Porsche Boxster – wszystko, co musisz wiedzieć

Porsche Boxster

Porsche Boxster to dwumiejscowy samochód sportowy klasy podstawowej stworzony przez legendarną markę Porsche w celu zaoferowania klasycznego samochodu sportowego z tylnym napędem, który może konkurować z takimi modelami jak BMW Z4, Mazda MX-5 i Alpine A110. Ten kompaktowy, dwumiejscowy samochód sportowy jest przeznaczony dla tych, którzy chcą cieszyć się sportowym samochodem Porsche, nie płacąc za Porsche 911.

Linia Boxster sięga korzeniami do lat 90-tych, kiedy to zaprezentowano pierwszą (986) generację. Model 986 był produkowany do 2004 roku, kiedy to został zastąpiony przez model 987, którego produkcja zakończyła się w 2012 roku. Dwie ostatnie generacje Boxstera (981 i 718) to dwie najlepsze generacje Boxstera, ponieważ oferują najbardziej nowoczesne i ekscytujące wrażenia.

Układ napędowy, który zazwyczaj można znaleźć w większości modeli Boxstera, to 6-cylindrowy silnik Boxstera, ale nowsze modele 718 Boxster są również wyposażone w stosunkowo słabe modele 4-cylindrowe. Boxster wydaje się być stosunkowo niezawodnym modelem, ale warto wspomnieć o kilku problemach.

Jeśli chodzi o wartość, Boxster jest znany z tego, że bardzo dobrze utrzymuje swoją wartość, a praktyczność jest taka, jakiej można oczekiwać od kompaktowego, dwuosobowego samochodu sportowego. W Boxsterze nie ma zbyt wiele miejsca, ponieważ samochód ten nigdy nie miał być praktyczny.

Porsche Boxster – Układ napędowy

Zarówno Boxster 986, jak i Boxster 987 wyposażone są wyłącznie w silniki 6-cylindrowe. Najmocniejszym silnikiem Boxstera 986 jest 6-cylindrowy silnik 3,2 l o mocy 260 KM, a najmocniejszym modelem Porsche 987 jest Boxster Spyder o pojemności 3,4 l i mocy 320 KM. Wszystkie te modele są wyposażone w napęd na cztery koła i manualną skrzynię biegów lub opcjonalnie w PDK/Tiptronic.

Boxster 981 oferuje prawdopodobnie najlepszą standardową gamę silników o mocy 375 KM z silnikiem 3,8 l typu flat-6. Linia 718 Boxster zaczyna się od 4-cylindrowych silników o pojemności 2,0 l, które nie są zbyt popularne, podczas gdy topowe modele 718 GTS i Spyder otrzymują najlepszy silnik Boxstera wszechczasów – pochodzący z 911 silnik 4,0 l typu flat 6 o mocy do 420 KM.

Wszystkie te silniki są tak skonstruowane, aby były ekscytujące, szybko reagujące i wysokoobrotowe, co oznacza, że układ napędowy Boxstera jest idealny dla tych, którzy chcą mieć samochód sportowy, który jest zawsze gotowy do jazdy. Wydajność nie jest zbyt wysoka, ale nikt nie kupuje Boxstera ze względu na zużycie paliwa czy koszty eksploatacji.

Porsche Boxster – Konstrukcja i podwozie

Porsche Boxster to dwumiejscowy samochód z napędem na tylne koła i krótkim rozstawem osi, który jest nisko i szeroko osadzony. Jest to klasyczny przepis na dwumiejscowy samochód sportowy, co oznacza, że Boxster wygląda ekscytująco, poważnie i jest gotowy do jazdy. Jeśli chodzi o wnętrze, obecny Boxster ma pewne braki w porównaniu z resztą linii Porsche, ale ogólny projekt jest wypełniony materiałami wysokiej jakości.

Najlepszą rzeczą we wszystkich generacjach Boxstera jest zawieszenie, a zwłaszcza układ jezdny. Boxster oferuje doskonały rozkład masy dzięki silnikowi zamontowanemu pośrodku, co oznacza, że podwozie Boxstera jest zrównoważone, sterowne i pełne pewności siebie. Łatwo jest jeździć szybko Boxsterem bez obawy, że wyląduje się w rowie.

Porsche Boxster – Niezawodność i typowe problemy

Porsche Boxster zawsze było przyzwoicie niezawodnym samochodem, a najnowsze modele Boxstera są niezawodne we wszystkich aspektach. Jednak żaden samochód nie jest doskonały, a najczęstsze i potencjalnie najpoważniejsze problemy związane z wszystkimi generacjami Boxstera to wycieki oleju, problemy z łożyskami IMS, łańcuchy rozrządu, PDK i przegrzewanie się.

Warto wspomnieć, że wymienione tutaj problemy są przede wszystkim tymi o najwyższym stopniu nasilenia, a niekoniecznie najczęściej występującymi. Tak czy inaczej, trzeba się nimi dokładnie zająć, jeśli jest się zainteresowanym kupnem Boxstera.

Porsche Boxster – wartość i praktyczność

Używane Porsche Boxster można kupić już za 7000 USD, ale nie są to samochody pożądane ani niezawodne, ponieważ mają duży przebieg, są stare i powolne. Najlepsze modele Boxstera kosztują ponad 100 000 USD, co oznacza, że większość ludzi prawdopodobnie zdecyduje się na 911-tkę.

Pod względem praktyczności Boxster jest kompaktowym, dwumiejscowym samochodem sportowym o stosunkowo dużej przestrzeni bagażowej, biorąc pod uwagę jego wielkość. Jednak w ogólnym rozrachunku Boxster jest wyjątkowo niepraktyczny, ponieważ brakuje w nim zarówno miejsca do siedzenia, jak i przestrzeni bagażowej.

1999 Porsche Boxster 2.5
1999 Porsche Boxster 2.5 – Wikimedia

Sekcja FAQ

Która generacja Porsche Boxster jest najlepsza?

To zależy od tego, na czym najbardziej Ci zależy. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na wartości, dwie pierwsze generacje Boxstera są przystępne cenowo. Jednak oba nie są tak dobre, jak późniejsze modele. Obecny Boxster 718 jest naprawdę drogi, a mimo to nie jest wyposażony w silniki 6-cylindrowe w modelach niższej klasy.

  Czy Porsche Cayenne jest takie samo jak VW Touareg?

W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem zarówno pod względem wartości, jak i osiągów są modele 981, które są wyposażone w silniki 6-cylindrowe, są dość nowoczesne, dobrze wyglądają i nie są tak drogie, jak porównywalne modele 718. Co więcej, 981 jest także niezawodnym samochodem, co czyni go jeszcze lepszym.

Która generacja Porsche Boxster jest najgorsza?

Pierwsza generacja 986 Boxster to zdecydowanie najgorszy model Boxstera, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne z kilku powodów. Po pierwsze, model 986 miał wiele problemów fabrycznych, które były tak poważne, że Porsche prawie całkowicie zaprzestało produkcji tego samochodu. Po drugie, model 986 niedługo skończy 30 lat, mimo że nie jest klasykiem.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nigdy nie będzie klasykiem, ponieważ nikt nie jest zachwycony modelem 986. Dlatego też 986 można kupić za głupio niską cenę.

Czy Porsche 911 jest lepsze niż Porsche Boxster?

Porsche 911 jest lepszym samochodem, ponieważ oferuje więcej wszystkiego. Niektórzy ludzie wolą dedykowane modele Porsche Boxster/Cayman, takie jak GT4, GTS, Boxster Spyder i GT4 RS, niż nawet najbardziej dedykowane modele 911, takie jak GT3, GT3 RS, a nawet GT2 RS.

W Boxsterze jest coś naprawdę wyjątkowego w silniku zamontowanym pośrodku, ale to po prostu nie wystarczy, aby pokonać 911, który jest jednym z najlepszych samochodów sportowych w historii motoryzacji, jeśli nie najlepszym.

Czy Porsche Boxster 2022 jest tego warte?

Porsche 718 Boxster to doskonały, luksusowy samochód sportowy. Dzięki mocnym silnikom, niesamowitemu przyspieszeniu i zwinnemu prowadzeniu ten roadster ma największe walory jezdne spośród wszystkich samochodów w swojej klasie. Wnętrze należy raczej do kategorii „w porządku”.

Czy Boxster to Porsche dla ubogich?

Nie, Boxster nie jest Porsche dla ubogich. Jest to po prostu inny typ Porsche. Boxster to świetny wybór dla tych, którzy chcą mieć samochód sportowy dający wiele radości z jazdy za rozsądną cenę.

Co jest nie tak z Porsche Boxster 986?

Dobra wiadomość dotycząca niezawodności Boxstera 986 jest taka, że jego wskaźnik zdawalności MoT wynosi 78%, czyli znacznie powyżej średniej dla samochodów w tym wieku. Drobne usterki reflektorów i zużyte opony to najczęstsze przyczyny awarii. Jest wiele rzeczy, które mogą się zepsuć w Boxsterze 966 i mogą być kosztowne.

Czy Boxster to prawdziwe Porsche?

Tak, Boxster jest z pewnością prawdziwym Porsche. Porsche Boxster i Cayman to dwumiejscowe samochody sportowe z silnikiem w połowie długości, produkowane przez firmę Porsche i sprzedawane przez cztery generacje. Były produkowane jako 2-drzwiowy, 2-miejscowy roadster (Boxster) i 3-drzwiowe, 2-miejscowe coupe (Cayman).

Czy Boxster to samochód dla lasek?

Zadano nam pytanie: Czy Porsche Boxster to „samochód dla kurcząt”? Niektórzy uważali, że jest on skierowany do kobiet kierowców. Inni, w tym ja, twierdzili, że tak nie jest. Głosy były podzielone po tym, jak nikt nie powiedział jednoznacznie: „Nie, ten samochód nie jest samochodem dla lasek”.

Który rocznik Porsche Boxster jest najbardziej niezawodny?

Porsche Boxster po raz pierwszy pojawiło się na rynku w 1996 roku. Przez kilka następnych lat miał problemy, jak każdy nowy samochód. Po kilku przeprojektowaniach Porsche znalazło swój punkt kulminacyjny w 2012 roku, który był najlepszym rokiem dla Porsche Boxstera.

Czy to będzie klasyk?

Porsche Boxster, pomimo swojej pozornej niepopularności, będzie klasycznym samochodem ze względu na wyjątkowe właściwości jezdne i użyteczność. Jego wyjątkowe miejsce w historii Porsche również sprawi, że będzie to samochód klasyczny. Porsche już ogłosiło, że Boxster jest „klasycznym samochodem jutra”.

Czy Porsche Boxster S jest fajny?

Boxster to małe, dobrze wyważone, dwumiejscowe coupe, które dobrze się prowadzi i świetnie wygląda ze zdjętym dachem. Boxster jest łatwy w prowadzeniu, parkowaniu i użytkowaniu. Mimo że jakość jazdy i prowadzenie poprawiały się z każdą wersją, oryginalna konstrukcja Boxstera jest nadal zwinna i przyjemna.

Czy w Porsche Boxsterze zmieści się komplet kijów golfowych?

Baw się dobrze Porsche Boxsterem i nie bój się zabrać ze sobą kijów golfowych. Nadal będziesz mógł przewozić torbę i kije golfowe, chociaż zalecamy torby z węższą podstawą.

  Czy warto kupić Porsche Macan?

Czy to dobry kierowca na co dzień?

Model Boxster firmy Porsche nie jest może najdroższym ani najbardziej poszukiwanym samochodem sportowym na rynku, ale podobnie jak nowoczesne coupe, które wszyscy znamy i kochamy, Boxster jest doskonałym przykładem niezawodnego i stylowego samochodu sportowego, który świetnie nadaje się również do codziennej jazdy.

Jaka jest różnica między Porsche Boxster a Porsche Boxster S?

Porsche 718 Boxster S oferuje większe osiągi i mocniejszy silnik. Jego cena zaczyna się od 71 400 USD MSRP. Cechy i specyfikacje 718 Boxster S obejmują wszystkie cechy 718 Boxster oraz turbodoładowany 4-cylindrowy silnik Boxer o pojemności 5 litrów, który generuje moc 350 KM.

Które modele Porsche Boxsterów mają problemy z IMS?

W samochodach Boxster, Cayman lub 911 wyprodukowanych między 2006 a 2008 rokiem łożysko IMS nie nadaje się do naprawy. Zaleca się usunięcie uszczelki smarowej, aby umożliwić prawidłowe smarowanie łożysk olejem.

Przy jakim przebiegu samochody Porsche mają problemy?

Samochody Porsche wytrzymują do 150 000 mil. Średnia długość życia samochodu zależy od wielu czynników, w tym od nawyków jazdy i historii serwisowania. Porsche jest znaną marką ze swojej trwałości, a samochody są utrzymywane w świetnym stanie przez wiele lat po zakupie.

Czy Porsche Boxster to supersamochód?

Istnieje tylko kilka modeli 911, które można uznać za supersamochody. Chociaż platforma Boxster/Cayman firmy Porsche jest najlepszą platformą dla samochodów sportowych, brakuje jej egzotyki niezbędnej do uznania jej za supersamochód. Wbrew powszechnej opinii samochody takie jak Porsche 918 czy Carrera GT nie są tylko samochodami sportowymi.

Dlaczego Porsche tak bardzo traci na wartości?

Porsche są droższe w utrzymaniu niż inne modele, co powoduje, że nowe modele drożeją szybciej niż zwykle. Ponadto nabywcy używanych samochodów nie chcą wydawać zbyt wiele na stare, luksusowe auta, więc popyt na te samochody pozostaje niski.

Co jest lepsze Mercedes czy Porsche?

Indeks niezawodności plasuje Porsche na drugim miejscu wśród producentów samochodów luksusowych, podczas gdy Mercedes zajmuje 31 miejsce. Niezawodność Mercedesa jest poniżej średniej, podczas gdy niezawodność Porsche przewyższa niezawodność Mercedesa. Porsche może osiągnąć poziom, z którym niewielu innych producentów samochodów może się równać.

Jakie jest najładniejsze Porsche?

 • Porsche 356.
 • Porsche 911 2.7 Carrera RS.
 • Porsche 930 Turbo.
 • Porsche 959.
 • Porsche 911 GT1
 • Porsche Carrera GT.
 • Porsche 918 Spyder.
 • Porsche Taycan.

Jak niezawodny jest Boxster z 1999 roku?

Ocena niezawodności 1999 Porsche Boxster wynosi 2,0 na 5. Zajmuje 32. miejsce wśród 32 wszystkich marek.

Czym jest Porsche Boxster T?

Boxster T to samochód, w którym wszystko sprowadza się do podstaw. To podwozie Porsche 718 to samochód o potężnych osiągach, który nie skupia się na prędkości czy mocy, ale raczej pokazuje wrodzoną błyskotliwość i moc Porsche Boxstera T.

Kiedy Porsche Boxster zmieniło nadwozie?

Druga generacja Boxstera została zaktualizowana o nowe technologie i zwiększoną moc w 2008 roku. Boxster S drugiej generacji miał prawie taką samą moc jak poprzedni Boxster S. Świat wciąż jeszcze odczuwał skutki kryzysu gospodarczego z 2008 roku. Porsche udało się sprawić, by Boxster wyglądał dobrze dzięki liftingowi.

Czy duży facet zmieści się w Porsche Boxster?

Jeśli wybierzesz fotele manualne (które są nieco niższe), to powinieneś sobie poradzić. Ja mam 6’3″ wzrostu i 270 funtów wagi, a mój 987 BS z elektrycznymi fotelami pasuje do mnie dobrze. Poza tym 981 jest trochę większy.

Czy Porsche ma podgrzewane fotele?

Standardowe podgrzewane fotele w przednim rzędzie w Porsche Cayenne z 2021 roku zostały zastąpione fotelami z pianką z pamięcią kształtu. Tylny rząd ma jednak opcję posiadania podgrzewanych foteli. Wnętrze Porsche Cayenne z 2021 roku ma czterostrefową klimatyzację, która reguluje temperaturę.

Czy Porsche Boxster jest chłodzone wodą?

M96 to sześciocylindrowy silnik chłodzony wodą, o przeciwbieżnym układzie poziomym („płaski”), który napędza Boxstera 986. Był to pierwszy silnik Porsche, który nie był chłodzony wodą z przodu. W Boxsterze jest on umieszczony pośrodku silnika, podczas gdy w 911.

Jak zdjąć kierownicę w Porsche Boxster?

 1. Odłącz akumulator od zacisku na pokrywie.
 2. Wyjąć poduszkę powietrzną kierowcy. W tym celu za pomocą śrubokręta poluzować śruby mocujące wewnętrzne Torx T30.
 3. Zdejmij nakrętkę sześciokątną ze śruby i załóż podkładkę sprężystą.
 4. Aby ustawić kierownicę w pozycji do jazdy na wprost, obrócić koła.
  2022 Mercedes SL vs Porsche 911

Jak wymienić kierownicę w Porsche?

Wideo: Modernizacja kierownicy Porsche i doposażenie DIY

Jak duży jest zbiornik paliwa w Porsche Boxster?

Porsche Boxster ma zbiornik paliwa o pojemności 64 litrów. Porsche Boxter, futurystyczny samochód sportowy producenta luksusowych samochodów, jest wyposażony w umiarkowanie duży zbiornik paliwa o pojemności 64 litrów.

Czy silniki Porsche mają bezpośredni wtrysk paliwa?

W 2007 r. Porsche dołączyło do rosnącego grona producentów samochodów, którzy stosują bezpośredni wtrysk paliwa do swoich silników benzynowych. – Cayenne, crossover/pojazd użytkowy firmy Porsche AG, powraca w roku ’08 po tym, jak musiał opuścić jeden rok modelowy. Posiada on nowo zmodernizowane jednostki napędowe, w których zastosowano najbardziej zaawansowaną technologię dla silników benzynowych – wtrysk bezpośredni.

Czy bezpośredni wtrysk paliwa jest lepszy od wtrysku paliwa?

Bezpośredni wtrysk paliwa zwiększa wydajność spalania, zmniejsza zużycie paliwa i obniża emisję spalin. Oba systemy wykorzystują elektroniczny wtrysk paliwa do wtrysku paliwa do silnika. Różnica polega na tym, gdzie paliwo jest rozpylane.

Czym jest system DFI firmy Porsche?

Porsche wprowadziło system DFI (Direct Fuel Injection), całkowicie przeprojektowany układ dolotowy, który został zaprojektowany w celu poprawy osiągów, zużycia paliwa i emisji spalin. Optymalizuje on mieszankę paliwowo-powietrzną bezpośrednio w komorze spalania.

Jakie są wady stosowania bezpośredniego wtrysku paliwa?

W tętnicach może odkładać się blaszka miażdżycowa, która ogranicza przepływ krwi. Może to spowodować zawał serca. Nagromadzenie nagaru na zaworach wlotowych może również ograniczyć przepływ paliwa i spowodować awarię silnika. Bezpośredni wtrysk paliwa może spowodować nagromadzenie się nagaru w silniku i zablokowanie układu paliwowego. Jest to największy problem.

Video: Modyfikacja wlotu powietrza w Porsche Boxster

Co robi system aktywnego zarządzania zawieszeniem Porsche?

PASM to elektroniczne urządzenie sterujące tłumieniem. W zależności od stylu jazdy i warunków drogowych płynnie reguluje siłę tłumienia każdego koła. Ogranicza to ruchy nadwozia i poprawia komfort jazdy wszystkich czterech pasażerów.

Czym jest Porsche VarioCam plus?

VarioCam Plus zwiększa skok i opóźnia rozrząd zaworów, aby poprawić reakcję na zimny start. Aby zmniejszyć zużycie paliwa i emisję spalin, przy średnich prędkościach obrotowych i niewielkim obciążeniu skok zaworów i rozrząd są obniżane. Aby zmaksymalizować moc i moment obrotowy, wznios zaworów jest zwiększany, a rozrząd przyspieszany.

Czy warto stosować stabilizatory poprzeczne?

W przypadku wyścigów i jazdy drogowej, stabilizator poprzeczny to „dobra” rzecz. Nie ma żadnych minusów. Jedyne ograniczenie co do sztywności drążka jest takie samo, jak ograniczenia co do sztywności sprężyn zawieszenia Twojego samochodu.

Czy Porsche Boxster jest szybkie?

Przyspieszenie: Porsche twierdzi, że jego Boxster i Boxster T są w stanie rozpędzić się od zera do 60 mph w czasie od 4,9 do 4,5 sekundy, w zależności od skrzyni biegów.

Czy Porsche Boxster daje przyjemność z jazdy?

Chociaż Boxster ma mniejszy i mocniejszy silnik, nie oznacza to, że jazda nim w rzeczywistości jest mniej przyjemna lub wolniejsza. Silnik jest w stanie wygenerować całą potrzebną moc, więc można się nim cieszyć tak długo, jak się chce, i nadal czerpać taką samą frajdę z jazdy, jak w przypadku modelu 911.

Video: Top 5 modyfikacji osiągów Boxstera 986

Zwiększona wydajność:

Czym jest wektorowanie momentu obrotowego Porsche?

Jak działa Porsche Torque Vectoring? Układ PTV współpracuje z systemem blokady tylnego mechanizmu różnicowego, inteligentnie zatrzymując tylne koła, gdy jest to konieczne. Funkcja ta wywiera umiarkowany nacisk na tylne koło, aby umożliwić ciasne pokonywanie zakrętów.

Jak działa elektroniczne sterowanie amortyzatorami?

Elektroniczny układ kontroli amortyzacji: Na podstawie informacji otrzymanych z czujników przyspieszenia w kołach i nadwoziu, elektroniczny układ sterujący oblicza, w jaki sposób dostosować ustawienia amortyzatorów. Reguluje tłumienie w zależności od prędkości samochodu oraz stanu nawierzchni drogi.

Czy Porsche Boxster jest wyposażony w manualną skrzynię biegów?

Manualne skrzynie biegów można znaleźć w modelach 718- i 911-. 6-biegowa przekładnia manualna będzie dostępna w modelach Boxster i 718 Cayman.

Czy w Porsche Boxsterze można zamontować fotelik dziecięcy?

Wideo: Fotelik samochodowy dla dziecka w Porsche Cayman/Boxster

Czy można dodać tylne czujniki parkowania do samochodu?

Czy mogę dodać czujniki parkowania do mojego samochodu? Możliwe jest dodanie czujników parkowania do samochodu za pomocą sprytnych metod wielu producentów.

Inne rzeczy, o których warto wiedzieć:

Zorientowanie na komfort Wspomaganie kierownicy
Aktualne warunki drogowe
Martwe pola
Maksymalne obciążenie

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z