Porsche vs. Jaguar: Niezawodność

Zarówno Porsche, jak i Jaguar zajmują się produkcją eleganckich, sportowych i luksusowych samochodów. Porsche są zazwyczaj doskonale zaprojektowane z niesamowitą jakością budowy wewnątrz i na zewnątrz, podczas gdy Jaguary są być może nieco staroświeckie i nie tak dobrze zaprojektowane.

W ostatnim badaniu niezawodności przeprowadzonym przez J.D. Power, Jaguar uplasował się na trzecim do ostatniego miejsca z 186 problemami zgłoszonymi na 100 pojazdów. Oznacza to, że Jaguar, Land Rover i Chrysler są najmniej niezawodne marki tam.

Porsche również zakończył trzeci, ale trzeci z przodu pakietu. Nie tylko J.D. Power plasuje Porsche wysoko lub Jaguara nisko, ale również kilka innych badań niezawodności opowiada tę samą historię.

Jednym z najbardziej niezawodnych modeli produkowanych przez Porsche jest legendarne Porsche 911, ponieważ 911 jest produkowane nieprzerwanie od dziesięcioleci. Jeśli chodzi o Jaguary, XE wydaje się być dość niezawodnym sedanem, ale nigdzie w pobliżu poziomu 911.

Co sprawia, że Porsche jest tak niezawodne?

Historia Porsche i najwyższej niezawodności jest całkiem świeża. Kilka dekad, a nawet lat temu, niektóre modele Porsche znajdowały się po przeciwnej stronie spektrum niezawodności. Na szczęście firmie udało się to zmienić i obecnie Porsche jest uważane za jedną z najbardziej niezawodnych marek na rynku.

Dzięki nowszym, bardziej zaawansowanym metodom produkcji, zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz postępowi w dziedzinie badań i rozwoju, Porsche udało się wspiąć na wyższy poziom niezawodności.

Według niektórych osób wtajemniczonych w sprawy firmy Porsche, Porsche bardzo ciężko pracowało jako zespół, aby znaleźć różne sposoby na zwiększenie niezawodności w długim i krótkim okresie. Jednym z powodów, dla których tak się stało, jest fakt, że Porsche kupują głównie entuzjaści, a tacy klienci cenią sobie niezawodne platformy.

  Które Porsche Boxster czy Cayman jest lepsze?

Jednym z powodów, dla których samochody Porsche są tak niezawodne w dłuższej perspektywie, zwłaszcza model 911, jest fakt, że przeciętny właściciel 911 to entuzjasta, który bardzo dba o swoje samochody. Porsche 911 nie są tanie, ale dobrze trzymają swoją wartość, zwłaszcza jeśli są dobrze utrzymane i utrzymywane w stanie tip-top.

Dlaczego Jaguary plasują się tak nisko w niezawodności?

Jaguar często plasuje się na dnie wielu rankingów niezawodności i ankiet, ale te ankiety nie zawsze mówią wszystko i zawsze należy skupić się bardziej na indywidualnych przypadkach własności. Ponadto, takie badania często się zmieniają, i można łatwo stracić orientację, kto jest najlepszy, a kto nie jest.

To powiedziawszy, prawdą jest, że Jaguary nie oferują najlepszej niezawodności. Jednak może to nie być tak ponure, jak się wydaje, ponieważ wiele wykresów niezawodności i badań wykazuje pozytywny trend w niezawodności Jaguara w ostatnich latach, jak marka udaje się wspiąć na swoją drogę w górę w rankingach niezawodności.

Land Rover, z drugiej strony, wciąż drapie się po dnie. Wynika to z faktu, że Range Rovery, na przykład, są kultowymi samochodami, a ludzie kupujący Range Rovery nie skupiają się tak bardzo na niezawodności. Warto wspomnieć, że Jaguar zmienił zarząd w 2015 roku, gdy Tata przejął firmę Land Rover/Jaguar.

Jednym z głównych celów tego nowego zarządzania jest zwiększenie poziomu niezawodności Jaguarów i Land Roverów, i wydaje się, że są one stale poprawia. Jednak musi minąć sporo czasu, zanim opinia publiczna dostrzeże takie zmiany.

  Czy powinienem odrdzewiać moje Porsche?

Jaguar vs. Porsche: Koszty utrzymania

Zarówno Jaguar, jak i Porsche oferują wiele luksusowych, sportowych i komfortowych funkcji. Jako takie, samochody te są niewiarygodnie złożone. W dążeniu do utrzymania wszystkiego działającego zgodnie z przeznaczeniem, obie te marki wymagają dużo pieniędzy na właściwą konserwację.

Na przykład, wymiana oleju w Jaguarze XF kosztuje około 310 do 340 dolarów, podczas gdy regularna wymiana oleju w Porsche może wynieść nawet 400 dolarów. Porsche może nie wymagać napraw tak często jak Jaguar, ale kiedy już trzeba je naprawić, kosztują więcej.

Roczne koszty utrzymania tych dwóch marek są dość podobne, ale średnio Porsche kosztuje więcej rocznie. Konserwacja jest jednak konieczna, jeśli chce się zachować niezawodność. Dlatego takie badania są czasami niedokładne, ponieważ nie uwzględniają tego, czy konserwacja była przeprowadzana prawidłowo.

Koszty utrzymania szybko rosną, a jeśli nie masz środków finansowych na utrzymanie tych samochodów zgodnie z przeznaczeniem, wiele rzeczy może pójść nie tak. A jak już się zepsuje, to zazwyczaj potrzeba dużej sumy pieniędzy, żeby sobie z tym poradzić.

FAQ

Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy Porsche i Jaguarem?

Porsche są bardziej zorientowane na osiągi, podczas gdy Jaguary kojarzą się głównie ze starym, dobrym brytyjskim poczuciem luksusu i klasy. Porsche są zazwyczaj wyposażone we włókno węglowe i Alcantarę, podczas gdy Jaguary oferują wykończenia z prawdziwego drewna i grubej skóry.

Porsche oferuje 911, a Jaguar oferuje E-Type, a te dwa modele doskonale pokazują różnice między markami. Jaguary są brutalne, muskularne i mają mnóstwo obecności na drodze, podczas gdy Porsche są wyrafinowane, gładkie i futurystyczne.

  Ruf vs. Porsche - jaka jest różnica?

Czy powinniśmy ufać rankingom niezawodności samochodów i ankietom?

Wykresy i ankiety dotyczące niezawodności samochodów mogą być godne zaufania, ale tylko do pewnego stopnia. Takie badania są bardzo zróżnicowane i nie biorą pod uwagę wielu aspektów, przede wszystkim konserwacji. Badania te są przeprowadzane na przestrzeni 3-5 lat, co nie jest zbyt przydatne, ponieważ ogół społeczeństwa ma tendencję do utrzymywania swoich samochodów przez dłuższy czas.

Badania te powinny być traktowane jako punkt orientacyjny, kierunek, w którym zmierza marka samochodu, niekoniecznie jako cała prawda. Co najważniejsze, klient dba tylko o swój samochód, a nie o każdy inny, a zmienne są trochę inne dla każdego konkretnego klienta.

Czy ludzie naprawdę dbają o niezawodność tak bardzo, jak nam się wydaje?

Na pierwszy rzut oka jest oczywiste, że ludzie przywiązują wagę do niezawodności i że ogólna niezawodność jest głównym czynnikiem przy wyborze nowego samochodu. Ale tak jest tylko w przypadku pewnej grupy klientów. Na przykład, jeśli bierzesz samochód w leasing na trzy lata z pakietami serwisowymi i gwarancjami, nie będziesz się tym tak bardzo przejmował.
Z drugiej strony, ktoś, kto kupuje używany samochód i zamierza go zatrzymać na dłużej, o wiele bardziej ceni sobie niezawodny samochód. Marki wiedzą o tym, więc czasami wolą przedkładać luksus nad niezawodność. Luksus sprzedaje się lepiej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z