Problemy ze skrzynią biegów w Skoda Kodiaq

Skodą Kodiaq

Skoda Kodiaq zadebiutowała w 2016 roku i okazała się jednym z najlepszych SUV-ów średniej wielkości na rynku. Ale jak każdy inny SUV, Skoda Kodiaq również rejestruje kilka problemów, których użytkownicy muszą być świadomi. Ale jakie są problemy ze skrzynią biegów Skody Kodiaq?

Najczęstsze problemy ze skrzynią biegów Skody to trudności ze zmianą biegów, opóźnione zmiany biegów, skrzynia biegów w trybie utykania, poślizg biegów oraz stukanie lub grzechotanie biegów. Należy pamiętać, że większości z tych problemów można uniknąć dzięki odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji.

Jakie są problemy ze skrzynią biegów w Skodzie Kodiaq?

Trudności ze zmianą biegów

Problem ten dotyczy nie tylko Skody Kodiaq, ale większości modeli Skody. W miarę starzenia się modelu Skody jest to problem, którego należy się spodziewać. Kierowca może zacząć zauważać trudne zmiany biegów podczas przełączania z biegu neutralnego na napędowy lub wsteczny. Co więcej, problem ten zaczyna się w sposób przerywany i zwykle występuje, gdy samochód jest zimny.

Problem ten jest zwykle spowodowany dwoma czynnikami: normalnym zużyciem lub pominięciem wymiany płynu. W rezultacie doprowadzi to do braku płynnego i kontrolowanego sterowania elektromagnesem, co doprowadzi do trudnych zmian biegów. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymiana solenoidów i wymiana płynu na czas.

Poślizg biegów

Innym częstym problemem ze skrzynią biegów Skody Kodiaq jest poślizg biegów lub nieudane włączanie biegów. Problem ten zwykle objawia się niskim poziomem oleju przekładniowego. Dzieje się tak, ponieważ gdy poziom płynu jest niski, zwykle nie ma wystarczającego ciśnienia hydraulicznego, aby włączyć biegi.

Aby rozwiązać ten problem, użytkownik musi upewnić się, że ma odpowiedni poziom płynu. Jednak w niektórych przypadkach właściciel powinien sprawdzić paski skrzyni biegów i wymienić je, gdy są zarządzane.

  Problemy z uszczelką głowicy w Skoda Octavia

Opóźnione zmiany biegów

Niektórzy użytkownicy Skody Kodiaq zgłaszali opóźnione zmiany biegów. Jest to zwykle spowodowane przyklejaniem się zaworów do korpusu zaworu. W rezultacie uniemożliwia to normalną zmianę biegów w odpowiednim czasie. W niektórych przypadkach problem może leżeć w elektromagnesach zmiany biegów, które są wykorzystywane do wyzwalania zmian.

W niektórych przypadkach opóźnione zmiany biegów mogą być spowodowane zatkanym filtrem skrzyni biegów, przegrzaniem skrzyni biegów, zanieczyszczonym olejem przekładniowym lub spaloną tarczą sprzęgła. Upewnij się, że samochód został sprawdzony, a podstawowa usterka wymieniona lub naprawiona.

Jęczenie i grzechotanie biegów

Podobnie jak w przypadku większości skrzyń biegów DSG, kilku użytkowników Skody Kodiaq zgłosiło stukanie i grzechotanie biegów. Problem ten zwykle występuje podczas przyspieszania z postoju lub podczas zmiany biegów. Może również powodować efekt nadmiernych obrotów, gdy sprzęgła DSG ślizgają się i walczą o przyczepność, aby przenieść moc z silnika przez skrzynię biegów.

Oprócz stukania lub grzechotania, niektórzy użytkownicy zgłaszali również odgłosy zgrzytania. Niezależnie od przypadku, nie powinieneś prowadzić samochodu, jeśli zauważysz, że oscyluje lub grzechocze. Aby rozwiązać ten problem, należy sprawdzić dwumasowe koło zamachowe, ponieważ prowadzi ono do stukania skrzyni biegów, gdy jest zużyte lub uszkodzone. Upewnij się, że zostało ono wymienione.

Skrzynia biegów w trybie awaryjnym

Tryb awaryjny pomaga chronić samochód przed dodatkowymi uszkodzeniami. Jeśli więc zauważysz, że Twój samochód przeszedł w tryb awaryjny z powodu wadliwej skrzyni biegów, nie powinieneś nim jeździć. Skoda Kodiaq może również przejść w tryb utykania, gdy sprzęgło jest zepsute, uszkodzone lub wadliwe.

  Najczęstsze problemy z Skodą Scala

Aby naprawić ten problem, możesz spróbować szybkiej naprawy, ponownie uruchamiając samochód po krótkiej chwili. Ale jeśli problem nie zostanie naprawiony, będziesz musiał odwiedzić profesjonalnego mechanika i zlecić przegląd samochodu. Chociaż jest to kosztowne, będziesz musiał wymienić sprzęgło, jeśli jest uszkodzone lub jakąkolwiek inną część.

Możesz także chcieć dowiedzieć się o innych problemach Skody Kodiaq.

FAQ

Jak długo działa skrzynia biegów Skoda DSG?

Żywotność skrzyni biegów DSG zależy od tego, jak dobrze utrzymany jest samochód. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji skrzynia biegów może przejechać ponad 150 000 kilometrów. W niektórych przypadkach może to być nawet 200 000 km. Jeśli jednak nie dbasz o swoją skrzynię biegów, osiągnięcie 100 tys. km będzie problemem, ponieważ mogą pojawić się poważne problemy na wczesnym etapie.

Jakie są najczęstsze problemy ze Skodą Kodiaq?

Oprócz problemów ze skrzynią biegów, Skoda Kodiaq boryka się również z kilkoma problemami. Niektóre z nich obejmują sztywne zawieszenie, wycieki oleju, problemy z hamowaniem, problemy elektryczne, zatkany filtr DPF i wadliwe poduszki powietrzne. Co więcej, zgłaszano również takie problemy, jak wadliwe zaczepy holownicze, problemy z silnikiem i turbosprężarką.

Czym różni się skrzynia biegów DSG od zwykłej skrzyni biegów?

Główna różnica między skrzynią DSG a konwencjonalną skrzynią biegów polega na tym, że konwencjonalne automatyczne skrzynie biegów wykorzystują urządzenie zwane przemiennikiem momentu obrotowego podczas zmiany biegów zamiast sprzęgła. Z drugiej strony, skrzynia DSG wykorzystuje system podwójnego sprzęgła, który wstępnie wybiera biegi.

  Problemy z silnikiem Skoda Octavia 1.2 tsi

Co więcej, skrzynia DSG może ustalić, który bieg będzie używany w następnej kolejności i przygotuje go do użycia. Pozwala to na płynną i szybką zmianę biegów.

Jakie są oznaki zepsutej skrzyni biegów w Skodzie Kodiaq?

Skoda Kodiaq to niezawodny SUV średniej wielkości. Mimo to, samochód ten wciąż doświadcza problemów, a jednym z głównych jest awaria skrzyni biegów. Niemniej jednak ważne jest, aby zauważyć, kiedy skrzynia biegów ulega awarii, aby móc ją naprawić na czas. Najczęstsze oznaki awarii skrzyni biegów to nadmierny wzrost liczby obrotów na minutę, nadmierny wstrząs przy zmianie biegów i zapalenie się kontrolki silnika.

Jakie są główne przyczyny awarii skrzyni biegów?

Jak każda część samochodowa, skrzynia biegów wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Jeśli więc nie dba się o nią należycie, niektóre części mogą ulec awarii i spowodować awarię skrzyni biegów. Niektóre z części skrzyni biegów, które powodują jej szybką awarię, to wały, przekładnie, łożyska, urządzenia chłodzące i przewody smarujące. Niewielki problem z którąkolwiek z powyższych części może wpłynąć na płynne działanie skrzyni biegów.

Uwagi końcowe

Skoda Kodiaq jest jednym z najbardziej niezawodnych i wydajnych SUV-ów średniej wielkości na rynku. Jednak odnotowuje również kilka problemów, w tym problemy ze skrzynią biegów. Jednak przy dobrej opiece i konserwacji Skoda Kodiaq może służyć przez długi czas.

Nowy na Auta Luksusowe A2Z