Polestar vs Mercedes niezawodność – co jest lepsze?

Mercedes jest uważany przez opinię publiczną za wzorcową niemiecką markę premium, co oznacza, że modele Mercedesa wyznaczają standardy w swoich segmentach. Mimo że Audi i BMW konkurują z Mercedesem, większość ludzi nadal uważa Mercedesa za lidera.

W związku z tym, Mercedes musi utrzymać tę reputację poprzez inwestowanie dużych sum pieniędzy na badania i rozwój w luksus, innowacje i technologię. Wszystko to oznacza, że Mercedes nie stawia na pierwszym miejscu niezawodności, ponieważ większość pieniędzy firmy przeznaczana jest na te trzy działy.

W związku z tym Mercedes plasuje się w średnim przedziale niezawodności, zarówno Audi jak i BMW, podczas gdy Volvo, siostrzana firma Polestar, ma tendencję do plasowania się w kategorii od średniej do ponadprzeciętnej. Ponieważ większość modeli Polestara bazuje na współczesnych samochodach Volvo, można przypuszczać, że Polestar powinien być równie niezawodny jak Volvo.

Po prostu w tej chwili na rynku jest zbyt mało samochodów Polestar, aby można było prawidłowo ocenić niezawodność marki jako całości. Ponieważ jednak Volvo i Polestar korzystają z wielu części zamiennych, Polestar i Volvo powinny być równie niezawodne, co oznacza, że obie są lepsze od Mercedesa.

Niezawodność Mercedesa – średnia

Według RepairPal niezawodność Mercedesa Benz wynosi 3 na 5, co czyni go przeciętnym – nie świetnym, nie strasznym. Jest to powracający temat z niemieckim segmencie wykonawczym, jak zarówno Audi i BMW również mają tendencję do rezydowania w średnim segmencie niezawodności. Porsche ma jednak tendencję do pokonywania wszystkich trzech z nich, jeśli chodzi o niezawodność.

Jak wspomniano wcześniej, Mercedes skupia się na tworzeniu najbardziej luksusowych i najbardziej wyrafinowanych i pożądanych samochodów na rynku, co wiąże się z kompromisami w zakresie niezawodności. Niektóre modele, takie jak Mercedes Benz G-Class, który jest prawdopodobnie jednym z najbardziej pożądanych SUV-ów na świecie, są tego doskonałym przykładem.

  Najmocniejszy silnik Mercedesa?

Jest on duży, pudełkowaty i graniczący z rozsądkiem, co czyni go jednocześnie wytrzymałym i archaicznym. Jego utrzymanie kosztuje mnóstwo pieniędzy, a jeśli tego nie zrobisz, te kompromisy zwykle ujawniają się w postaci drogich napraw. Jednak kilkadziesiąt lat temu Mercedes budował niewiarygodnie niezawodne samochody, ale przestał to robić, ponieważ było to sprzeczne z polityką nowoczesnej firmy.

Nowe modele Mercedesa są objęte 4-letnią gwarancją na 50 tys. mil, ale można ją przedłużyć do 7 lat/100 tys. mil.

Niezawodność Polestara – Najprawdopodobniej lepsza niż Mercedesa

Jak wspomniano na początku, Polestar jest wciąż nową firmą, co oznacza, że nie mają na rynku wystarczająco dużo samochodów, aby być zarówno niewiarygodnym, jak i niezawodnym. Jednak fakt, że Polestar ma ręce głęboko w koszu z częściami do Volvo oznacza, że Polestar powinien radzić sobie podobnie jak Volvo.

Volvo jest zwykle oceniane jako przeciętne, od średniej do ponadprzeciętnej, jeśli chodzi o niezawodność, co oznacza, że Polestar teoretycznie powinien być mniej więcej taki sam, a więc lepszy od Mercedesa. Co więcej, Polestar skupia się na produkcji samochodów elektrycznych, które również teoretycznie powinny być bardziej niezawodne, ponieważ wykorzystują mniej ruchomych części.

Tak czy inaczej, można bezpiecznie zasugerować, że Polestar powinien być bardziej niezawodny niż Mercedes, ale tylko czas pokaże, czy rzeczywiście tak jest. Polestar wydaje się być nową firmą, ale jest silnie wspierana przez Volvo, które posiada 50% praw własności Polestar.

Modele Polestar objęte są 4-letnią gwarancją fabryczną o długości 50 tys. mil, która może zostać przedłużona do 100 tys. mil.

  Dodge Charger Niezawodność

Konserwacja – kluczowy aspekt niezawodności

Bez odpowiedniej konserwacji nie można oczekiwać, że samochód będzie tak niezawodny, jak sugeruje większość wykresów/wyników. Niektórzy ludzie w ogóle nie konserwują swoich samochodów, podczas gdy inni robią to samodzielnie, za pośrednictwem dealerów lub niezależnych warsztatów, co może być zarówno dobre, jak i złe.

Oznacza to, że nawet najbardziej niezawodne modele Mercedesa nie są tak niezawodne, jak powinny być, jeśli nie są odpowiednio konserwowane. Kiepska konserwacja sprawia, że Państwa samochód staje się zawodny.

Gdy zaczniesz doświadczać problemów, które były spowodowane brakiem konserwacji, możesz nawet być świadkiem przedwczesnej śmierci swojego samochodu. Podsumowując, zawsze należy pamiętać o konserwacji samochodu zgodnie z zaleceniami producenta, jeśli chcemy, aby był on jak najbardziej niezawodny.

Modele Mercedesa są kosztowne w utrzymaniu i nie jest to tajemnicą, ponieważ wszystkie europejskie samochody klasy premium są kosztowne. Jeśli jednak będziesz je prawidłowo konserwować, powinny Ci służyć przez wiele lat. Z drugiej strony, modele Volvo są równie drogie, ale biorąc pod uwagę fakt, że Polestar produkuje samochody elektryczne, a samochody elektryczne są zazwyczaj tańsze w utrzymaniu, Polestar powinien pokonać Mercedesa również pod tym względem.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes jest bardziej luksusowy niż Polestar i Volvo?

Mercedes jest rzeczywiście bardziej luksusowy niż Polestar i Volvo, ale tylko jeśli zdecydujemy się na odpowiedni trim. Niemieckie samochody klasy wyższej słyną z braku wyposażenia standardowego w swoich podstawowych modelach, co oznacza, że średnio wyposażony model Volvo lub Polestar powinien bez problemu pokonać Mercedesa w podstawowym wyposażeniu.

  Chevrolet Bolt EUV Niezawodność

Jeśli jednak zdecydujemy się na Mercedesa z wyższej półki z bardziej adekwatnym poziomem wyposażenia, żadne Volvo czy Polestar nie będzie w stanie nawet zbliżyć się do Mercedesa pod względem luksusu.

Dlaczego powinienem kupić Polestara zamiast Mercedesa?

Polestar jest ekskluzywną marką samochodów elektrycznych, co oznacza, że produkuje samochody elektryczne na bazie swojego autonomicznego podwozia opartego na samochodach elektrycznych. Oznacza to, że te samochody elektryczne są zaprojektowane jako samochody elektryczne od samego początku, podczas gdy Mercedes ma tendencję do korzystania z istniejących platform ICE i przekształcania ich w samochody elektryczne.

Oznacza to, że jeśli jesteś zainteresowany samochodami elektrycznymi, powinieneś kupić Polestar, z wyjątkiem Mercedes EQS, który jest prawdopodobnie jednym z najlepszych samochodów elektrycznych na rynku. Z drugiej strony, jeśli chcesz mieć ICE/hybrydę, Mercedes jest oczywistym wyborem.

Czy Polestar może dorównać atrakcyjności marki Mercedes?

Atrakcyjność marki Mercedes Benz zbudowana jest na wieloletniej tradycji tworzenia najlepszych luksusowych samochodów na rynku. Jeśli połączymy to z efektownym wyglądem, mnóstwem innowacji i stuletnim doświadczeniem w produkcji ekskluzywnych samochodów, to nie ma szans, aby Polestar mógł się z tym równać.
Tak czy inaczej, świat powoli przesuwa się w stronę samochodów elektrycznych i tylko czas pokaże, kto wyjdzie na prowadzenie. Tesla jeszcze dwie dekady temu była nikim, a teraz jest najbardziej wartościową firmą motoryzacyjną na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z