric carel Model 3 oferuje baterię 57,5 kWh, podczas gdy pozostałe dwa modele oferują większą baterię 75 kWh. Możesz oczekiwać od 170 do 345 mil zasięgu z modelem standardowym, od 215 do 435 mil z modelem Long-Range i od 205 do 410 mil z modelem Performance.

Ładowanie od 10% do 80% zajmuje około 25-27 minut przy użyciu sieci Tesla 170kW Supercharged, podczas gdy ładowanie wolną wtyczką DC trwa ponad 9 godzin. Wydajność Modelu 3 jest jednym z jego najsilniejszych atrybutów, ponieważ Model 3 Performance może osiągnąć prędkość 0-60mph w zaledwie 3 sekundy.

  Najczęstsze problemy z Peugeot 206

Projekt Modelu 3 jest raczej polaryzujący, ale trudno nam nazwać go źle wyglądającym samochodem. Wnętrze jest autentyczne, ale niewiele osób lubi brak zestawu wskaźników. Praktyczność jest w rzeczywistości naprawdę dobra i Model 3 oferuje wystarczająco dużo miejsca dla czterech dorosłych osób. Wrażenia z jazdy są również naprawdę dynamiczne i przyzwoicie komfortowe.

Conclusion – The Tesla Model 3 Is The Better Car

Mimo że kosztuje znacznie więcej pieniędzy, Tesla Model 3 jest zdecydowanie lepszym samochodem. Dzięki możliwości korzystania z sieci Supercharger Tesli, nie ma tam samochodów, które są tak łatwe w użyciu jak Tesla. Ponadto Tesla jest szybsza, przyjemniejsza w prowadzeniu, bardziej komfortowa, lepiej wyposażona i lepiej trzyma swoją wartość.

e-208 jest potencjalnie lepszym samochodem, jeśli chodzi o użytkowanie w mieście, ponieważ jest znacznie mniejszy i łatwiejszy w manewrowaniu, ale to jedyna rzecz, jaką e-208 ma nad Modelem 3. Dopóki infrastruktura ładowania na całym świecie nie dogoni Tesli, naprawdę trudno jest polecić cokolwiek poza Teslą.

Sekcja FAQ

Czy Tesla to najlepsza marka samochodów elektrycznych na świecie?

To zależy od tego, co cenisz bardziej. Jeśli chcesz mieć najbardziej użyteczny i wygodny samochód elektryczny, jaki można kupić za pieniądze, Tesla jest zdecydowanie najlepsza. Jeśli chcesz akrów wydajności i najwyższej technologii, Tesla jest również najlepsza. Jeśli chcesz najbardziej luksusowych, najlepiej zbudowanych, najlepiej wyglądających i najbardziej komfortowych samochodów elektrycznych, Porsche, Audi, BMW, Mercedes, Lucid Air i Polestar są lepsze.

  Wszystko o nowych modelach Peugeot 2023

Czy powinienem kupić Teslę Model 3?

Ze ściśle finansowego punktu widzenia, samochody Tesla są zawsze dobrą inwestycją, zwłaszcza Model 3, ponieważ udaje mu się zachować wartość lepiej niż większość samochodów elektrycznych tam. Po drugie, jeśli kochasz technologie autonomicznej jazdy i szybkie czasy 0-60mh, Tesla Model 3 Performance jest również naprawdę dobrym wyborem.

Poza tym Tesla robi zdolne samochody elektryczne w tym sensie, że oferują naprawdę dobry zasięg, tak bardzo, że zazwyczaj stoją na szczycie swoich segmentów. Możliwość korzystania z sieci Supercharger jest prawdopodobnie najlepszą rzeczą w Tesli i jest czymś, czego nie może zaoferować żadna inna marka samochodów elektrycznych.

Czy powinienem kupić Peugeot e-208?

Jeśli chcesz mieć mały, tani i łatwy do życia samochód elektryczny, e-208 jest naprawdę dobrym wyborem. Z zachętami rządowymi, nie ma nic innego, co może pokonać e-208 z punktu widzenia wartości, nie electric caren a Tesla Model 3. Ponadto, jeśli potrzebujesz samochodu elektrycznego do użytku miejskiego i masz możliwość ładowania samochodu przez noc, a nie potrzebujesz zbyt wiele miejsca, e-208 jest idealny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z