Problemy z przekładnią BMW 650i

BMW 650i

BMW 650i to samochód subkompaktowy o wielu wyjątkowych cechach. Samochód ten należy do trzeciej generacji BMW serii 6 i producent oferuje go w wersji 2-drzwiowego coupe, 2-drzwiowego kabrioletu i 4-drzwiowego gran coupe. Jest stylowy, komfortowy, bezpieczny, zaawansowany technologicznie i charakteryzuje się doskonałymi osiągami.

Jednak podobnie jak większość modeli BMW, także BMW 650i boryka się z kilkoma problemami. Jednym z najczęstszych problemów, na które właściciele BMW 650i powinni być przygotowani, są problemy ze skrzynią biegów. Jakie są zatem najczęstsze problemy ze skrzynią biegów w BMW 650i?

Najczęstsze problemy ze skrzynią biegów w BMW 650i to opóźnienia w zmianie biegów, zapach spalenizny, zgrzytanie podczas przyspieszania, niski poziom płynu przekładniowego, gwizdanie, drżenie przy dowolnej prędkości, zły regulator napięcia oraz przechodzenie samochodu w tryb awaryjny. Niemniej jednak większość z tych problemów można naprawić i sprawić, by samochód działał sprawnie.

Jakie są najczęstsze problemy ze skrzynią biegów BMW 650i?

Zgrzytanie podczas przyspieszania

Częstym problemem ze skrzynią biegów w BMW 650i jest zgrzytanie podczas przyspieszania. Problem ten jest zwykle powodowany przez uszkodzone łożyska kół lub piast. Poza tym może być spowodowany problemem z mechanizmem różnicowym, zużytym silnikiem lub uszkodzonym przegubem homokinetycznym.

Należy pamiętać, że łożyska kół umożliwiają obracanie się koła i opony i są tworzone z myślą o niskim tarciu, podczas gdy zespoły piast mają dodatkowe zadanie zabezpieczenia koła i opony w samochodzie. Jeśli łożysko koła lub zespół piasty jest uszkodzony, należy go wymienić.

Niski poziom płynu w skrzyni biegów

Jednym z najczęściej pomijanych problemów ze skrzynią biegów jest niski poziom płynu w skrzyni biegów. Układ przeniesienia napędu wymaga płynu, aby utrzymać go w odpowiednim stanie smarowania i zmniejszyć wysokie temperatury powstające podczas zmiany biegów. Jednak z upływem czasu może go zabraknąć z powodu wycieku lub zużycia.

  Który silnik BMW jest najlepszy?

Aby rozwiązać ten problem, należy uzupełnić płyn do zalecanego poziomu. Co więcej, ważne jest, aby upewnić się, że używany jest właściwy płyn przekładniowy. Zaleca się wymianę płynu przekładniowego co 30 000 mil.

Opóźnienia zmiany biegów

Innym częstym problemem w skrzyni biegów BMW 650i są trudności lub opóźnienia w zmianie biegów. Oznaki nieprawidłowego działania skrzyni biegów obejmują szarpanie przy zmianie biegu, wahania przy zmianie biegów, piszczenie sprzęgła i wiele innych. Problem ten może również powodować zgaśnięcie samochodu lub pozostawienie go na wysokich lub niskich obrotach.

Niektóre z czynników powodujących opóźnienia lub trudności w zmianie biegów to niewydajny płyn, spalone tarcze sprzęgła, zużyte przekładnie i uszkodzone elektromagnesy. Napraw te problemy, aby zlikwidować opóźnienia w zmianie biegów.

Kierownica trzęsie się przy każdej prędkości.

Jeśli opony Twojego BMW 650i nie są wyważone, kierownica samochodu zacznie drżeć. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy samochód przekroczy prędkość 55 mil na godzinę, a nasila się przy prędkości 60 mil na godzinę. Problem ten można rozwiązać, upewniając się, że koła są wyważone.

Zapach spalenizny

Oprócz właściwego poziomu płynu przekładniowego, potrzebny jest także właściwy typ płynu i jego dobry stan. Wymiana płynu przekładniowego po upływie zalecanego okresu jest niezbędna, ponieważ ulega on spaleniu i staje się nieskuteczny. Poza tym może być zanieczyszczony. Dlatego należy go wymieniać w razie potrzeby.

Zły regulator napięcia

Zadaniem regulatora napięcia jest zapewnienie stałego i niezawodnego dopływu napięcia do samochodu i innych części elektrycznych. Jednak ta część również ulega uszkodzeniu po przejechaniu 100 000 mil. Objawami uszkodzenia regulatora napięcia są: rozładowany akumulator, zbyt wysokie napięcie w akumulatorze, pulsowanie świateł i zamieranie pojazdu podczas jazdy. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzony regulator napięcia na dobry.

  BMW X6 VS Mercedes GLC - co jest lepsze?

Samochód przechodzi w tryb awaryjny

Jeśli moduł sterujący skrzyni biegów BMW 650i wykryje usterkę w układzie, samochód przechodzi w tryb awaryjny. W rezultacie wpływa to na działanie mniej istotnych części, takich jak prędkość samochodu i klimatyzacja. Niektóre z czynników powodujących przejście BMW 650i w tryb awaryjny to nieskuteczne okablowanie i wadliwe czujniki. Napraw wadliwe okablowanie i czujniki, aby rozwiązać problem.

FAQ

Po przejechaniu ilu kilometrów należy wymienić płyn w skrzyni biegów BMW 650i?

Ważne jest, aby dbać o swoje BMW 650i, jeśli chcesz, aby było ono trwałe. BMW zaleca sprawdzenie lub wymianę płynu przekładniowego w BMW 650i między 30 000 a 60 000 kilometrów. Dlatego też, jeśli często używasz swojego BMW 650i, powinieneś wymienić płyn już po przejechaniu 30 000 km. Jeśli jednak nie używasz samochodu regularnie, możesz wymienić go po przejechaniu 50 000 lub 60 000 mil.

Jak długa jest żywotność skrzyni biegów BMW?

Mimo że w BMW 650i występuje wiele problemów ze skrzynią biegów, może ona działać przez długi czas, jeśli się o nią dobrze dba. Dobrze utrzymane BMW 650i powinno mieć skrzynię biegów sprawną przez ponad 300 000 mil. Jeśli jednak samochód jest źle utrzymany, może nie przejechać ponad 100 000 mil, co może prowadzić do kosztownych napraw.

Ile kosztuje odbudowa skrzyni biegów BMW?

Przebudowa skrzyni biegów BMW jest znacznie tańsza niż jej wymiana. Jednak nadal jest to kosztowne, ponieważ trzeba będzie wydać od 1800 do 5000 USD. Ponadto, jeśli Twój samochód jest nadal objęty gwarancją, odbudowa skrzyni biegów będzie jeszcze tańsza.
Należy również pamiętać, że odbudowa skrzyni biegów może być droższa lub tańsza w zależności od tego, jakie części są odbudowywane. Co więcej, koszt, który przedstawiliśmy powyżej, obejmuje koszt robocizny i części.

  Jaki jest najlepszy mały SUV BMW?

Jak długo trwa odbudowa skrzyni biegów BMW?

Odbudowa skrzyni biegów w samochodach klasy średniej zajmuje co najmniej 6 godzin. Z drugiej strony, odbudowa skrzyni biegów BMW zajmuje od kilku godzin do 3 dni. Z tego powodu przebudowa skrzyni biegów BMW jest znacznie droższa niż przebudowa skrzyni biegów samochodów zwykłych. Poza tym części do skrzyni biegów BMW są również droższe niż do większości samochodów.

Skąd mam wiedzieć, że mam problemy ze skrzynią biegów w BMW 650i?

Niektóre z typowych objawów złego działania skrzyni biegów w BMW 650i to: skrzynia biegów utknęła na biegu, skrzynia biegów ciężko zmienia biegi, opóźnienie między biegami, usterka skrzyni biegów, komunikat o umiarkowanej jeździe oraz silnik przyspiesza, ale skrzynia biegów nie przełącza biegów.

Wnioski

BMW 650i może być ładnym, wygodnym i wydajnym coupe, ale wiążą się z nim również problemy ze skrzynią biegów. Aby uniknąć takich problemów, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. Naprawa skrzyni biegów BMW 650i w przypadku awarii jest dość kosztowna, więc jej konserwacja jest tańsza na dłuższą metę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z