Problemy z przekładnią BMW xDrive

Problemy z przekładnią BMW xDrive

Skrzynia biegów odgrywa istotną rolę w zapewnieniu, że silnik Twojego BMW pracuje w odpowiednim tempie, nie jadąc bardzo szybko lub bardzo wolno w stosunku do Twoich potrzeb. Ponadto zapewnia, że koła Twojego BMW otrzymują idealną ilość mocy. Ale jak wszystkie części samochodowe, również skrzynia biegów może mieć problemy.

Chociaż modele BMW z systemem xDrive działają lepiej niż te z systemem RWD lub FWD, również mają problemy z przekładnią. Więc, jakie są problemy ze skrzynią biegów BMW xDrive?

Najczęstsze problemy ze skrzynią biegów BMW xDrive to głośne wrzucanie biegu w pozycji neutralnej, częste ślizganie się biegów, twarde zmiany biegów, opóźnienia w zmianie biegów, zgrzytanie przy przyspieszaniu, zapach spalenizny i wadliwy konwerter momentu obrotowego. Większość z tych problemów wynika z niewłaściwej konserwacji skrzyni biegów.

Jakie są częste problemy ze skrzynią biegów w BMW xDrive?

Głośny bieg w pozycji neutralnej

Niezależnie od modelu BMW xDrive, którym jeździsz, jeśli skrzynia biegów szwankuje, będziesz doświadczał głośnego wrzucania biegu w pozycji neutralnej. Zauważ, że ten hałas pojawia się tylko wtedy, gdy samochód nie porusza się i jest neutralny. Niektóre z częstych przyczyn to zużyte łożyska prętów, luźny układ wydechowy lub problem z silnikiem.

Odwiedź mechanika, aby mogli przeprowadzić test diagnostyczny i znaleźć prawdziwego winowajcę. Jeśli łożyska są zużyte, należy je wymienić. Wymień wszystkie łożyska 16-rzędowe, a nie tylko te złe.

Ciężkie zmiany w skrzyni biegów

Modele BMW z platformą xDrive również przechodzą twarde zmiany biegów, gdy niektóre części skrzyni biegów nie działają dobrze lub są wadliwe. Niektóre z tych części obejmują solenoidy VANOS, tłoki, zawory i wadliwe oprogramowanie komputerowe.

Jeśli któraś z powyższych części ma problem, będziesz musiał go naprawić, zanim skrzynia biegów będzie mogła wznowić normalną zmianę biegów. W przeciwnym razie będziesz miał problemy z prawidłową zmianą biegów.

  BMW X7 - wszystko, co musisz wiedzieć

Częste ślizganie się biegów

Wadliwa skrzynia biegów może również powodować powolne lub niekonsekwentne zmienianie biegów, co może zagrażać Twojemu życiu podczas jazdy na autostradzie. Niektóre z przyczyn ślizgania się biegów to niski poziom płynu, wycieki płynu, wadliwe sprzęgła i wadliwe zespoły. Oznaki poślizgu biegów to zapalająca się kontrolka silnika, trudności z przesunięciem skrzyni biegów i dziwne dźwięki przesuwu między biegami.

Będziesz musiał naprawić podstawowe problemy, aby pozbyć się problemu. Należy udać się do mechanika, jeśli wymaga to wymiany części.

Wadliwy konwerter momentu obrotowego

Praca konwertera momentu obrotowego polega na połączeniu źródła mocy z obciążeniem w automatycznych skrzyniach biegów. Poza tym, napędza on również pompę płynu, aby skrzynia biegów mogła funkcjonować. Tak więc, jeśli konwerter momentu obrotowego zacznie szwankować, może to spowodować przegrzanie skrzyni biegów i utrudnić jej działanie.

Niektóre z objawów złego konwertera momentu obrotowego to migawki, poślizgi, drżenie i przegrzanie. Wymień tę część, aby rozwiązać problem.

Opóźnienia w zmianie biegów

Podczas gdy uszkodzona skrzynia biegów może powodować twarde zmiany, może również powodować opóźnienia w zmianie biegów. Możesz doświadczyć braku reakcji lub opóźnionej reakcji podczas zmiany biegu na inny. Jeśli tak się stanie w Twoim BMW xDrive, sprawdź poziom płynu przekładniowego i jego jakość.

Wypłucz brudny płyn przekładniowy i napełnij skrzynię biegów odpowiednią ilością i jakością płynu. To powinno naprawić problem.

Zapach spalenizny

Jeśli w Twoim BMW xDrive pojawia się zapach spalenizny, jest to znak, że masz nieszczelny płyn przekładniowy. Może to być niebezpieczne, jeśli nie zostanie podjęte w odpowiednim czasie. Napraw problem powodujący wyciek i uzupełnij płyn w miarę potrzeb.

  BMW X6 VS Mercedes GLC - co jest lepsze?

Szlifowanie przy przyspieszaniu

Jeśli zauważysz, że Twoja skrzynia biegów zgrzyta lub drży, jest to znak, że coś jest nie tak. W modelach BMW xDrive z automatyczną skrzynią biegów jest to oznaka uszkodzenia układu przekładni planetarnej. Natomiast jeśli Twój samochód ma manualną skrzynię biegów, jest to znak, że uszkodzone jest sprzęgło lub siłownik pomocniczy. Wymień złe części, aby naprawić ten problem. Upewnij się również, że Twój samochód ma odpowiedni poziom płynów.

FAQ

Dlaczego większość użytkowników BMW woli napęd xDrive od napędu na tylne koła?

Większość ludzi woli system xDrive lub napęd na wszystkie koła, ponieważ dostarcza on moc do wszystkich kół, a nie tylko do przednich lub tylnych, jak w przypadku systemu BMW RWD. Poza tym zapewnia on również lepszą trakcję, co jest idealne do jazdy po różnych terenach.

Jaki jest najczęstszy problem ze skrzynią biegów w modelach BMW?

Najczęstszym problemem ze skrzynią biegów w modelach BMW jest niski poziom płynu przekładniowego lub wyciek ze skrzyni. Jest to zwykle spowodowane wadliwymi uszczelkami, uszczelnieniami i przewodami. Poza tym jest to również główny katalizator różnych problemów ze skrzynią biegów, takich jak zmiana biegów, zapach spalenizny, ślizganie się biegów i wiele innych.

Jeśli naprawisz ten problem, skończysz naprawiać połowę problemów ze skrzynią biegów, z którymi boryka się większość użytkowników BMW xDrive.

Czy system xDrive jest dobry na śniegu?

Tak, system BMW xDrive lub napęd na wszystkie koła jest doskonały na śniegu. Dzieje się tak dlatego, że system ten oferuje dynamiczną kontrolę stabilności. Tak więc, gdy Twój samochód podróżuje po śliskiej lub mokrej powierzchni, może on utrzymać samochód w stabilnej pozycji. A w połączeniu z hamulcami przeciwblokującymi, Twój model BMW nie będzie wirował z drogi.

  Najlepszy olej do BMW X3 i BMW X5

Który z nich jest droższy w utrzymaniu – AWD czy RWD?

Oczywiście, system BMW z napędem na wszystkie koła lub xDrive jest droższy w utrzymaniu niż systemy z napędem na tylne lub przednie koła. Dzieje się tak dlatego, że ten pierwszy jest wyposażony w więcej części wymagających konserwacji, podczas gdy ten drugi ma niewiele części wymagających naprawy i konserwacji.

Ile kosztuje naprawa ślizgającej się skrzyni biegów?

Koszt odbudowy ślizgającej się skrzyni biegów będzie różny w zależności od odbudowywanych części. Waha się on od 100 do 600 dolarów. Z drugiej strony, koszt wymiany ślizgającej się skrzyni biegów jest znacznie droższy, ponieważ zaczyna się od 1800 dolarów. Tak więc, odbudowa skrzyni biegów jest tańsza niż jej wymiana.

Bottom line

Niezależnie od tego, czy Twój model BMW xDrive służy do jazdy dla przyjemności, czy do codziennych dojazdów do pracy, dbanie o samochód zapewni Ci spokój i satysfakcję. Modele BMW z systemem xDrive dają radość z jazdy, o ile są dobrze utrzymane.

Dzięki powyższym powszechnym problemom ze skrzynią biegów, z którymi borykają się modele BMW z napędem xDrive, utrzymanie samochodu przez dłuższy czas stało się proste. Jeśli będziesz przestrzegać zalecanych przez BMW planowych przeglądów, problemy ze skrzynią biegów i inne częste problemy z BMW xDrive będą należały do przeszłości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z