Porsche nie chce zapalić – przyczyny i jak to naprawić

Porsche to marka znana z tworzenia jednych z najlepiej zaprojektowanych samochodów, jakie kiedykolwiek widział świat. Oznacza to również, że Porsche są niezawodne, ale to nie znaczy, że nie mogą się zepsuć. Wręcz przeciwnie, ponieważ modele Porsche, które nie były prawidłowo konserwowane, mają skłonność do psucia się naprawdę często.

Kiedy już to zrobią, zdarza się również, że ich naprawa jest kosztowna. Nie wdając się w szczegóły dotyczące tego, co może pójść nie tak z Porsche, skupimy się na tym, dlaczego Porsche nie chce zapalić – przyczyny i jak to naprawić. Najczęstszy powód, dla którego Porsche nie odpala, związany jest z akumulatorem, który może być wyczerpany, słaby lub pokryty korozją na swoich zaciskach.

Inne przyczyny to słaba bateria w breloczku, który następnie nie może być rozpoznany przez samochód. Problemy z rozrusznikiem i alternatorem to również częste powody, dla których Porsche nie chce zapalić. Zatkane filtry paliwa i problemy z pompą paliwową nie są tak powszechne, ale mogą, po raz kolejny, spowodować, że Porsche nie uruchomi się.

Na koniec należy również sprawdzić świece zapłonowe i skrzynkę bezpieczników, ponieważ one również mogą coś zdziałać. Jeśli nie udało ci się naprawić swojego Porsche za pomocą jednego z tych elementów, sugerujemy zabranie samochodu do doświadczonego mechanika, ponieważ istnieje wiele innych, bardziej skomplikowanych powodów, dla których Porsche nie chce zapalić.

  Porsche Taycan Cross Turismo - niezawodność

Problemy z baterią

Pierwszym punktem zainteresowania powinna być wizualna kontrola baterii i sprawdzenie, czy jest w dobrym stanie i ile ma lat. Jeśli chodzi o jego wydajność, najlepiej użyć multimetru, aby zobaczyć, jak skuteczna jest bateria i 12-13 woltów są uważane za zdrowe baterii. Jeśli multimetr czyta mniej niż to, bateria jest blisko końca swojej żywotności i powinny być wymienione, jeśli wszystko jest w porządku z alternatora.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest odłączenie akumulatora i sprawdzić zaciski akumulatora, aby zobaczyć, czy istnieją jakiekolwiek oznaki korozji na nich. Jeśli tak, to śmiało kup dedykowany środek do czyszczenia baterii, aby wyczyścić korozję, a następnie powtórzyć proces multimetru, jak określono powyżej.

Key Fob Problemy

Praktycznie wszystkie współczesne samochody są wyposażone w breloczki zamiast zwykłych kluczy z ostrzami, ponieważ jest to często uważane za fajniejsze i bardziej luksusowe i działa w parze z nowoczesnymi funkcjami bezkluczykowego startu i wejścia. Jednakże, breloczek przedstawia inny problem, ponieważ bateria wewnątrz breloczka ma tendencję do awarii w końcu i trzeba będzie wymienić.

Gdy padnie, prawdopodobnie nie będziesz mógł ani wejść do samochodu, ani go uruchomić. Jeśli masz stosunkowo starszy pilot Porsche, pamiętaj, aby wyjąć klucz ostrzowy i spróbować uruchomić samochód tylko kluczem ostrzowym. Jeśli tak się stanie, to znaczy, że to wina Twojego pilota, jeśli nie, to jest szansa, że przyczyną są inne elementy z tej listy.

Problemy z alternatorem i rozrusznikiem

Zadaniem alternatora jest ładowanie akumulatora, bez niego wszystkie akumulatory w końcu by padły. W związku z tym, jeśli alternator jest uszkodzony, bateria wkrótce pójdzie w jego ślady. W związku z tym należy sprawdzić alternator i wymienić go tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie chcesz, aby bateria również umarła, ponieważ alternatory Porsche i wymiana baterii nie są tanie.

  Najczęstsze problemy z Porsche Cayenne

Ponadto rozrusznik to niewielki element, którego zadaniem jest rozruszanie silnika. Jeśli słyszysz klikanie podczas przekręcania kluczyka i nie ma korby, to jest szansa, że rozrusznik jest uszkodzony i wymaga wymiany.

Problemy z układem dostarczania paliwa

Twój system dostarczania paliwa składa się z wysokociśnieniowej pompy paliwa, która znajduje się w pobliżu silnika, niskociśnieniowej pompy paliwa, która znajduje się w zbiorniku paliwa, serii przewodów i szyn oraz kilku filtrów pomiędzy nimi. Z tych wszystkich, najczęstszym powodem, dlaczego samochód nie rozpocznie jest zatkany filtr paliwa, który blokuje przejście.

Jeśli tak, twój samochód będzie dostarczany z wszystkich zwykłych mocy elektrycznej, twój rozrusznik będzie próbował i korby silnika, ale nie rozpocznie, lub będzie zatrzymać wkrótce po. Jeśli pompa paliwowa jest winna, zazwyczaj można usłyszeć kopanie pompy paliwowej podczas przekręcania zapłonu w samochodzie. Jeśli nie słychać, to prawdopodobnie jest tost.

Skrzynka bezpieczników i świece zapłonowe

Nasze ostatnie punkty zainteresowania to świece zapłonowe i skrzynka bezpieczników, z których oba mogą zawieść i spowodować problemy podczas próby uruchomienia samochodu. Jako takie, po prostu być pewien, aby sprawdzić je i wymienić je w razie potrzeby. Jeśli chodzi o bezpieczniki, zawsze wybieraj ten sam amperaż dla każdego bezpiecznika.

FAQ Section

Ile kosztuje nowa bateria do Porsche?

Nowa bateria do Porsche będzie prawdopodobnie kosztować około 300$ – 600$ w zależności od typu Porsche, które posiadasz. Jeśli posiadasz klasyczny, rzadki model, Twoja bateria będzie kosztować znacznie więcej, podczas gdy główne baterie modeli Porsche są porównywalnie dużo tańsze.

  Dlaczego Porsche są tak zawodne?

Czasami będziesz musiał zapłacić za koszty instalacji, w innych przypadkach koszty instalacji będą wliczone w cenę aukcji.

Jak długo powinien wytrzymać akumulator Porsche?

Wiele czynników wpływa na to, jak długo wytrzyma akumulator Porsche, ale większość mechaników Porsche powie Ci, że powinieneś dążyć do wymiany akumulatora co 5-6 lat. Jeśli bateria wytrzyma krócej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak, więc koniecznie oddaj samochód do przeglądu.

Czy samochody Porsche są niezawodne?

W świecie luksusowych samochodów klasy premium niezawodność nie jest tak ważna jak w segmencie ekonomicznym, ponieważ marki skupiają się tutaj bardziej na luksusie, wydajności, technologii, ekskluzywności i pożądaniu. Tak czy inaczej, Porsche jest jedną z niewielu rzadkich marek, które produkują niezawodne samochody luksusowe.

Naprawdę nie ma zbyt wielu niezawodnych marek luksusowych, które produkują niezawodne samochody z wyjątkiem Porsche i Lexusa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z