Problemy z przesuwanymi drzwiami w Kia Carnival

Kia Carnival

Kia Carnival to wspaniały minivan i świetny samochód rodzinny. Jest przestronny, wygodny, niezawodny i wydajny. Ale jak większość samochodów, ma również wiele problemów, o których właściciele muszą wiedzieć. Jakie są jednak najczęstsze problemy z drzwiami przesuwnymi Kia Carnival?

Jednym z najczęstszych problemów z drzwiami przesuwnymi w modelu Kia Carnival jest nieprawidłowe działanie funkcji automatycznego cofania drzwi przesuwnych oraz nieprawidłowe działanie drzwi przesuwnych. Należy pamiętać, że te problemy są zwykle powszechne w modelach Kia Carnival z lat 2021-2023.

Jakie są najczęstsze problemy z drzwiami przesuwnymi w Kia Carnival?

Nieprawidłowe działanie automatycznego cofania PSD

Wielu użytkowników Kia Carnival zgłosiło nieprawidłowe działanie funkcji automatycznego cofania drzwi przesuwnych pasażera. W rezultacie National Highway Traffic Safety Administration musiała wszcząć federalne dochodzenie, które zmusiło Kia do wycofania dotkniętych modeli. Kia przypomniała Kia Carnival minivany wyprodukowane między 4 stycznia 2021 r. a 22 lutego 2023 r.

Kia zauważyła, że napędzane drzwi przesuwne mogą nie cofać się automatycznie, jeśli zostaną zablokowane, co mogło spowodować obrażenia. Zgodnie z pismem NHTSA do Kia, dwie skargi dotyczyły urazów ramienia lub dłoni uwięzionych przez elektryczne drzwi przesuwne. Zauważono również, że użytkownicy twierdzili, że „do zatrzymania i odwrócenia kierunku poruszających się drzwi wymagane są większe niż normalnie siły”.

Jeden z właścicieli Kia Carnival z 2022 roku z tym problemem powiedział NHTSA, że czujnik drzwi przesuwnych z napędem elektrycznym działał nieprawidłowo, gdy minivan miał około 1000 mil, co doprowadziło do obrażeń córki, gdy drzwi przesuwne nagle się zamknęły, gdy wychodziła z minivana.

  Kia Sportage Niezawodność

Jak stwierdził właściciel minivana, „pojazd został zabrany do dealera, gdzie zdiagnozowano nieznaną usterkę. Dealer poinformował osobę kontaktową, że należy wymienić nieznaną część i dezaktywować tylne drzwi przesuwne”.

W innym przypadku, właściciel Kia Carnival z 2022 roku powiedział, że jego córka przytrzasnęła sobie rękę drzwiami, ponieważ elektryczne drzwi przesuwne nie zauważyły przedmiotu na drodze. Właściciel powiedział, że później sprawdził drzwi, używając własnej ręki, ale nawet właściciel miał zmiażdżoną rękę, pozostawiając „okropny siniak”.

Co więcej, inny właściciel Kia Carnival z 2022 roku zaprotestował: „Drzwi przesuwne wydają się niebezpieczne. Wymagają ogromnej siły, aby zatrzymać automatyczne zamykanie drzwi. Nie ma mechanizmu bezpieczeństwa, który zapobiegałby utknięciu dziecka i / lub poważnym obrażeniom, jeśli zostanie ono przytrzaśnięte przesuwanymi drzwiami podczas zamykania. Wydaje się, że powinien istnieć mniejszy opór niezbędny do otwarcia drzwi w przypadku napotkania obiektu, aby zapobiec obrażeniom”.

Chociaż niektóre ze zgłoszonych przypadków były poważne i przyprawiały rodziców o ból głowy, większość z nich była niewielka i ograniczała się do siniaków, obrzęków i niewielkich skaleczeń lub zadrapań. Poważniejsze obrażenia dotyczyły przypadku, w którym dziecko wsadziło rękę przez ramę drzwi po naciśnięciu przycisku zamykania drzwi, a inne dziecko wsadziło rękę przez drzwi tuż przed ich zamknięciem.

Kia naprawiła problem, instalując nowe oprogramowanie, które dodaje dźwięki ostrzegawcze i sprawia, że drzwi zamykają się wolniej, gdy zbliżają się do pozycji zamkniętej. Łącznie wycofano 51 568 modeli Kia Carnival.

  Kia Amanti Niezawodność

Nieprawidłowo działające drzwi przesuwne

Kilku użytkowników skarżyło się również, że drzwi przesuwne po stronie pasażera czasami całkowicie się zamykają i blokują, ale czasami nie. Jeśli zdarzy się to w Twojej Kia Carnival, upewnij się, że samochód został sprawdzony przez profesjonalnego mechanika.

Niektóre z najczęstszych przyczyn tego problemu mogą być związane z zatrzaskiem, brakiem smaru, zepsutymi klamkami drzwi, usterką elektryczną i nieprawidłowo ustawionymi drzwiami. Jeśli którakolwiek z tych części jest wadliwa, należy poprosić mechanika o jej wymianę.

FAQ

Dlaczego moje automatyczne drzwi Kia Carnival nie działają?

Gdy drzwi automatyczne nie otwierają się, może to być spowodowane kilkoma przyczynami. Niektóre z rzeczy, które mogą powodować, że drzwi nie działają, to usterki mechaniczne lub elektryczne jednostki napędowej. Ponadto może wystąpić błąd w oprogramowaniu aktywowanym przez czujnik ruchu.

Czy mogę ręcznie otworzyć automatyczne drzwi przesuwne Kia Carnival?

Tak, automatyczne drzwi przesuwne można otworzyć ręcznie. Większość drzwi automatycznych jest wyposażona w sprężynę zamykającą wewnątrz napędu drzwi, która zapewnia kontrolowaną siłę zamykania podobną do siły ręcznego samozamykacza. Tak więc, gdy zanika zasilanie, sprężyna zamykająca jest włączona, a drzwi mogą być pchane lub ciągnięte, aby otworzyć i zamknąć je ręcznie, tak jak zwykłe drzwi samochodowe.

Jakie są główne problemy z Kia Carnival?

Kia Carnival może być ładnym i praktycznym samochodem, ale ma też kilka problemów. Jednak najczęstsze problemy z Kia Carnival to chłodzenie silnika, problemy z silnikiem, problemy z układem napędowym i problemy ze skrzynią biegów. Ponadto, niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z układem hamulcowym, klimatyzacją, elektryką i przesuwanymi drzwiami.

  Najczęstsze problemy z Kia Sorento

Ile kosztuje utrzymanie Kia Carnival?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z