Problemy ze skrzynią biegów Fiata 500L

Fiat 500L

Fiat 500L został stworzony z myślą o komforcie rodzin. Dzięki przestronnej kabinie i przestrzeni ładunkowej. Ale jak większość samochodów kombi, ten samochód również ma kilka problemów, w tym problemy ze skrzynią biegów. Ale jakie są problemy ze skrzynią biegów Fiata 500L?

Niektóre z najczęstszych problemów ze skrzynią biegów w Fiacie 500L to trudności ze zmianą biegów, problemy ze sprzęgłem, niski poziom płynu przekładniowego oraz przeskakiwanie lub zgrzytanie biegów podczas przyspieszania. Ponadto, niektóre osoby zarejestrowały gwizdanie spod maski, zapach spalenizny, drżenie skrzyni biegów i wadliwe solenoidy.

Jakie są najczęstsze problemy ze skrzynią biegów Fiata 500L?

Trudności ze zmianą biegów

Jest to jeden z głównych problemów doświadczanych przez właścicieli Fiata 500L. Jest on również powszechny w Fiacie 500L z 2014 roku, co zmusiło producenta do wycofania niektórych modeli. Głównym powodem, dla którego właściciele tego samochodu zwykle doświadczają tego problemu, jest niski poziom płynu przekładniowego. W niektórych przypadkach może to być spowodowane pracą samochodu z zanieczyszczonym płynem.

Aby rozwiązać ten problem, użytkownicy muszą wymienić lub uzupełnić płyn przekładniowy.

Niski poziom oleju przekładniowego

Po przejechaniu kilku kilometrów w samochodzie Fiat 500L mogą wystąpić różne problemy, takie jak ten. Główną przyczyną niskiego poziomu oleju przekładniowego jest wyciek, który występuje z powodu pękniętej lub przebitej miski skrzyni biegów. Jeśli panewka skrzyni biegów jest pęknięta, samochód będzie nadal tracił płyn, dopóki nie zostanie naprawiony.

Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu nie jest uzupełnienie płynu, ale naprawa lub wymiana pękniętej miski skrzyni biegów.

Problemy ze sprzęgłem

Problem ten został zgłoszony zarówno przez użytkowników manualnej, jak i automatycznej skrzyni biegów Fiata 500L. Sprzęgło pomaga kontrolować zmianę biegów. Tak więc, jeśli sprzęgło jest uszkodzone, może to prowadzić do słabej wydajności skrzyni biegów. Jeśli problemy ze sprzęgłem nie zostaną rozwiązane na czas, mogą one uszkodzić skrzynię biegów, co może być kosztowne w naprawie.

  Najlepsze akcesoria do Fiata 500

Upewnij się, że sprzęgło zostało sprawdzone i naprawione przez profesjonalnego mechanika, zanim dojdzie do uszkodzenia skrzyni biegów.

Podskakiwanie lub zgrzytanie podczas przyspieszania

Jeśli Twój samochód podskakuje lub szarpie podczas przyspieszania, oznacza to, że masz zużyte zespoły sprzęgła. Poza tym, problem ten jest bardziej powszechny w modelach Fiata 500L z 5-biegową zautomatyzowaną manualną skrzynią biegów Dualogic. Niemniej jednak, niektórzy użytkownicy dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów również zgłaszali podobny problem.

Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana zużytych części sprzęgła.

Zapach spalenizny

Podobnie jak w przypadku większości skrzyń biegów, jeśli zauważysz, że Twój samochód ma zapach spalenizny ze skrzyni biegów, jest to znak, że masz przegrzany płyn. Co więcej, powinieneś sprawdzić swój płyn, ponieważ może on być zanieczyszczony lub stary i niezdolny do prawidłowego wykonywania swoich obowiązków smarowania.

Problem ten można rozwiązać poprzez wymianę starego lub zanieczyszczonego płynu przekładniowego na nowy.

Gwizdy dochodzące spod maski silnika

Gwiżdżący lub świszczący dźwięk ze skrzyni biegów może być oznaką kilku problemów ze skrzynią biegów. Najczęstszym z nich jest niski poziom płynu. Jednak może być również prawdopodobne, że Twój Fiat 500L ma zużyte koła zębate skrzyni biegów i uszkodzony przemiennik momentu obrotowego.

Tak więc, aby uniknąć zgadywania, powinieneś zlecić diagnozę samochodu profesjonalnemu mechanikowi i rozwiązać problem.

Uszkodzony elektromagnes

Najczęstszymi oznakami wadliwego solenoidu skrzyni biegów są brak zmiany biegu z neutralnego lub nieregularne zmiany biegów, które prowadzą do uczucia kołysania lub drżenia. Dzieje się tak, ponieważ uszkodzony solenoid nie odbiera odpowiednich sygnałów lub nie otwiera się wystarczająco, aby zmienić bieg.

  Najlepszy silnik Fiat Ducato

Aby rozwiązać ten problem, należy naprawić lub wymienić uszkodzony elektromagnes skrzyni biegów.

Trzęsąca się skrzynia biegów

Jeśli zauważysz, że skrzynia biegów trzęsie się podczas przyspieszania, powinieneś sprawdzić poziom oleju przekładniowego lub solenoid. Niski poziom oleju przekładniowego może powodować drżenie samochodu podczas przyspieszania. Problem ten powinien zostać szybko rozwiązany, ponieważ może prowadzić do kosztownych napraw. Poproś mechanika o sprawdzenie samochodu i uzupełnienie płynu lub wymianę uszkodzonego elektromagnesu.

Inne problemy z Fiatem 500L

FAQ

Jak długo wytrzymuje skrzynia biegów Fiata 500L?

Skrzynia biegów Fiata 500L może wytrzymać ponad 150 000 mil. Wielu użytkowników zgłosiło przejechanie ponad 100 000 mil bez większych problemów lub napraw. Poza tym, samochód jest bardzo trwały, ponieważ może przejechać ponad 250 tys. km, jeśli jest dobrze utrzymany.

Jaki typ skrzyni biegów jest montowany w Fiacie 500L?

Ten samochód jest wyposażony w trzy różne skrzynie biegów. Ma sześciobiegową manualną, dwusprzęgłową skrzynię biegów i sześciobiegową tradycyjną automatyczną skrzynię biegów Aisin z przemiennikiem momentu obrotowego. Do tego dochodzi 5-biegowa zautomatyzowana manualna skrzynia biegów dualogic.

Należy zauważyć, że na rynku północnoamerykańskim oferowana jest tylko 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów Aisin.

Dlaczego Fiat wycofał 2014 Fiat 500L?

Chrysler wycofał ponad 19,500 2014 Fiat 500L models z powodu usterki skrzyni biegów. Producent poinformował, że automatyczna skrzynia biegów nie przełącza się łatwo z parkingu. Co więcej, dotknięte skrzynie biegów mogą nie odbierać lub wolno odbierać zamierzony wybór biegu.

  Czy Fiat Mobi to dobry samochód?

W związku z tym wycofano wszystkie modele, których to dotyczyło, a problem został naprawiony.

Ile kosztuje wymiana skrzyni biegów Fiat?

Koszt wymiany skrzyni biegów Fiata waha się od 1800 do 3400 dolarów. Cena może być niższa lub wyższa w zależności od tego, czy wymieniasz części, czy całą skrzynię biegów. Niemniej jednak wymiana skrzyni biegów jest dość uciążliwa i czasochłonna.

Jak często powinienem sprawdzać płyn przekładniowy w moim Fiacie 500L?

Możesz sprawdzać płyn przekładniowy Fiata 500L tak często, jak chcesz. Regularna kontrola zapewni odpowiedni poziom i rodzaj płynu w samochodzie, aby zapewnić płynne działanie. Niemniej jednak zaleca się sprawdzanie lub wymianę płynu przekładniowego co 30 000 do 60 000 mil.

Podsumowanie

Teraz, gdy znasz już niektóre z typowych problemów ze skrzynią biegów w Fiacie 500L, ważne jest, aby odpowiednio konserwować samochód, aby mógł służyć dłużej. Pomimo tego, że różne roczniki Fiata zgłaszały problemy ze skrzynią biegów, model Fiata 500L z 2014 roku jest modelem z największą liczbą problemów. Producent musiał wycofać ten rok modelowy ze względu na skrzynię biegów, która łatwo zmieniała biegi.

Podsumowując, Fiat 500L jest nadal znakomitym samochodem i może przejechać ponad 200 000 mil przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z