Porsche vs. Range Rover: Niezawodność

Porsche i Range Rover to dwie różne marki, jeśli chodzi o niezawodność. A powodem tego jest fakt, że Porsche stara się jak może, aby oferować niezawodne samochody. Przeciętny klient Porsche jest w pewnym sensie entuzjastą, który doskonale dba o swoje samochody.

Z drugiej strony Land Rover pragnie unikalności, wyjątkowości i ekskluzywności. W związku z tym Land Rover nie chce dzielić się częściami z nikim i jest to jeden z powodów, dla których Range Rover jest tak zawodny. Ponadto, ludzie, którzy kupują Range Rovery nie przywiązują aż tak dużej wagi do niezawodności.

Według badania J.D. Power z 2020 roku dotyczącego najbardziej niezawodnych marek, Porsche zajęło 4. miejsce z 104 problemami zgłoszonymi na 100 samochodów. Z drugiej strony, Land Rover uplasował się na ostatnim miejscu z wynikiem 220 problemów na 100 samochodów. Poziom rozbieżności w niezawodności tych dwóch marek jest ogromny.

Jednak takie badania nie zawsze mówią wszystko, ponieważ o wiele ważniejsze jest to, jak konkretny właściciel traktuje swój samochód. Właściciele Porsche są zazwyczaj o wiele bardziej entuzjastycznie nastawieni do samochodów, co oznacza, że lepiej dbają o swoje auta.

Niezawodność Porsche

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Porsche nie były tak niezawodne. Ale dzięki zwiększonej dbałości o szczegóły, zaawansowanym pracom badawczo-rozwojowym i znacznie ulepszonym metodom produkcji samochody Porsche stały się jednymi z najbardziej niezawodnych modeli na rynku.

Według kilku osób wtajemniczonych w sprawy Porsche, głównym powodem, dla którego Porsche jest tak niezawodne, jest fakt, że pracownicy Porsche bardzo starają się podnosić poziom zaawansowania każdej części tak często, jak to tylko możliwe.

  Czy Porsche 996 Turbos jest niezawodne?

Oznacza to, że Porsche jest dumne z tego, że ludzie naprawdę kochają Porsche. Mało która marka cieszy się takim kultem i ma tak wiernych klientów jak Porsche. Mimo to przeciętny właściciel Porsche lepiej dba o swoje samochody, zwłaszcza w porównaniu z posiadaczem Range Rovera.

Najbardziej niezawodnym modelem Porsche jest 911. Powodem tego jest fakt, że model 911 był stale ulepszany przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Platforma 911 jest tak dobra, jak tylko może być, a nawet po tak długim czasie ciągłej produkcji, Porsche wciąż znajduje nowe sposoby na jej ulepszenie.

Niezawodność Range Rovera

Faktem jest, że Range Rovery prawdopodobnie nie są tak zawodne, jak wszyscy myślą, że są, ponieważ naprawdę wydaje się, że Range Rovery to kompletne śmieci, jeśli chodzi o niezawodność. A jednak ludzie nadal je kupują i cieszą się nimi z każdą kolejną generacją.

To dziwne, że firma o tak niskim poziomie niezawodności jest nadal uważana za podstawę brytyjskiego luksusu. Ale to dlatego, że Land Rover przyjął inne podejście poprzez marketing i sprytne lokowanie produktu oraz wypowiedzi celebrytów.

Range Rovery są niezwykle skomplikowane, tak bardzo, że nie jest zaskoczeniem, że w rezultacie są zawodne. Współczesny Range Rover to niesamowity, luksusowy SUV z mnóstwem przestrzeni, technologii i luksusu. Jednocześnie oferuje on wiodące w swojej klasie możliwości jazdy terenowej, co rzadko zdarza się w przypadku prawdziwie luksusowych SUV-ów.

  Czy powinienem odrdzewiać moje Porsche?

A jeśli sparujesz to z kultowym designem, rekomendacjami celebrytów i ogólnym szałem na SUV-y, Range Rover wciąż jest sprzedawany na lewo i prawo. Ale po kilku latach, ludzie mają tendencję do sprzedawania swoich luksusowych SUV-ów po wygaśnięciu wszystkich gwarancji i wtedy rozpętuje się prawdziwe piekło.

Co naprawdę oznacza luksus i dlaczego ludzie kupują Range Rovera?

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że luksus odpowiada jakości. Luksus nie musi oznaczać jakości; luksus dotyczy raczej ekskluzywności. W końcu, gdybyśmy wszyscy jeździli Range Roverami, nikt nie byłby wyjątkowy, co jest jednym z powodów, dla których Range Rovery są tak popularne.

Range Rover oferuje niesamowity luksus, komfort, praktyczność, możliwości jazdy terenowej itd. Prawdziwa inżynieria dąży do wprowadzania najprostszych rozwiązań problemów, a te rozwiązania są zazwyczaj dość niezawodne. Jednak Range Rover wydaje się być zupełnym przeciwieństwem.
Z pewnością nie jest niespodzianką, że Range Rovery są zawodne, ponieważ od dawna mają taką reputację. Jednak są one ekskluzywnymi symbolami statusu i ludzie chcą, aby inni ludzie wiedzieli, że mają pieniądze, aby pozwolić sobie na takiego SUV-a, nawet jeśli kosztuje on więcej.

Porsche są w pewnym sensie podobne, jeśli weźmiemy pod uwagę Cayenne i Panamera, ale te dwa są bardziej niezawodne. Z drugiej strony, 911-ki są kupowane przez miłośników samochodów sportowych, a przeciętny właściciel 911-ki jest najprawdopodobniej entuzjastą samochodów w jakiejś formie lub modzie.

FAQ

Czy Land Rover stara się produkować bardziej niezawodne samochody?

Oczywiście, że tak, każdy stara się tworzyć niezawodne produkty. Różnica polega jednak na tym, że Land Rover nie traktuje niezawodności priorytetowo, ponieważ typowy klient Land Rovera nie traktuje niezawodności priorytetowo.
W ten sam sposób Toyota traktuje priorytetowo niezawodność, ponieważ klienci Toyoty traktują priorytetowo niezawodność, Land Rover traktuje priorytetowo styl, luksus i status, ponieważ klient Range Rovera traktuje priorytetowo styl, luksus i modę.

  Czy Porsche jest warte pieniędzy?

Czy Land Rover produkuje bardziej luksusowe samochody niż Porsche?

Pomiędzy tymi dwoma markami, Porsche jest bardziej luksusowe, ponieważ poziom zaawansowania i technologii w większości modeli Porsche jest wyższy. Nawet jeśli Range Rover jest luksusowy i ekskluzywny, Porsche produkuje hipersamochody, więc tak naprawdę nie ma porównania.
Jeśli luksus to ekskluzywność (a tak jest), Porsche 918 Spyder nie ma sobie równych, jeśli chodzi o luksus. Czynnik ekskluzywności jest dodatkowo potwierdzony przez cenę wynoszącą milion dolarów.

Czy Porsche produkuje lepsze SUV-y w porównaniu z Land Roverem?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz sportowego SUV-a o doskonałej niezawodności i technologii, wybierz Porsche Cayenne. Jeśli cenisz sobie styl, status, komfort i off-roading, wybierz Range Rovera. I ta sama historia dotyczy całej gamy SUV-ów obu producentów.
Trudno nie zgodzić się z ikonicznym statusem, jaki posiada Range Rover, nawet jeśli niezawodność nie jest w stanie tego potwierdzić. Z drugiej strony, Porsche 911 jest również niekwestionowaną ikoną, ale z solidną niezawodnością, która za tym stoi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z