Problemy ze skrzynią biegów BMW 750Li

BMW 750Li

BMW 750Li to jeden z najlepszych luksusowych sedanów na rynku. Jest wygodne, luksusowe, zaawansowane, bezpieczne, przestronne i ma znakomite osiągi. Jednak, jak większość BMW, również ten model ma kilka problemów, z którymi trzeba się zmierzyć. Ale jakie są problemy ze skrzynią biegów w BMW 750Li?

Typowe problemy ze skrzynią biegów w BMW 750Li to opóźnienia w zmianie biegów, gwiżdżący hałas, przeskakiwanie podczas przyspieszania, zapach spalenizny wydobywający się spod maski, samochód trzęsący się na drodze, wycieki płynu skrzyni biegów oraz zapalająca się kontrolka silnika.

Jakie są najczęstsze problemy ze skrzynią biegów w BMW 750Li?

Opóźnienia w zmianie biegów

Opóźnienia zmiany biegów są bardzo powszechne w modelach BMW. BMW 750Li nie jest tu wyjątkiem. Jeśli więc masz pewne trudności ze zmianą biegów lub zauważasz intensywne szarpanie, to znak, że masz problemy ze skrzynią biegów. Możesz również usłyszeć piszczenie sprzęgła lub doświadczyć wahania zmiany biegów, które może pozostawić Cię na wysokich lub niskich obrotach.

W najgorszych przypadkach opóźnienia w zmianie biegów mogą spowodować, że BMW 750Li przejdzie w tryb awaryjny i utknie w martwym punkcie. Jeśli doświadczasz takich problemów, powinieneś przestać jeździć, ponieważ możesz uszkodzić skrzynię biegów i silnik. Zleć holowanie samochodu do warsztatu samochodowego i zleć naprawę problemu.

Skakanie podczas przyspieszania

Innym częstym problemem ze skrzynią biegów w BMW 750Li jest to, że akcelerator staje się szarpany. Jest to zwykle spowodowane przez zanieczyszczone wtryskiwacze paliwa. W rezultacie powoduje to, że Twój samochód traci moc podczas próby przyspieszenia, gdy jesteś na przystanku lub próbujesz jechać z określoną prędkością. Upewnij się, że wyczyścisz brudne wtryskiwacze paliwa lub wymień wtryskiwacze, jeśli są uszkodzone.

  Dlaczego kierowcy BMW mają złą reputację?

Gwiżdżący hałas

Gdy Twoje BMW 750Li się starzeje, spodziewaj się usłyszeć gwiżdżący hałas. Niektóre z przyczyn gwiżdżącego hałasu to pęknięcia w gumowej lub plastikowej linii podciśnienia, pęknięta pokrywa zaworów lub zły CCV. Aby naprawić ten problem, należy zlecić mechanikowi wykonanie testu diagnostycznego w celu określenia, co jest przyczyną problemu i wymienić uszkodzoną część.

Trzęsienie się samochodu na drodze

Jeśli Twój samochód trzęsie się lub wibruje na drodze, jest to kolejny znak, że Twoja skrzynia biegów wymaga uwagi. Poza tym, możesz łatwo powiedzieć, kiedy problem jest bezpośrednio związany z przekładnią, gdy samochód trzęsie się lub wibruje, gdy jedziesz powoli lub szybciej.

Jeśli masz taki problem, ważne jest, abyś sprawdził swoje BMW 750Li przed pogorszeniem problemu. W większości przypadków drżenie jest wynikiem uszkodzenia systemu przekładni planetarnych lub problemu z łożyskami. Zleć profesjonalnemu technikowi diagnozę samochodu i naprawę problemu.

Zapach spalenizny wydobywający się spod maski

Jeśli zauważysz zapach spalenizny z samochodu podczas jazdy, jest to wskazówka, że masz wyciek skrzyni biegów. Zapach spalenizny zwykle pochodzi z niezwykle gorącego lub nieszczelnego płynu transmisyjnego. Inne oznaki wycieku płynu skrzyni biegów to niski poziom płynu skrzyni biegów i wyciek skrzyni biegów na ziemi pod samochodem.

Posiadanie niskich poziomów płynów w samochodzie może prowadzić do poważnych problemów. Upewnij się, że masz problem naprawiony, aby płyn już nie wyciekał. Co więcej, należy napełnić płynem skrzyni biegów, aby samochód mógł funkcjonować optymalnie.

  BMW vs Mercedes: Statystyki i fakty

Zapala się kontrolka silnika

Jeśli skrzynia biegów jest uszkodzona lub ma problemy, komputer samochodu włączy lampkę kontrolną silnika. W przeciwieństwie do ogólnych problemów z silnikiem, lampka kontrolna silnika zapali lampkę ostrzegawczą skrzyni biegów. Pomimo tego, że lampka zapala się, ważne jest, aby odwiedzić profesjonalnego mechanika z odpowiednim diagnostycznym narzędziem skanującym, aby zweryfikować kody błędów. To wskaże problem i mechanik naprawi go w razie potrzeby.

Wycieki płynu transmisyjnego

Chociaż wycieki z przekładni nie są tak powszechne jak wycieki oleju i płynu chłodzącego, mogą również pojawić się, jeśli skrzynia biegów ma problemy lub jest zła. Niektóre z głównych przyczyn wycieków w BMW 750Li to wadliwe przewody płynów, miejsce w uszczelce panewki, uszkodzone lub zużyte uszczelki i wadliwy konwerter momentu obrotowego.

Główne oznaki wycieków skrzyni biegów to czerwono-brązowy lub żywo czerwony płyn pod Twoim samochodem. Aby rozwiązać ten problem, będziesz musiał zidentyfikować przyczynę i naprawić ją. Następnie będziesz musiał również wymienić płyn transmisyjny.

FAQ

Czy silnik BMW N63 jest niezawodny?

Silnik BMW N63 był pierwszym turbodoładowanym silnikiem V8 firmy BMW. Był mocny, ale wiązał się z wieloma problemami z niezawodnością. Jednak BMW ulepszyło najnowsze silniki N63, ponieważ nie mają one wielu problemów jak ich pierwsze wersje. Podsumowując, silnik BMW N63 należy do najmniej niezawodnych silników BMW na rynku.

Czy łatwo jest naprawić skrzynię biegów BMW?

Nie, nie jest to łatwe. Naprawa skrzyni biegów BMW jest nie tylko kosztowna, ale również droga. Naprawa skrzyni biegów lub jej odbudowa zajmuje wiele godzin. Aby naprawić skrzynię biegów w swoim BMW 750Li będziesz musiał ponieść koszt od 1800 do 5000 dolarów. Koszt może być nawet większy w zależności od wariantu BMW 750Li, który posiadasz.

  Najlepszy mały hatchback BMW

Po jakim czasie BMW zaczyna mieć problemy ze skrzynią biegów?

Jeśli jest odpowiednio konserwowana, skrzynia biegów BMW powinna wytrzymać ponad 100 000 mil. Niemniej jednak, ta część może zacząć mieć problemy już po 50 000 mil, jeśli nie jest dobrze utrzymana. BMW zaleca wymianę płynu przekładniowego co 30 000 do 50 000 mil. Poza tym, należy wymienić płyn na jakościowy.

Czy BMW 750Li ma wiele problemów?

Tak, BMW 750Li jest jednym z najmniej niezawodnych modeli BMW na rynku. Dzieje się tak dlatego, że jest wyposażony w silnik BMW N63, który przychodzi z toną problemów. Niektóre z powszechnych problemów z BMW 750Li to awaria łańcucha rozrządu, nadmierne zużycie oleju, szybkie rozładowanie akumulatora, awaria wtryskiwaczy paliwa i nieszczelne uszczelki trzonków zaworów.

Bottom line

BMW 750Li to nie tylko luksusowy, komfortowy, zaawansowany i prestiżowy samochód, ale także radość z jazdy i łatwość obsługi. Niemniej jednak, wiąże się również z wieloma problemami, o których użytkownicy powinni wiedzieć. Oczywiście, problemy ze skrzynią biegów są częścią tych problemów.

Jednak większości problemów, z którymi boryka się BMW 750Li można uniknąć lub ograniczyć poprzez odpowiednią pielęgnację i konserwację.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z