Rolls-Royce Ghost Niezawodność

Rolls-Royce Ghost to pełnowymiarowy luksusowy samochód produkowany przez Rolls-Royce Motor Cars. W kwietniu 2009 roku na targach Auto Shanghai, zapowiedziano wprowadzenie tabliczki znamionowej „Ghost”, nazwanej tak na cześć pierwszego samochodu Silver Ghost wyprodukowanego w 1906 roku. Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie zaprezentowano model produkcyjny. W 2011 roku wprowadzono model Ghost o przedłużonym rozstawie osi.

Przegląd

Ten 4-drzwiowy sedan ma wszystko, czego można oczekiwać od Rolls-Royce’a: silnik BMW V12 twin-turbo, który zapewnia bezwysiłkowe osiągi, jazdę jak żaden inny samochód oraz wiele opcji dostosowania do własnych preferencji. Ghost jest napędzany 6,7-litrowym silnikiem V-12 o mocy 563 KM, który jest używany także w SUV-ie Cullinan. Ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów steruje zmianą przełożeń, a napęd na wszystkie koła jest standardem. Prędkość maksymalna Rolls Royce’a Ghost wynosi 155 mil na godzinę.

Niezawodność

Rolls-Royce Ghost jest niewątpliwie niezawodny, ale nie ma na to dowodów w postaci rankingów. Jeśli chodzi o niezawodność, J.D. Power nie ocenił modelu 2021 Ghost, ale nie jest to powód do zmartwień. Rolls Royce produkuje jedne z najlepszych na świecie samochodów wykonywanych ręcznie. Produkcja Rolls Royce’a znana jest z wysokich standardów, gdzie każdy samochód musi przejść niezliczone testy i jest wykonywany przez wykwalifikowanych rzemieślników, którzy poświęcają wiele czasu, aby samochód był niepowtarzalny.

Bezpieczeństwo

2021 Ghost nie otrzymał oceny bezpieczeństwa, co jest oczywiste, ponieważ głupotą byłoby testowanie zderzeniowe samochodu wartego 311 900 dolarów tylko ze względu na ocenę bezpieczeństwa. Mimo to, Ghost 2021 oferuje szereg ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa i technologii wspomagających kierowcę.

  Rolls Royce Dawn Niezawodność

Wskaźnik amortyzacji

Po pięciu latach wartość Rolls-Royce’a Ghost spada o 46%, a wartość odsprzedaży samochodu wynosi 175 640 USD. W przypadku Ghosta wartość ta znika szybko po zakupie, a pierwszy właściciel może spodziewać się utraty ponad 80 000 USD w ciągu pierwszych dwóch lat.

Konserwacja i naprawy

Roczny koszt obsługi serwisowej Rolls-Royce’a Ghost szacuje się na około 3 900 USD.

FAQ

Czy Rolls-Royce Ghost to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Rolls-Royce Ghost jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Rolls-Royce Ghost?

Rolls-Royce Ghost jest samochodem z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody duże

Jaka jest moc Rolls-Royce’a Ghost i czy ma on turbo?

Rolls-Royce Ghost ma 563 KM i 627 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to jednostka V-12 Twin Turbo Premium Unleaded o pojemności skokowej 6,8 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Rolls-Royce Ghost?

17,3 stopy sześciennej ( 0,49 m3 )

Jaki typ kół ma samochód?

Rolls-Royce Ghost ma aluminiowe koła przednie 19 X 8,5 cala i aluminiowe koła tylne 19 X 8,5 cala.

Czy Rolls Royce’y są zawodne?

Samochody Rolls Royce są generalnie niezawodne z punktu widzenia osiągów, ale trudno będzie znaleźć ich oficjalną ocenę niezawodności lub bezpieczeństwa od niezależnej organizacji.

Czy ludzie codziennie jeżdżą Rolls Royce’ami?

Samochód jest bardzo łatwy w prowadzeniu i ma niskie koszty utrzymania. Jest też bardzo ekonomiczny. Jak wynika z recenzji, samochody te świetnie nadają się do codziennej jazdy.

  Mercedes-Benz G63 / G65 AMG Klasa niezawodności

Czy samochody Rolls Royce się psują?

Mit: One się nie psują. Samochody Rolls Royce należą do najlepiej skonstruowanych, ale nie jest prawdą, że nigdy się nie psują. Samochody Rolls Royce’a psuły się w wielu miejscach na świecie, co zostało wielokrotnie udowodnione. Ghost Kim Kardashian był słynną ofiarą niefortunnego wypadku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z