Porsche Taycan – niezawodność

Porsche Taycan - niezawodność

Porsche to znany producent samochodów, który jest powszechnie uznawany za producenta niezawodnych samochodów. Porsche Taycan to elektryczny, akumulatorowy samochód wykonawczy typu sedan i shooting brake produkowany przez niemieckiego producenta samochodów Porsche. Taycan został wprowadzony na rynek w 2019 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie i jest kontynuowany. 4-drzwiowy sedan jest dostępny w układzie z napędem na tylne koła.

Przegląd

Porsche Taycan nie jest najdoskonalszym elektrycznym sedanem, ale jego połączenie prowadzenia i solidnej wytrzymałości na osiągi sprawia, że jest to jeden z najbardziej wciągających pojazdów w obecnej branży. Taycan oferuje żwawy układ kierowniczy i wyrafinowaną jazdę, która wystarczy, aby przypomnieć, że prowadzisz luksusowe Porsche. Taycan jest wyposażony w dwa silniki elektryczne: jeden napędza przednie koło, a drugi tylne. Każdy z nich wytwarza oddzielną moc, a łączna moc wynosi 522 KM.

Niezawodność

Porsche Taycan to poważny rywal w walce o rynek samochodów elektrycznych z Teslą Model S. Jest dość niezawodny, jeśli chodzi o osiągi, zwinność, komfort, wnętrze i środki bezpieczeństwa. Według Edmunds, Porsche Taycan 2020 ma ogólną ocenę niezawodności na poziomie 3,6 na 5,0, zgodnie z odpowiedziami klientów.

Bezpieczeństwo

Według Euro NCAP, Porsche Taycan otrzymało pięciogwiazdkową ocenę ogólną po tym, jak zostało poddane testom zderzeniowym pod koniec 2019 roku. Wyniki ochrony pasażerów tego SUV-a na poziomie 85% i 83% są dobre, ale niektóre rodzinne SUV-y uzyskały wyższe noty.

Wskaźnik amortyzacji

Na naszej liście najwolniej amortyzujących się samochodów elektrycznych, uszeregowanych od najdroższych do najmniej kosztownych, na drugim miejscu znajduje się sedan Taycan firmy Porsche z napędem na tylne koła. W ciągu najbliższych dziesięciu lat Porsche Taycan straci około 68,17% swojej wartości.

Konserwacja i naprawy

Koszty przeglądów i napraw Porsche Taycan wahają się od 95 do 219 USD, a średnia wynosi 124 USD.

FAQ

Czy Porsche Taycan to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Porsche Taycan to samochód z napędem na tylne koła.

  Czy Porsche Boxster to dobry kierowca na co dzień?

Ile miejsc jest w Porsche Taycan?

Porsche Taycan to samochód z 4 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Duże samochody

Jak duży jest bagażnik w Porsche Taycan?

14,3 stopy sześciennej ( 0,405 m3 )

Jaki typ kół ma samochód?

Porsche Taycan ma przednie aluminiowe koła 19 X 8 cali i tylne aluminiowe koła 19 X 10 cali.

Jakie są problemy z Porsche Taycan?

Według centrali Porsche w Zuffenhausen w Niemczech, sześć na dziesięć Porsche Taycan zostało dostarczonych z problemem z zarządzaniem akumulatorem. Ma to wpływ na ogniwa i powoduje ich uszkodzenie, wywołuje pożary pojazdów i wymaga wymiany baterii.

Jak długo wytrzymują akumulatory Porsche Taycan?

Akumulatory samochodowe zazwyczaj wytrzymują od trzech do pięciu lat. Powinieneś sprawdzać swój akumulator co jakiś czas i wymieniać go w razie potrzeby, aby mieć pewność, że nie spowoduje on żadnych uszkodzeń w Twoim Porsche Taycan.

Kto produkuje akumulatory do Porsche Taycan?

Grupa Cellforce ma siedzibę w Tubingen (Niemcy) i będzie produkować wysokowydajne akumulatory. Fabryka akumulatorów zostanie uruchomiona do 2024 roku. Jej początkowa wydajność wynosi 100 MWh rocznie i może zasilić 1000 pojazdów sportów motorowych o wysokich osiągach.

Ile akumulatorów znajduje się w Porsche Taycan?

Akumulator Performance Battery Plus, który jest standardowym wyposażeniem modelu Taycan Turbo lub Taycan Turbo S, składa się z 33 modułów ogniw, z których każdy zawiera 12 pojedynczych ogniw (łącznie 36). Łączna pojemność wynosi 93,4 kWh. Taycan 4S i Taycan 4S są standardowo wyposażone w pakiet Performance Battery, którego energia brutto wynosi 79,2 kWh.

Czy Porsche Taycan jest samochodem do codziennego użytku?

Taycan to elektryczny samochód do codziennego użytku, który może załatwić wiele spraw. Można go również ładować z domu, dzięki czemu każdego ranka samochód jest gotowy do jazdy. EPA szacuje, że Taycan 4S może przejechać 227 mil / 365 kilometrów na jednym ładowaniu.

  Jaki silnik Porsche pasuje do VW Beetle?

Czy Taycan daje przyjemność z jazdy?

Kontrola startu Porsche Taycan sprawia, że jazda nim jest równie przyjemna jak jazda kolejką górską. Ze względu na niesamowitą prędkość samochodu kierowca czuł, że jego głowa uderza o fotel kierowcy. Fotele Taycana są jednak całkiem wygodne.

Jaki samochód elektryczny ma najdłuższy zasięg?

  1. Mercedes EQS – 485 mil.
  2. Mercedes EQE – 410 mil.
  3. Tesla Model S – 405 mil.
  4. BMW iX – 380 mil.
  5. Ford Mustang Mach-E – 379 mil.
  6. BMW i4 – 367 mil.
  7. Tesla Model 3 – 360 mil.
  8. Tesla Model X – 360 mil.
    Początek roku 2022.

Jak Taycan radzi sobie na śniegu?

Porsche Taycan Turbo jest dobry na śnieg! Odpowiedź brzmi: tak. Dzięki zerowej emisji dwutlenku węgla i dużemu zasięgowi, Taycan Turbo sprawia, że driftowanie na lodzie jest ekscytujące.

Jaka jest różnica między Taycanem a Taycanem 4S?

Różnica między Taycanem a Taycanem 4S to zasadniczo jeden silnik i nieco mniej wyposażenia standardowego. Moc i moment obrotowy będą się różnić w zależności od tego, czy wybierzesz standardowy akumulator 79 kWh, czy 93,4 kWh Performance Plus.

Jak jeździ się Porsche Taycanem?

Taycan to rozrywkowy samochód, którym można jeździć po odpowiednich drogach. Prowadzenie go sprawia radość, a jazda nim jest przyjemnością. Jest to również Porsche, ale napędzane energią elektryczną. To świetna wiadomość dla tych, którzy kochają szybkie samochody.

Co jest szybsze od Taycana Turbo S?

Spójrz na prędkości od 60 mil na godzinę do 130 mil na godzinę. Model S Plaid pokonuje Taycana Turbo S o ponad 3 sekundy. Model S Plaid może rozpędzić się od 0 do 130 mph szybciej niż Taycan Turbo S, a Taycan Turbo S robi to w mniej niż 8 sekund. To niesamowite!

  Czy skóra w Porsche jest prawdziwa?

Czy Porsche Taycan ma adaptacyjny tempomat?

Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje aktywną kontrolę pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne i czujniki parkowania. Istnieje wiele opcji, w tym adaptacyjny tempomat, czujniki wspomagające kierowcę, kamery noktowizyjne i system kamer surround.

Czy Porsche Taycan ma tylne siedzenie?

Porsche Taycan z 2021 roku jest standardowo wyposażony w cztery fotele, ale można też dodać piąty w tylnym rzędzie.

Czy tylne siedzenia Porsche Taycan składają się?

Nie pozostaje jednak zbyt wiele miejsca i opcjonalne trzecie tylne siedzenie nie jest raczej odpowiednie dla dorosłych. Można też dodać składane tylne siedzenia dzielone w proporcji 40/20/40. Dzięki temu oparcia tylnych siedzeń będą składane w układzie 60/40. Bagażnik jest wystarczająco duży, aby zmieścić wózek dziecięcy, a nawet zestaw kijów golfowych.

Czy Porsche Taycan jest samochodem czteromiejscowym?

Porsche Taycan ma cztery standardowe miejsca siedzące. Opcjonalnie można dodać układ pięciomiejscowy. Każdy rząd oferuje wygodną pozycję siedzącą i dużo miejsca, nawet dla wyższych osób.

Czy w Porsche Taycan można zmieścić kije golfowe?

Tak, jeśli chcesz. Taycan został zaprojektowany tak, aby wygodnie przewozić cztery osoby. Kije golfowe można przechowywać w bagażniku.
Choć Taycan 4S jest mniejszy od swoich rodzeńskich modeli Porsche, oferuje komfortową jazdę zarówno dla pasażerów, jak i dla ładunku. Ten model Porsche może pomieścić do pięciu osób. Jest wystarczająco dużo miejsca na bagaże i kije golfowe, a zarówno bagażnik, jak i tylna klapa pozwalają na dodatkowe przechowywanie.

Czy można naładować Taycana w domu?

Porsche Taycan można łatwo naładować w domu za pomocą ładowarki poziomu 2, takiej jak ChargePoint Home. Taycan może być naładowany do pełnego zasięgu w ciągu 12 godzin. Możliwe jest naładowanie Taycana przy użyciu zwykłego gniazdka ściennego lub ładowarki poziomu 1, ale może to potrwać nawet jeden dzień.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z