Porsche 911 – niezawodność

Porsche 911, wprowadzone przez firmę Porsche AG w Stuttgarcie we wrześniu 1964 roku, to tylnonapędowy, dwudrzwiowy samochód sportowy z dwoma miejscami siedzącymi. Oprócz modeli 2-drzwiowych typu speedster i Targa-top, jest on dostępny również jako coupé i kabriolet. Jest uważany za najbardziej znany projekt samochodu sportowego.

Przegląd

Nie ma nic lepszego niż Porsche 911. Bez względu na to, jaki silnik wybierze Twoje 911, szybko się rozpędza i mknie po krętych drogach. Ogólnie rzecz biorąc, to Porsche jest samochodem sportowym o najwyższych osiągach, nawet w zatłoczonym segmencie luksusowych samochodów sportowych. 911 napędza turbodoładowany silnik o pojemności 3,0 litra, który współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią PDK. Od 0 do 60 km/h rozpędza się w 2,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 320 km/h.

Niezawodność

Kupno Porsche z 1984 r. lub nowszego gwarantuje niezawodność pojazdu. Nie ma wątpliwości, że modele z lat 87-89 miały najbardziej niezawodne skrzynie biegów. W ostatnim badaniu przeprowadzonym przez J.D. Power, Porsche 911 z 2022 roku uzyskało 80 punktów na 100 możliwych w kategorii niezawodności. Ogólnie rzecz biorąc, Porsche 911 jest oceniane jako najbardziej niezawodny samochód. Fakt, że Porsche ma tak imponującą reputację, a model 911 jest jego najbardziej kultowym modelem, nie powinien dziwić.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo modelu 911 jest doskonałe i mimo że Euro NCAP nie przeprowadziło testów zderzeniowych, powinien on dobrze przetrwać zderzenie. Samochód wyposażono w kilka systemów elektronicznych, które mają za zadanie czuwać nad kierowcą, w tym standardowy system hamowania po kolizji, który zmniejsza skutki kolizji wtórnej, a także system Porsche Stability Management.

  Infiniti G25/G37 Niezawodność

Stopa amortyzacji

Wartość Porsche 911 po pięciu latach wyniesie 101 583 USD, a amortyzacja 45%. Porsche 911 są niezwykle niezawodne i niemal niezniszczalne, co czyni je jednymi z najwspanialszych samochodów wszechczasów. Z tego powodu bardzo dobrze utrzymują swoją wartość.

Konserwacja i naprawy

W ciągu pierwszych 10 lat posiadania Porsche 911 koszty przeglądów i napraw wyniosą 18 231 USD. Koszt tego luksusowego coupe jest o 5 921 USD wyższy niż średnia branżowa. Ponadto istnieje 47,59% prawdopodobieństwo, że w tym czasie 911-tka będzie wymagała poważnej naprawy.

FAQ

Czy Porsche 911 to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Porsche 911 to samochód z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w Porsche 911?

Porsche 911 to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Minicompact Cars

Jaka jest moc Porsche 911 i czy ma turbo?

Porsche 911 ma 379 KM i 331 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Twin Turbo Premium Unleaded H-6 o pojemności skokowej 3,0 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jaki typ kół ma to auto?

Porsche 911 ma aluminiowe koła przednie 19 X 8,5 cala i aluminiowe koła tylne 20 X 11,5 cala.

Który model Porsche 911 jest najbardziej niezawodny?

Każdy model z 1984 roku i nowszy jest najbardziej niezawodny. Ze względu na lepsze skrzynie biegów wybieramy modele z lat 87-89.

Jak długo działają silniki Porsche 911?

Żywotność silnika Porsche 911 można oszacować na 100 000 mil i 10 lat. Silniki Porsche 911 będą działać dłużej, jeśli będą odpowiednio konserwowane i pielęgnowane. Porsche 911 wytrzymuje do 150 000 mil.

  Dodge Grand Caravan Niezawodność

Czy Porsche często się psują?

Naprawy Porsche są mniej kosztowne niż innych samochodów sportowych, takich jak Ferrari. Porsche są mocne i nie psują się często. Regularne przeglądy i serwisowanie sprawią, że nie będziesz musiał wydawać zbyt dużo pieniędzy na naprawy.

Czy Porsche 911 jest praktyczne?

Jest zdumiewająco praktyczne. Chociaż Porsche 911 2019 to sportowy samochód o wysokich osiągach, może być również używany jako codzienny kierowca. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i zwrotność idealnie nadaje się do jazdy po mieście. 911 jest bardzo łatwe do zaparkowania równoległego.

Czy Porsche zachowują swoją wartość?

Porsche mają dłuższą żywotność niż inne marki. Ze względu na duży popyt i historyczną niezawodność Porsche drożeją powoli. Dlatego ich ceny odsprzedaży są wysokie. Wielu dealerów samochodów używanych klasyfikuje Porsche jako najbardziej pożądaną markę luksusową pod względem ceny odsprzedaży.

Czy nadal można kupić Porsche 911 z manualną skrzynią biegów?

Manualne skrzynie biegów Porsche zapewniają kierowcom precyzję i kontrolę, jaką może zaoferować tylko ręczna skrzynia biegów Porsche. Mają też wiele sportowych i wyrafinowanych opcji. Manualne skrzynie biegów Porsche mogą być stosowane w wielu modelach Porsche 911 i 718.

Czy Porsche 911 jest niezawodnym kierowcą na co dzień?

Wydaje się, że większość właścicieli jest zgodna co do tego zdania. 911-ką można jeździć codziennie, z wyjątkiem ekstremalnych warunków pogodowych. Niektórzy nie mają nic przeciwko załadowaniu 911 na bagażnik dachowy i zabraniu jej na wakacje na nartach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z