Przy jakim przebiegu Mercedes zaczyna mieć problemy?

Przy jakim przebiegu Mercedes zaczyna mieć problemy?

Mercedes-Benz produkuje jedne z najbardziej niezawodnych pojazdów na rynku. Jednak podobnie jak inne samochody, również one po pewnym przebiegu zaczynają mieć problemy.

Ponieważ istnieje wiele modeli Mercedes-Benz, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, przy jakim przebiegu samochody Mercedes zaczynają mieć problemy. W niektórych modelach samochodów Mercedes-Benz problemy zaczynają się już po przejechaniu 50 000 mil, podczas gdy inne czekają aż do 100 000 mil, zanim pojawią się drobne problemy.
Dlatego też wybrany model samochodu Mercedes-Benz jest kluczowy, jeśli chodzi o niezawodność i wydajność przez długi czas. Klasa E oferuje najlepsze osiągi. Jest to również najbardziej niezawodny model Mercedes-Benz na rynku. Z tego powodu jest preferowany przez wielu ludzi na całym świecie.

Gwarancja Mercedes-Benz

Jak wiele samochodów luksusowych, samochody Mercedes-Benz objęte są gwarancją na 4 lata lub 50 000 mil. Jeśli w tym okresie w Twoim samochodzie wystąpi nietypowy problem, możesz zlecić naprawę lub wymianę. Należy jednak liczyć się z kosztami drobnych napraw, takich jak wymiana opon, klocków hamulcowych, filtrów powietrza, filtrów paliwa i tym podobnych.
Najczęstsze problemy Mercedes-Benz przed przejechaniem 100 000 mil
Niektóre modele samochodów Mercedes-Benz zaczynają mieć problemy jeszcze przed przejechaniem 100 000 mil, ale różnią się one w zależności od modelu Mercedesa. Tak więc, zanim kupisz samochód, dowiedz się, kiedy Twój samochód zacznie doświadczać problemów. Oto niektóre z typowych problemów, które mogą wystąpić przed przejechaniem 100 000 mil:

Awaria katalizatora

Katalizator przekształca tlenek węgla, węglowodory i tlenki azotu zawarte w spalinach samochodowych w związki nietoksyczne. Niestety, katalizatory w większości modeli samochodów Mercedes-Benz ulegają uszkodzeniu już po przejechaniu 60 000 kilometrów. Mogą się zapchać lub przestać działać.
W rezultacie w samochodzie mogą wystąpić problemy, takie jak niskie zużycie paliwa, trudności z uruchomieniem, negatywne wyniki testów emisji spalin, czarny dym z rury wydechowej i wiele innych. Powinieneś wymienić katalizator, aby uniknąć więcej problemów z samochodem. Należy pamiętać, że cena nowego katalizatora różni się w zależności od modelu.

  Najlepszy Mercedes do modyfikacji?

Awaria zapłonu

Innym typowym problemem występującym w większości modeli Mercedes-Benz przed przejechaniem 100 000 mil jest awaria zapłonu. W większości modeli Mercedes-Benz awaria zapłonu występuje po przejechaniu 75 000 mil. Zadaniem układu zapłonowego jest wytworzenie iskry elektrycznej w komorze spalania silnika, w ściśle określonym czasie, co pomaga w zapłonie mieszanki paliwowo-powietrznej.
Jeżeli układ zapłonowy jest uszkodzony, samochód będzie się zacinał, nie będzie można go uruchomić lub zapali się kontrolka „check engine”. Jeśli posiadasz samochód marki Mercedes, powinieneś sprawdzić zapłon po przejechaniu około 75 000 mil. Nie należy czekać, aż zawiedzie, aby go wymienić lub skontrolować.

Awaria świecy zapłonowej

W większości modeli samochodów Mercedes-Benz problemy ze świecami zapłonowymi pojawiają się około 100 tys. mil, co oznacza, że mogą wystąpić przed lub po przejechaniu 100 tys. mil. Świece zapłonowe pomagają w zapłonie mieszanki paliwowo-powietrznej. Jednak po przejechaniu przez samochód wielu kilometrów to urządzenie elektryczne zaczyna się zużywać.
Problem świec zapłonowych dotyczy nie tylko samochodów Mercedes-Benz, ale wszystkich pojazdów. Zła lub niesprawna świeca zapłonowa może prowadzić do takich problemów, jak nieprawidłowy zapłon silnika, niskie zużycie gazu, trudny rozruch i nierówna praca na biegu jałowym. Wymiana świec zapłonowych nie jest trudna i może być wykonana nawet przez majsterkowicza.

Najczęstsze problemy Mercedes-Benz po przejechaniu 100 000 mil

To właśnie tutaj leży większość problemów z modelami samochodów Mercedes-Benz. Wiele samochodów Mercedes zacznie się rozwijać problemy po przejechaniu 100 000 mil. Oto niektóre z problemów, których należy się spodziewać po przejechaniu ponad 100 tys. mil:

  Jakie są najlepsze opony do Mercedesa E350?

Rdza

Niektóre modele samochodów Mercedes mogą nie wykazywać ani nie przechodzić żadnych poważnych problemów, ale pojawi się na nich rdza. Jak twój samochód starzeje się i stawia na milach, oczekiwać, aby znaleźć rdzy w wielu częściach samochodu. Nie ma znaczenia, czy jest to klasa E, klasa S, klasa C, klasa A, czy nawet klasa GL; wszystkie one po pewnym czasie rdzewieją.

Skrzynia biegów

Mercedes-Benz może pochwalić się jednym z najlepszych układów przeniesienia napędu na rynku, ale jest to również jeden z ich najsłabszych elementów. 5-biegowa automatyczna skrzynia biegów posiada 13-pinowe złącze i zawór, które mogą powodować problemy po przejechaniu 100 tys. mil.
Po przejechaniu 100 tys. mil złącze może zacząć wyciekać płyn przekładniowy, a korpus zaworu może powodować nieprawidłową zmianę biegów. Należy sprawdzić te części po przejechaniu 100 tys. mil swoim Mercedesem.

Awaria zawieszenia i układu kierowniczego

Zawieszenie i układ kierowniczy są inne problemy, że wszyscy właściciele samochodów Mercedes powinny być przygotowane do twarzy, gdy obejmują 100k mil. Układ zawieszenia obejmuje sprężyny, koła, powietrze opony, łączniki, amortyzatory, tuleje wahaczy, drążki kierownicze i przeguby kulowe.
W niektórych modelach samochodów, części, takie jak tuleje wahaczy, drążki kierownicze, łączniki drążka wahadłowego i przeguby kulowe rozwijać problemy nawet przed 100k mil. Zawsze sprawdzaj te części, gdy samochód osiągnie 100 tys. mil.

FAQs about buying a high-mileage Benz

Czy można kupić używanego Mercedesa z przebiegiem ponad 50 000 mil?

Kupno Mercedesa z przebiegiem 50 tys. mil jest w porządku. Ale jest kilka rzeczy, które należy rozważyć przed zapłaceniem za samochód. Należy zwrócić uwagę na jego stan i historię konserwacji. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę model, ponieważ niektóre modele Mercedesa zaczynają sprawiać problemy już po przejechaniu 50 tys. mil. Należy pamiętać, że gwarancja Mercedes-Benz traci ważność po przejechaniu 50 tys. mil.

  Jaki jest najszybszy sedan Mercedesa?

Czy samochody Mercedes-Benz są niezawodne po przejechaniu 100.000 mil?

To zależy od tego, jak dbasz o samochód. Przy prawidłowej konserwacji Mercedes powinien przejechać ponad 200 000 mil bez żadnych problemów. Jednak duże znaczenie ma również model Państwa samochodu. Niektóre modele Mercedes-Benz, takie jak klasa E, są bardziej trwałe i niezawodne niż inne.

Jakiego przebiegu mogę oczekiwać od mojego Mercedesa?

Przy prawidłowej konserwacji samochód powinien przejechać co najmniej 300 000 mil, a nawet więcej. Ogólnie rzecz biorąc, zależy to od modelu samochodu. Również części zamienne, które kupisz, gdy Twój samochód się zepsuje, odegrają ogromną rolę w jego trwałości. Trzymaj się części OEM dla długowieczności swojego samochodu.

Końcowe przemyślenia

Przed zakupem używanego samochodu Mercedes-Benz należy rozważyć niektóre z problemów, z którymi można się spotkać. W różnych modelach Mercedesa problemy pojawiają się z różną częstotliwością. W niektórych problemy pojawiają się już po przejechaniu kilku kilometrów, w innych trwają dłużej. Upewnij się, że wybrałeś model, który jest bardziej trwały i niezawodny w dłuższej perspektywie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z