Problemy z ładowaniem Kia EV6

Kia EV6 to jeden z najlepszych elektrycznych crossoverów SUV na rynku. Zapewnia również doskonały zasięg do 310 mil dzięki akumulatorowi o pojemności 77,4 kWh. Wiąże się to jednak z wieloma problemami, w tym problemami z ładowaniem, ale jakie są problemy z ładowaniem Kia EV6?

Niektóre z typowych problemów z ładowaniem Kia EV6 to nadmierny pobór prądu przez ładowarkę, przegrzewanie się układu ładowania, brak ładowania samochodu i problemy z ładowaniem poziomu 2. Chociaż problemy te nie są powszechne, kilku właścicieli zgłosiło je i większość z nich jest łatwa do naprawienia.

Jakie są najczęstsze problemy z ładowaniem Kia EV6?

Ładowarka pobiera nadmierny prąd

Jednym z głównych problemów z ładowaniem Kia EV6 jest nadmierny pobór prądu przez ładowarkę. Jeden z właścicieli z Florydy skarżył się w lutym 2023 r., że jego pokładowy kontroler ładowania w EV6 „pobiera nadmierny prąd z mojej przenośnej ładowarki EVSE poziomu 2. Gdy moja ładowarka jest ustawiona na maksymalnie 24 A, samochód pobiera od 28 do 30 A, powodując wyłączenie ładowarki i zgłoszenie wykrycia zwarcia. Gdy moja ładowarka jest ustawiona na 40 amperów, po około godzinie ładowania samochód ponownie pobiera 46,6 amperów, powodując wyłączenie ładowarki i wskazanie zwarcia. Moje rozumienie standardu ładowania poziomu 2 jest takie, że ładowarka informuje pojazd o swoim ustawieniu prądu, a pojazd nie powinien pobierać więcej prądu, niż mówi mu ładowarka”.

Ponieważ ładowarka pobiera więcej prądu niż powinna, gdy jest używana z Kia EV6, jest to poważny problem bezpieczeństwa, który może spowodować pożar. Należy zauważyć, że ta sama ładowarka nie pobiera nadmiernej mocy, gdy jest używana z innymi pojazdami elektrycznymi. Jest to więc coś, na co właściciele EV6 powinni zwrócić uwagę.

  Kia Forte Niezawodność

Przegrzewający się układ ładowania

Kolejną poważną kwestią, na którą skarżyli się właściciele Kia EV6, są problemy z ładowaniem na poziomie 2. Oprócz tego, że ładowarka pobiera nadmierny prąd, użytkownicy stwierdzili również, że ładowanie poziomu 2 powoduje usterkę, w której przegrzewa się system zarządzania akumulatorem lub system ładowania.

Ponadto, niektórzy użytkownicy skarżyli się również, że nie byli w stanie naładować swojego samochodu do 40 amperów lub więcej za pomocą ładowarki poziomu 2. Inny właściciel zgłosił kilka awarii podczas próby ładowania prądem przemiennym 220 V o mocy zarówno 9 kW, jak i 8 kW.

Jeśli w Twoim samochodzie Kia EV6 występuje którykolwiek z powyższych problemów z ładowaniem, powinieneś skontaktować się z producentem, jeśli jesteś objęty gwarancją lub zlecić kontrolę samochodu profesjonalnemu mechanikowi.

Samochód nie ładuje się

To kolejny poważny problem, na który skarżą się właściciele Kia EV6. Niektóre z rzeczy, które powodują, że Kia EV6 nie ładuje się, to luźne połączenie lub problemy z łącznością ładowania. Inne problemy obejmują fizyczne uszkodzenie akumulatora, problemy z gniazdem zasilania i rozładowany akumulator.

Niektórzy użytkownicy skarżyli się nawet, że ładowarka nagle przestała ładować z powodu wzrostu temperatury lub nieprawidłowych wzorców ładowania. Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach problem ten był spowodowany nieaktualną wersją oprogramowania. Dlatego też aktualizacja oprogramowania naprawiała problem.

Ponieważ istnieją różne powody, dla których samochód może się nie ładować, ważne jest, aby profesjonalny mechanik sprawdził samochód. Niektóre problemy można rozwiązać poprzez włączenie/wyłączenie samochodu. Jednak w niektórych przypadkach konieczna może być nawet wymiana akumulatora lub zresetowanie przełącznika akumulatora.

  Problemy z silnikiem Kia Sportage

Więcej informacji o problemach z Kia EV6.

FAQ

Czy ładowanie EV6 do 100% jest dobrym pomysłem?

Nie, ładowanie akumulatora pojazdu elektrycznego do 100% nie jest dobrym pomysłem. Wynika to z faktu, że skróci to ogólną żywotność akumulatora samochodu. Jednak pełne naładowanie jest dobre, ponieważ zapewnia maksymalny czas pracy. Dlatego należy zminimalizować poziom naładowania akumulatora do 100%.

Na przykład naładowanie akumulatora do 100% i rozładowanie do mniej niż 50% skróci jego żywotność, podobnie jak naładowanie akumulatora do 80% i rozładowanie do mniej niż 30%.

Z jaką wartością procentową powinienem ładować moją Kia EV6 i dlaczego?

Należy ograniczyć ładowanie w szybkich ładowarkach do 80%, aby zachować zdrowie baterii. Wynika to z faktu, że nawet jeśli ładowanie do 100% jest świetne i bezpieczne dla samochodu, w dłuższej perspektywie nie jest to dobre dla akumulatora pojazdu elektrycznego. Dzieje się tak, ponieważ akumulatory litowo-jonowe są najbardziej wydajne w zakresie od 20 do 80%.

Czy mogę ładować moją Kia EV6 codziennie?

Nie, codzienne ładowanie samochodu nie jest dobrym pomysłem. Wynika to z faktu, że w akumulatorze może dojść do naturalnej degradacji w oparciu o liczbę cykli ładowania, które są wykorzystywane w ciągu jego żywotności. Należy pamiętać, że wydajność i trwałość akumulatora pojazdu elektrycznego może ulec spowolnieniu, jeśli ładowarka jest stale używana.

Czy mogę pozostawić moją Kia EV6 podłączoną do zasilania na tydzień?

Tak, Kia EV6 może być podłączona do zasilania przez tydzień. Nie spowoduje to żadnych uszkodzeń samochodu ani akumulatora. Należy jednak postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji obsługi. Niemniej jednak należy również zrozumieć, że nowoczesne akumulatory do samochodów elektrycznych są bardzo zaawansowane i trwałe, a pozostawienie ich podłączonych lub odłączonych na tydzień prawdopodobnie nie spowoduje żadnych szkód.

  Kia Niro Niezawodność

Jak długo trwa ładowanie Kia EV6?

Wszystkie typy Kia EV6 mogą ładować się z maksymalną mocą 11 kW na stacji ładowania AC. W rezultacie oznacza to, że ładowanie standardowego zakresu 2WD od 0 do 100% zajmuje około 6 godzin. Z drugiej strony, ładowanie wersji 2WD, AWD i GT o dużym zasięgu zajmuje około 8 godzin.

Podsumowanie

Kia EV6 to świetny i przestronny kompaktowy SUV typu crossover. Jednak zgodnie z oczekiwaniami, ma on również wiele problemów, których właściciele powinni być świadomi. Jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy, są problemy z ładowaniem. Jak wspomniano powyżej, główne problemy z ładowaniem Kia EV6 to nadmierny pobór prądu przez ładowarkę, przegrzewanie się układu ładowania, problemy z ładowaniem poziomu 2 oraz brak ładowania.

Jeśli Twoja Kia EV6 boryka się z jednym z problemów z ładowaniem, o których wspomnieliśmy powyżej, powinieneś skontaktować się z Kia lub zabrać samochód do profesjonalnego mechanika w celu naprawy.

Kia EV6

Nowy na Auta Luksusowe A2Z