Rolls Royce Phantom Niezawodność

Rolls-Royce Phantom to pełnowymiarowy luksusowy sedan produkowany przez Rolls-Royce Motor Cars. Rolls-Royce Phantom z 2018 roku to ósma i obecna generacja tego modelu, a zarazem drugi Rolls-Royce będący własnością BMW. Phantom jest dostępny z dwoma rozstawami osi do wyboru. Obecnie jest to flagowy model Rolls-Royce Motor Car.

Przegląd

Ten 4-drzwiowy, pełnowymiarowy samochód luksusowy jest absolutnym dziełem sztuki, jeśli chodzi o wnętrze i napęd. Jest to najdroższy z produkowanych przez Rolls Royce’a sedanów. Podwójnie doładowany silnik V12 o pojemności 6,75 l połączony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów napędza Rolls Royce’a Phantoma, zapewniając moc 563 KM. Przy prędkości maksymalnej 155 mil na godzinę, Phantom może przyspieszyć od zera do 60 mil na godzinę w pięć sekund.

Niezawodność

Jeśli chodzi o niezawodność, Rolls-Royce Phantom budzi zarówno respekt, jak i lekki strach z powodu swojej złożoności. Chociaż za skomplikowaną elektroniką samochodu stoi całe doświadczenie BMW Group, to przynajmniej silnik ma długą tradycję i nie powinien sprawiać problemów. Mimo że jest to nowy model, poprzedni Phantom cieszył się opinią niezwykle niezawodnego.

Bezpieczeństwo

Euro NCAP prawdopodobnie nigdy nie przetestuje Phantoma pod kątem zderzeniowym, ale mimo to można z dużą dozą pewności stwierdzić, że jest to bardzo bezpieczny samochód. Ten SUV jest nie tylko większy niż większość SUV-ów, ale jest też wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, takich jak noktowizory pomagające widzieć w ciemności, ostrzeżenia przed kolizją z funkcją wykrywania pieszych, ostrzeżenia przed zjechaniem z pasa ruchu oraz czujniki informujące o nadjeżdżającym ruchu podczas cofania.

  Rolls-Royce Cullinan Niezawodność

Stopa amortyzacji

Przewiduje się, że około 29% wartości Rolls-Royce’a Phantom 2019 zamortyzuje się w ciągu 5 lat. W ciągu najbliższych pięciu lat wartość tego samochodu straci około 125 135 USD w stosunku do jego obecnej ceny.

Konserwacja i naprawa

Utrzymanie Rolls Royce’a to nie lada zadanie, ponieważ jest to samochód królewski na świecie. Roczna konserwacja Phantoma kosztuje około 3900 dolarów, a wymiana oleju 650 dolarów. Koszt napraw jest również wysoki.

FAQ

Czy Phantom to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Rolls-Royce Phantom jest samochodem z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w Rolls-Royce Phantom?

Phantom jest samochodem z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Duże samochody

Jaka jest moc Rolls-Royce’a Phantom i czy ma on turbo?

Rolls-Royce Phantom ma 563 KM i 664 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to jednostka V-12 Twin Turbo Premium Unleaded o pojemności skokowej 6,8 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jaki typ kół ma ten samochód?

Rolls-Royce Phantom ma przednie koła 21 X 9,5 cala z kutego aluminium i tylne koła 21 X 9,5 cala z kutego aluminium.

Czy Rolls Royce jest lepszy od Bentleya?

Bentley to najlepszy wybór, jeśli szukasz mniejszego, bardziej zorientowanego na osiągi, ale wciąż niedrogiego samochodu. Oferuje on również ekskluzywność w prowadzeniu. Rolls Royce jest natomiast doskonałym wyborem dla nabywców samochodów luksusowych, którym zależy na komforcie, wygodzie i większej liczbie luksusowych funkcji.

  Rolls Royce Dawn Niezawodność

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z