Polestar vs Porsche – niezawodność – co jest lepsze?

Porsche to marka znana z dobrze zaprojektowanych, wymagających konserwacji, ale solidnie wykonanych i niezawodnych samochodów. Porsche plasuje się w czołówce rankingów niezawodności, ponieważ większość modeli Porsche jest prawidłowo utrzymana i niezawodna od samego początku.

Z drugiej strony, Polestar jest nową marką z tylko jednym prawdziwym seryjnym modelem produkcyjnym, co oznacza, że Polestar wciąż nie może być poprawnie oceniony pod względem niezawodności. Tak czy inaczej, wiemy, że Polestar jest silnie wspierany przez Volvo, a oni produkują tylko samochody elektryczne.

Wszystko to powinno w teorii oznaczać, że Polestar powinien być marką o ponadprzeciętnej niezawodności. Mimo to, prawdopodobnie nigdy nie będą w stanie dorównać Porsche, ponieważ Porsche to ścisła czołówka przemysłu samochodowego pod względem niezawodności.

Aby dany samochód był jak najbardziej niezawodny, potrzebuje odpowiedniej i terminowej konserwacji, i właśnie w tym zakresie te dwie marki znacznie się różnią. Porsche są notorycznie drogie w utrzymaniu, podczas gdy samochody Volvo nie są prawie tak drogie.

Niezawodność Polestara – Najprawdopodobniej powyżej średniej

Aby w pełni zrozumieć, jak niezawodny jest Polestar, musimy spojrzeć na to, jak niezawodne są samochody Volvo. Według licznych źródeł internetowych, większość modeli Volvo zdecydowanie plasuje się w segmencie niezawodności powyżej średniej. Biorąc pod uwagę fakt, że Polestar i Volvo dzielą między sobą wiele części, można przewidywać, że samochody Polestar również powinny być ponadprzeciętnie niezawodne.

Należy również pamiętać, że Polestar produkuje wyłącznie samochody elektryczne, które są z natury bardziej niezawodne niż samochody z silnikami spalinowymi, ponieważ mają mniej ruchomych części. Nie wymagają one wymiany oleju, a ogólne zużycie podzespołów w samochodach elektrycznych jest znacznie niższe.

  Dlaczego Porsche są tak drogie?

Oznacza to, że samochody Polestar powinny być teoretycznie tak samo niezawodne jak samochody Volvo, ale biorąc pod uwagę fakt, że są to również samochody elektryczne, mogą nawet oferować lepsze referencje w zakresie niezawodności. W chwili pisania tego artykułu Polestar produkuje tylko jeden model seryjny, a ponadto planuje wykorzystanie tego samego układu napędowego we wszystkich nadchodzących modelach.

Przy tak szerokim spektrum części wspólnych zarówno między nadchodzącymi modelami Polestar, jak i obecnymi modelami Volvo, można raczej bezpiecznie stwierdzić, że samochody Polestar powinny być ponadprzeciętnie niezawodne.

Niezawodność Porsche – wiodąca w klasie w większości segmentów

Zaawansowana inżynieria, dbałość o szczegóły, solidna jakość wykonania, wysokiej klasy materiały… Wszystkie te cechy są synonimem prawdziwego Porsche i tak jest już od dziesięcioleci. Mimo że Porsche poszerzyło swoją ofertę o samochód elektryczny, luksusowego sedana i dwa SUV-y, te cechy są wciąż aktualne.

Jedynym prawdziwym konkurentem Polestara 2 jest Porsche Taycan. Kosztuje on znacznie więcej pieniędzy niż Polestar 2 i bije Polestara 2 pod niemal każdym względem. Ogólna niezawodność w Porsche jako marki jest dość liniowa, co oznacza, że nie ma żadnych modeli czarnych owiec, które są mniej niezawodne niż reszta gamy Porsche.

Porsche Macan to podstawowy model Porsche, ale jest to prawdziwy model Porsche bez względu na to, jak na niego spojrzeć. 911 jest najbardziej niezawodnym modelem Porsche, ponieważ linia 911 obejmuje ponad siedem dekad, co oznacza, że Porsche niemal do perfekcji dopracowało recepturę 911.

  Jaki jest najmniejszy SUV Porsche?

Podsumowując, Porsche od dawna cieszy się dobrą reputacją, jeśli chodzi o niezawodność. Do tego stopnia, że wiele modeli Porsche jest liderami w swoim segmencie pod względem niezawodności.

Utrzymanie Polestar vs Porsche – Porsche jest o wiele droższe

Jak już wcześniej wspomniano, wszystkie wymienione cechy Porsche rzeczywiście istnieją, ale aby te cechy były w ogóle istotne, trzeba wydać przyzwoitą sumę pieniędzy na koszty utrzymania. Ponieważ Porsche produkuje samochody ściśle luksusowe, a nawet egzotyczne, oczekuje się, że będą one wymagające w utrzymaniu.

Polestar jest nieco bardziej „masowy”, co oznacza, że nie jest w stanie tak łatwo podnieść kosztów utrzymania jak Porsche. Klienci Porsche nie są tak zainteresowani samochodami o niskich kosztach utrzymania, ponieważ cenią Porsche z wielu innych powodów, a tego Volvo/Polestar nie potrafi zrobić.

Tak czy inaczej, oba te samochody oferują 4-letnią gwarancję fabryczną na 50 tys. mil, którą można przedłużyć, aby pokryć wszystkie koszty napraw przez kolejne 2 lata. Podsumowując, Porsche są droższe w utrzymaniu, ale to wiąże się z tym terytorium. Z drugiej strony, modele Polestar plasują się gdzieś pośrodku stawki.

Sekcja FAQ

Dlaczego samochody elektryczne są bardziej niezawodne?

Samochody elektryczne są bardziej niezawodne, ponieważ oferują mniej ruchomych części, co oznacza, że ich ogólne zużycie nie jest tak konsekwentne, jak w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym. Samochody elektryczne korzystają również z technologii specyficznych dla samochodów elektrycznych, takich jak hamowanie odzyskowe, które odciąża normalne hamulce i przenosi je na silniki odzyskowe przymocowane do kół.

  Czy Porsche Cayenne jest dobre w terenie

Oznacza to, że samochód elektryczny nie musi polegać bezpośrednio na hamulcach, gdy musi zwolnić. Ponadto, samochody elektryczne są mniej skomplikowane, ponieważ nie potrzebują oleju, nie potrzebują paliwa, nie potrzebują pomp paliwowych, katalizatorów, tłumików, czy filtrów oleju, aby wymienić tylko kilka z nich.

Czy samochody elektryczne są niezawodne w dłuższej perspektywie?

Długoterminowa niezawodność samochodów elektrycznych jest nadal trochę tajemnicą, ponieważ nie ma zbyt wielu 10-20-letnich samochodów elektrycznych na zewnątrz i wokół. Biorąc pod uwagę fakt, że akumulatory po pewnym czasie stają się bezużyteczne i wymagają wymiany, nie jest całkowicie jasne, jak niezawodne są samochody elektryczne w dłuższej perspektywie.

Większość producentów uważa, że obecne samochody elektryczne będą poważnie przestarzałe po 20 latach, więc nie powinno to stanowić problemu. Jednak samochody elektryczne kosztują dużo pieniędzy, więc z pewnością będzie zainteresowanie posiadaniem 20-letniego samochodu elektrycznego, jeśli będzie on mógł funkcjonować prawidłowo.

Dlaczego ludzie kochają Porsche?

Porsche to marka wymieniana zwykle z takimi markami jak Ferrari i Lamborghini, ponieważ ludzie uważają ją za najwyższą półkę przemysłu motoryzacyjnego. Porsche jest inne niż Lamborghini i Ferrari, ponieważ Porsche produkuje lepsze samochody.

Porsche są zazwyczaj najszybszymi samochodami na torze, a jednocześnie są niezwykle przyjemne w prowadzeniu na drodze. Są one często uważane za symbole statusu, ponieważ wyglądają dostojnie i oferują wiele luksusów i wysokiej jakości materiałów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z