Porsche Panamera Turbo S Niezawodność

Porsche Panamera to pełnowymiarowy samochód luksusowy produkowany przez niemieckiego producenta samochodów Porsche. Panamera Turbo S oferuje większą moc niż standardowa Panamera. Model ten został wprowadzony w 2010 roku i jest nadal produkowany. Pełnowymiarowy luksusowy samochód klasy executive jest dostępny z napędem na tylne i wszystkie koła.

Przegląd

Turbosprężarki w modelu Panamera Turbo S są większe niż w silniku V8 w standardowej Panamerze Turbo, podobnie jak wtrysk paliwa i aluminiowe tłoki. Aby jeszcze bardziej zwiększyć osiągi, pierścienie tłokowe są pokryte powierzchnią o niskim współczynniku tarcia. Przy włączonej kontroli startu Porsche Panamera Turbo S przyspiesza od 0 do 60 mph w 3,3 sekundy. Prędkość maksymalna Panamery to aż 196 mil na godzinę.

Niezawodność

Panamera Turbo S może pochwalić się jeszcze większą mocą, przyspieszeniem i oszczędnością paliwa niż Panamera Turbo S, ale jest też droższa. W rankingach niezawodności dla luksusowych samochodów pełnowymiarowych Porsche Panamera uzyskało ocenę 0,5 na 5,0, co plasuje je na 30. miejscu wśród 30 samochodów.

Bezpieczeństwo

Porsche Panamera nie posiada oceny Euro NCAP. Porsche oferuje wiele funkcji wspomagających kierowcę, takich jak tempomat adaptacyjny, asystent zmiany pasa ruchu i asystent utrzymania pasa ruchu, podobnie jak w modelu Panamera Turbo. Dostępny jest nawet system noktowizyjny Porsche. Porsche jest znane z niezawodności i zaawansowanych technologii bezpieczeństwa, więc Panamera Turbo S powinna być bezpiecznym i komfortowym pojazdem.

Stopa amortyzacji

Przewidywana stawka amortyzacji Porsche Panamera wynosi 53% w ciągu pięciu lat. W ciągu najbliższych pięciu lat od wartości początkowej samochodu zostanie odjęte około 67 327 USD.

  Czy Mercedes GT jest niezawodny?

Konserwacja i naprawy

W ciągu pierwszych 10 lat posiadania samochodu Porsche Panamera Turbo koszty przeglądów i napraw wyniosą 16 531 USD. Różnica w stosunku do średniej branżowej dla luksusowych sedanów wynosi 4 827 USD. W tym czasie istnieje również 45,03% szans, że Panamera Turbo S będzie wymagała poważnej naprawy.

FAQ

Czy Porsche Panamera Turbo S to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Porsche Panamera Turbo S jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Porsche Panamera Turbo S?

Porsche Panamera Turbo S to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody duże

Ile koni mechanicznych ma Porsche Panamera Turbo S i czy ma turbo?

Porsche Panamera Turbo S ma moc 690 KM i moment obrotowy 641 lb-ft. Silnik to gazowo-elektryczny V-8 Twin Turbo o pojemności skokowej 4,0 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jaki typ kół ma samochód?

Porsche Panamera Turbo S ma kute aluminiowe koła przednie 21 X 9,5 cala i kute aluminiowe koła tylne 21 X 11,5 cala.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z