Problemy ze skrzynią biegów w Kia Telluride

Kia Telluride

Kia Telluride to średniej wielkości SUV z przestronnym i wygodnym wnętrzem. Posiada również dużą przestrzeń ładunkową i może przewieźć do ośmiu osób. Jednak ma też kilka wad, w tym problemy ze skrzynią biegów. Ale jakie są problemy ze skrzynią biegów Kia Telluride?

Typowe problemy ze skrzynią biegów Kia Telluride to opóźnienia w zmianie biegów, brak przyspieszenia przy wrzucaniu biegu, opóźnione załączanie i poślizg oraz niezdolność do utrzymania prawidłowego biegu. Co więcej, niektórzy użytkownicy zarejestrowali również drżenie samochodu na drodze, gwizdanie i zgrzytanie podczas przyspieszania.

Jakie są problemy ze skrzynią biegów Kia Telluride?

Brak przyspieszenia przy wrzucaniu biegu

Ten problem jest powszechny w modelu Kia Telluride z 2023 roku. Kilku użytkowników skarżyło się, że samochód odmawia przyspieszenia, jakby miał problemy ze skrzynią biegów. W większości przypadków samochód odmawia przyspieszenia przez 10 do 20 sekund. Co więcej, gdy użytkownicy wrzucali bieg, samochód podskakiwał i wydawał głośny dźwięk.

Właściciel Kia Telluride z Utah dwukrotnie miał problemy z przyspieszeniem samochodu z przebiegiem zaledwie 200 mil. Właściciel stwierdził, że gdy przyspieszał pod górę, obroty spadały, a przyspieszenie zanikało. W rezultacie musiał zjechać na pobocze. Później samochód włączył się ponownie i szarpnął do przodu, aby kontynuować przyspieszanie.

Aby rozwiązać ten problem, należy sprawdzić niski poziom oleju w skrzyni biegów, zużyte sprzęgło lub uszkodzoną dźwignię zmiany biegów. Upewnij się, że profesjonalny mechanik naprawi podstawowy problem.

Opóźnione załączanie i poślizg

Jest to zaskoczenie, ponieważ poślizg skrzyni biegów między zmianami biegów jest czymś, co powinno się zdarzyć w samochodach z przebiegiem co najmniej 150 tys. km. Według NHTSA zgłoszono kilka skarg, które sugerują, że skrzynia biegów Kia Telluride rzekomo sama wyślizguje się z napędu i przechodzi w tryb neutralny.

  Kia K5 Niezawodność

Oprócz poślizgu skrzyni biegów, niektórzy właściciele skarżyli się, że obroty silnika natychmiast wzrosły bez dostarczania mocy. Jednak po wyłączeniu i uruchomieniu samochód nadal działał normalnie. Ponadto niektórzy użytkownicy zgłaszali, że skrzynia biegów ma tendencję do opóźniania włączania niektórych biegów.

Jeśli masz opóźnione włączanie biegów lub poślizg skrzyni biegów, powinieneś sprawdzić przemiennik momentu obrotowego i elektromagnes zmiany biegów. Jeśli którakolwiek z części jest uszkodzona, należy ją jak najszybciej wymienić, aby rozwiązać problem.

Niemożność utrzymania prawidłowego biegu

Innym częstym problemem ze skrzynią biegów Kia Telluride jest niemożność utrzymania prawidłowego biegu. Problem ten jest zwykle spowodowany problemami z przekładnią. Może to być uszkodzony przemiennik momentu obrotowego, zatkany filtr przekładni, spalona tarcza sprzęgła lub przegrzewająca się skrzynia biegów. Ponadto należy sprawdzić olej przekładniowy.

Naprawienie podstawowego problemu pomoże rozwiązać ten problem. W związku z tym powinieneś zabrać swój samochód do profesjonalnego mechanika w celu sprawdzenia i naprawy lub wymiany uszkodzonych części.

Samochód trzęsie się na drodze

Kilku użytkowników Kia Telluride skarżyło się również na drgania samochodu podczas jazdy. Chociaż istnieją różne powody, dla których samochód może się trząść podczas jazdy, skrzynia biegów może również powodować drgania samochodu. Na przykład, gdy masz niski poziom płynu przekładniowego, samochód może zacząć się trząść podczas jazdy.

Problem ten można rozwiązać poprzez uzupełnienie oleju przekładniowego. Ważne jest, aby zawsze sprawdzać poziom i stan płynu przekładniowego, ponieważ jest on źródłem wielu problemów ze skrzynią biegów.

  Kia Seltos Niezawodność

Zgrzytanie podczas przyspieszania

Różne problemy mogą powodować zgrzytanie podczas przyspieszania. Niektóre z nich obejmują uszkodzone łożysko koła, zużyty silnik, problem z mechanizmem różnicowym, a nawet uszkodzony przegub homokinetyczny. Przyczyną może być również uszkodzona skrzynia biegów.

Podobnie jak drżenie samochodu podczas przyspieszania, niski poziom oleju przekładniowego może również powodować zgrzytanie samochodu podczas przyspieszania. Aby rozwiązać ten problem, należy uzupełnić płyn przekładniowy.

Gwizdy

Gwizdy wydawane przez skrzynię biegów mogą być spowodowane niskim poziomem płynu. Jeśli więc zauważysz, że Twój samochód wydaje gwiżdżące dźwięki ze skrzyni biegów, powinieneś ją sprawdzić. Oprócz upewnienia się, że poziom płynu w skrzyni biegów jest zgodny z zalecanym, należy również upewnić się, że jest on wymieniany, gdy ulegnie zabrudzeniu.

FAQ

Czy warto kupić Kia Telluride?

Tak, warto kupić Kia Telluride. Jest to bowiem samochód przestronny, wydajny, praktyczny i tani w utrzymaniu. Co więcej, dobrze się spisuje i rejestruje mniej problemów niż większość jego rywali. Ale jeśli szukasz luksusowego, zaawansowanego, wydajnego i mocnego SUV-a średniej wielkości, to nie jest to SUV dla Ciebie.

Jakie rodzaje skrzyń biegów są dostępne w Kia Telluride?

Kia Telluride jest wyposażona w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów A8LF1. Dzięki tej przekładni przyspieszenie poprawia się, zapewniając cichszą jazdę, a silnik działa na najbardziej optymalnym poziomie mocy. Ponadto, ponieważ ma więcej biegów, pomaga utrzymać silnik w zakresie prędkości, w którym ma najlepszą wydajność przy najmniejszym zużyciu paliwa.

  Kia Spectra Niezawodność

Czy Kia Telluride ma problemy ze skrzynią biegów?

Tak, Kia Telluride ma kilka problemów ze skrzynią biegów. Niektóre z typowych problemów ze skrzynią biegów Kia Telluride to drżenie samochodu, brak przyspieszenia podczas wrzucania biegu, zgrzytanie podczas przyspieszania i niemożność utrzymania prawidłowego biegu.

Który model Kia jest wyposażony w przekładnię CVT?

Kia Forte 2021 jest wyposażona w przekładnię CVT. Ma ulepszoną przekładnię CVT o nazwie Intelligent Variable Transmission (IVT). Przekładnia ta zapewnia cichszą i płynniejszą jazdę niż tradycyjna przekładnia CVT. Należy pamiętać, że przekładnia CVT jest zwykle stosowana w mniejszych modelach Kia.

Podsumowanie

Kia Telluride może być fajnym samochodem rodzinnym, ale ma też kilka wad. Typowe problemy ze skrzynią biegów Kia Telluride to brak przyspieszenia po wrzuceniu biegu, drżenie samochodu, gwizdanie, niezdolność do utrzymania prawidłowego biegu i zgrzytanie podczas przyspieszania.

Podsumowując, Kia Telluride jest nadal jednym z najlepszych i łatwych w utrzymaniu SUV-ów średniej wielkości. Mimo że w tym samochodzie występują problemy ze skrzynią biegów, nie są one tak powszechne jak u niektórych konkurentów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z