Problemy z ładowaniem i elektryką Fiata 500e

Najczęstsze problemy z Fiatem 500e

Fiat 500e jest bardziej zaawansowanym i wyrafinowanym samochodem niż ukochany Fiat 500 zasilany gazem. Jednak posiada on również problemy z elektryką, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Ale jakie są problemy z ładowaniem i elektryką Fiata 500e?

Typowe problemy z ładowaniem i elektryką Fiata 500e to słaba bateria, rozładowywanie się akumulatora i ograniczone ładowarki. Ponadto, niektórzy użytkownicy skarżyli się na zbyt wolne ładowanie i uszkodzone wiązki przewodów.

Więcej problemów z Fiatem 500e.

Jakie są problemy z ładowaniem i elektryką Fiata 500e?

Zły akumulator

Akumulatory to jedne z najważniejszych części pojazdu elektrycznego. Po przejechaniu kilku kilometrów Fiatem 500e mogą pojawić się problemy z akumulatorem. Większość problemów z akumulatorem jest spowodowana nadmierną eksploatacją, wiekiem lub warunkami pogodowymi.

Większość użytkowników Fiata 500e skarży się na rozładowywanie się akumulatora. Aby uniknąć większości problemów związanych z akumulatorem w Fiacie 500e, należy zwracać uwagę na sposób użytkowania samochodu i poziom jego naładowania przed rozpoczęciem jazdy.

Jeśli akumulator uległ awarii lub nie utrzymuje ładunku, należy udać się do centrum serwisowego Fiata w celu sprawdzenia stanu akumulatora. W zależności od problemu akumulator może zostać naprawiony lub wymieniony. Należy pamiętać, że wymiana akumulatora może być dość kosztowna.

Rozładowanie akumulatora

Kolejnym problemem, na który skarżą się użytkownicy Fiata 500e, jest rozładowywanie się akumulatora. Problem ten jest bardziej powszechny w przypadku Fiata 500e z chłodniejszych obszarów. Zgodnie z oczekiwaniami, samochody Fiat 500e w chłodniejszych temperaturach zwykle rozładowują akumulator szybciej niż te w łagodnych temperaturach.

Niektóre badania pokazują, że samochody elektryczne mogą stracić do 32% naładowania w chłodniejszych obszarach. Z tego powodu ważne jest, aby akumulator był naładowany i rozgrzany przed jazdą. Niskie temperatury nie tylko rozładowują akumulator Fiata 500e, ale także skracają jego żywotność.

  Czy Fiat Pulse to dobry samochód?

Uszkodzona wiązka przewodów

Ten problem jest powszechny w starszych modelach Fiata 500e. Wiązka przewodów w SAMOCHODZIE ELEKTRYCZNYM pomaga obsługiwać przepływ energii i informacji w systemie E/E w celu wykonywania podstawowych funkcji samochodu, takich jak hamowanie i kierowanie, a także drugorzędnych funkcji samochodu, takich jak system informacyjno-rozrywkowy i wentylacja.

Jeśli więc wiązka przewodów w Fiacie 500e jest uszkodzona, funkcje te nie będą działać prawidłowo. Upewnij się, że odwiedzisz centrum serwisowe Fiata lub profesjonalnego mechanika w celu naprawy lub wymiany.

Ograniczone ładowarki

Fiat dostarcza swoim użytkownikom ładowarkę Fiat Lelectric carel-1 ELECTRIC CARSE. Jest to zalecana ładowarka dla Fiata 500e. Niektórzy użytkownicy próbowali korzystać z innych ładowarek i mieli problemy z ładowaniem swoich samochodów. Jeden z użytkowników zainstalował ładowarkę Clipper-creek LCS-25 ELECTRIC CARSE, która nie była kompatybilna z jego samochodem.

Niektórzy użytkownicy z powodzeniem korzystali z ładowarki lelectric carel-2 Clipper-creek LCS-25. Jeden z klientów stwierdził, że otrzymał komunikat o błędzie o treści „P0D27-00 ŁADOWARKA BATERII 1 ZA NISKIE NAPIĘCIE WEJŚCIOWE”. Głównym powodem, dla którego ładowarka Clipper-creek LCS-25 nie jest kompatybilna z niektórymi modelami Fiata 500e, jest niekompatybilność.

Prawy górny pin jest mniejszy niż lewy górny pin. Aby ładowarka działała, oba piny muszą być tego samego rozmiaru. Dlatego przed zakupem uniwersalnej ładowarki należy upewnić się, że jest ona kompatybilna z samochodem.

Ładowanie jest zbyt wolne

Wreszcie, użytkownicy selektywnych karcherów również skarżyli się na zbyt wolne ładowanie samochodu. Nie jest to problem, z którym borykają się wyłącznie użytkownicy Fiata 500e, ale także inni posiadacze samochodów elektrycznych. Wielu użytkowników narzeka na szybkość ładowania Fiata 500e, ponieważ trwa ono nieco dłużej.

  Samochody podobne do Fiat 500X

Na przykład naładowanie akumulatora 24 kWh z 10% do 80% za pomocą szybkiej ładowarki zajmuje do 30 minut. W przypadku większego akumulatora o pojemności 42 kWh naładowanie go od 0% do 80% przy mocy 85 kWh zajmuje 35 minut. Ale w przypadku ładowania z domu może to zająć kilka godzin.

Jest to więc coś, do czego użytkownicy Fiata 500e powinni się przyzwyczaić. Do szybkiego ładowania należy użyć szybkiej ładowarki.

FAQ

Czy Fiat 500e jest niezawodnym samochodem?

Tak, Fiat 500e to niezawodny samochód. Jest również wydajny i trwały. Natomiast oryginalny model Fiata 500 z silnikiem gazowym nie jest zbyt niezawodny. Fiat 500e jest bardziej niezawodny niż jego spalinowy odpowiednik, ponieważ posiada kilka ruchomych części.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem 500e?

Fiat 500e to niezawodny i wygodny samochód. Niemniej jednak występują w nim liczne problemy, w tym problemy z ładowaniem, problemy elektryczne, problemy z akumulatorem i problemy z oprogramowaniem. Jeśli chcesz uniknąć większości z tych problemów, powinieneś dbać o samochód i wykonywać naprawy na czas.

Jak długo działa akumulator Fiata 500e?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji akumulator Fiata 500e wytrzyma od 10 do 20 lat. Zależy to od tego, jak dobrze utrzymujesz samochód i jak często nim jeździsz. Należy pamiętać, że akumulator Fiata ulega degradacji w tempie od 0% do 2% rocznie.

Jaki jest zasięg Fiata 500e?

Fiat 500e jest wyposażony w akumulator o pojemności 42,2 kWh (brutto) i 37,3 kWh (netto), zapewniający samochodowi elektrycznemu zasięg 164 mil lub 264 km w cyklu jazdy WLTP ze standardowymi 17-calowymi kołami. Jeśli jednak samochód zostanie wyposażony w 18-calowe koła, zasięg zmniejszy się do 157 mil lub 253 km.

  Najczęstsze problemy z Fiat Tipo

Czy utrzymanie Fiata 500e jest drogie?

Nie, utrzymanie Fiata 500e jest znacznie tańsze niż tradycyjnych modeli Fiata 500 z silnikiem spalinowym. Wynika to z faktu, że Fiat 500e nie zużywa paliwa, a ładowanie samochodów jest tańsze niż tankowanie Fiata 500. Co więcej, koszty utrzymania Fiata 500e są nawet o 35% niższe niż modeli Fiata 500 z silnikiem spalinowym.

Podsumowanie

Mimo że Fiat 500e jest udoskonalony, o 61 mm dłuższy, 56 mm szerszy i 29 mm dłuższy niż jego gazowy poprzednik, nadal rejestruje wiele problemów. Niektóre z najczęstszych problemów z elektryką i ładowaniem Fiata 500e to zepsute akumulatory, uszkodzone wiązki przewodów i rozładowujące się baterie.

Podobnie jak w przypadku większości samochodów, właściwa pielęgnacja i konserwacja Fiata 500e pomoże uniknąć niektórych z powyższych problemów i wydłuży jego żywotność.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z