Problemy ze skrzynią biegów BMW 325xi

Problemy ze skrzynią biegów BMW 325xi

BMW 325xi to jeden z najlepszych kompaktowych samochodów wykonawczych na rynku samochodów używanych. Dzięki swojej wyjątkowej mocy, szybkości, najwyższej klasy cechom i znakomitym osiągom. Jednak, jak większość używanych BMW, 325xi ma również mnóstwo problemów, o których zainteresowani użytkownicy powinni wiedzieć.

Pomimo posiadania wielu problemów, BMW 325xi jest nadal wspaniałym samochodem. Jest to również jeden z najbardziej niezawodnych używanych modeli BMW na rynku. Niemniej jednak, jednym z głównych problemów, na które zainteresowani nabywcy powinni uważać, są problemy ze skrzynią biegów. Ale jakie są powszechne problemy ze skrzynią biegów w BMW 325xi?

Najczęstsze problemy ze skrzynią biegów w BMW 325xi to zmiana biegów, zapach spalenizny, gwiżdżące dźwięki, zgrzytanie samochodu podczas przyspieszania i drżenie samochodu na drodze. Większość z tych problemów można uniknąć poprzez właściwą opiekę i konserwację samochodu.

Jakie są częste problemy ze skrzynią biegów BMW 325xi?

Zmiana biegów

Jest to jeden z najczęstszych problemów ze skrzynią biegów, których doświadczają użytkownicy BMW. Problem ten jest powszechny wśród nieuważnych kierowców. Występuje on z powodu zanieczyszczenia lub niskiego poziomu płynu. Dlatego ważne jest, aby serwisować swoje BMW 325xi zgodnie z zaleceniami BMW.

Aby naprawić ten problem, kierowca będzie musiał zmienić zanieczyszczony płyn na nowy. Wręcz przeciwnie, jeśli poziom płynu jest niski, kierowca będzie musiał napełnić płyn do pożądanego poziomu.

Trzęsienie się samochodu na drodze

Innym częstym problemem skrzyni biegów BMW 325xi jest drżenie samochodu na drodze podczas jazdy lub przyspieszania. Twój samochód będzie się trząsł, jeśli skrzynia biegów jest uszkodzona lub ma niski poziom płynu skrzyni biegów. Twoje BMW potrzebuje odpowiedniego smarowania, które jest zapewnione przez wystarczającą ilość płynów. Dlatego też, jeśli płyny są niewystarczające, ruchome części będą miały trudności z optymalnym działaniem.

  Najczęstsze problemy z BMW M760i

Najlepszym rozwiązaniem jest napełnienie samochodu właściwymi i wystarczającymi płynami przekładniowymi, aby uniknąć wstrząsów. A jeśli skrzynia biegów jest uszkodzona, zleć jej przegląd i naprawę rzetelnemu mechanikowi.

Zgrzytanie samochodu podczas przyspieszania

Jeśli układ przekładni planetarnej Twojego BMW jest uszkodzony, zaczniesz słyszeć odgłos mielenia. Układ przekładni planetarnych samochodu zapewnia, że prędkość kół Twojego pojazdu odpowiada prędkości obrotowej silnika. Jeśli więc silnik i koła nie są zsynchronizowane, będą się zderzać i powodować odgłos mielenia.

Aby uniknąć usłyszenia zgrzytów lub uszkodzenia układu przeniesienia napędu samochodu, należy rozwiązać problem poprzez naprawę lub wymianę układu przekładni planetarnej.

Zapach spalenizny

Jest to kolejny powszechny problem, na który skarżyli się różni użytkownicy BMW. Tak więc, jeśli pojawia się zapach spalenizny lub zapach płynu transmisyjnego wewnątrz kabiny samochodu, jest to wskazówka, że Twoja skrzynia biegów się przegrzewa. A główne przyczyny to wyciek płynu skrzyni biegów lub niski poziom paliwa.

Jeśli tak jest, będziesz musiał dowiedzieć się, dlaczego skrzynia biegów twojego samochodu jest nieszczelna. Niektóre z przyczyn są złe konwerter momentu obrotowego, uszczelki awarii, złe uszczelki lub uszkodzone przewody płynów. Napraw lub wymień uszkodzoną część, aby rozwiązać problem.

Gwiżdżące odgłosy

Jeśli słyszysz gwiżdżący hałas podczas przyspieszania, jest to znak, że Twoja skrzynia biegów ma problemy. Pierwszym winowajcą do sprawdzenia jest pasek alternatora. Pasek alternatora jest jednym z pasków, które szybciej zużywają się w BMW. Innymi przyczynami gwizdu może być ślizganie się pakietu sprzęgła, awaria łożyska oporowego lub niski poziom płynu przekładniowego.

  Niezawodność BMW VS Volkswagen - co jest lepsze?

Przed zgadywaniem, co jest problemem, najlepiej zabrać swoje BMW do profesjonalnego mechanika lub serwisu BMW i zidentyfikować problem. Powinieneś wymienić złe lub uszkodzone części, aby uniknąć ponownego usłyszenia gwiżdżącego hałasu.

FAQ

Jak długo działa skrzynia biegów BMW?

BMW są wyposażone w jeden z najlepszych układów przeniesienia napędu na rynku. Dlatego też, przy dobrej opiece i konserwacji, skrzynia biegów Twojego BMW powinna wytrzymać ponad 300 tys. mil. Jeśli jednak nie będziesz dbał o swój samochód, skrzynia biegów zacznie mieć poważne problemy już przy przebiegu 100 tys. mil.

Oprócz właściwej opieki i konserwacji, potrzebujesz również płynu transmisyjnego co 30 000 do 50 000 mil. Należy pamiętać, że płyny przekładniowe w automatycznej skrzyni biegów powinny być zmieniane wcześniej niż te w skrzyniach manualnych.

Co powoduje poślizg skrzyni biegów BMW?

Skrzynia biegów BMW nie ślizga się łatwo, ale jeśli tak się dzieje, oznacza to, że skrzynia biegów ma problem. Niektóre z rzeczy, które powodują przesunięcie skrzyni biegów BMW to niski poziom płynu skrzyni biegów i wycieki płynu. Tak więc, można stave off ten problem, upewniając się, że wyciek jest naprawiony i samochód ma wystarczającą ilość płynu skrzyni biegów.

Czy BMW 325xi jest samochodem niezawodnym?

Tak, BMW 325xi jest niezawodnym pojazdem. Większość agencji niezawodności przyznała temu samochodowi ponadprzeciętną ocenę niezawodności. Oznacza to, że jest on bardziej niezawodny niż większość modeli BMW. Ponadto, jeśli jest dobrze utrzymany, BMW 325xi może przetrwać ponad 250 000 mil. Niemniej jednak, aby wytrzymało przez dłuższy czas, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja.

  Czy hybrydy BMW są niezawodne?

Czy BMW 325xi ma wiele problemów?

Tak, BMW 325xi wiąże się z wieloma problemami. Mimo to jest to wciąż niezawodny i trwały samochód. Oprócz problemów ze skrzynią biegów, BMW 325xi ma również wycieki oleju, uszkodzony regulator tylnej szyby, problemy z pompą wodną, uszkodzony wąż wspomagania kierownicy, utratę płynu chłodzącego i uszkodzony rezystor końcowego stopnia dmuchawy.

Skąd mam wiedzieć, czy moja skrzynia biegów BMW jest zła?

Niektóre z oznak wskazujących na problemy ze skrzynią biegów w Twoim modelu BMW to wycieki płynu przekładniowego, hałas podczas zmiany biegów, drżenie lub wibracje, problem ze zmianą biegów, odgłosy w neutralnym położeniu i ślizganie się biegów. Jeśli zauważysz jeden z tych znaków, zabierz swój samochód do profesjonalnego mechanika, aby naprawić problem.

Wnioski

BMW 325xi może mieć problemy ze skrzynią biegów, ale to wciąż świetny samochód, nawet jeśli BMW już go nie produkuje. Jest niezawodny, wydajny, wygodny, przestronny, praktyczny, bezpieczny i daje dużo radości z jazdy. Poza problemami ze skrzynią biegów, 325xi ma również problemy z pompą wodną, wyciekami oleju, niedziałającym wężem wspomagania kierownicy i wadliwym regulatorem tylnej szyby.

Ogólnie rzecz biorąc, większości problemów z BMW 325xi można uniknąć poprzez właściwą opiekę i konserwację samochodu. Dodatkowo, użytkownik powinien przestrzegać harmonogramu przeglądów BMW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z