Samochody o najmniejszej amortyzacji

Amortyzacja jest prawdopodobnie największym czynnikiem zniechęcającym większość ludzi do zakupu nowego samochodu. Niektóre niezwykle popularne samochody wyprodukowane przez niezwykle popularne marki tracą nawet 10-12% wartości już po przejechaniu jednego kilometra od zakupu. To dlatego rynek samochodów używanych w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit i nie widać oznak spowolnienia.

Jeśli nie chcesz ciężki hit amortyzacji, istnieje przyzwoita ilość stosunkowo osiągalne samochody tam, że nie spadnie w wartości zbyt wiele. Warto wspomnieć, że bardzo drogie klasyczne samochody, supersamochody i hipersamochody są te, które należy uzyskać, jeśli chcesz zachować jak najwięcej wartości, jak to możliwe.

Jest to głównie dlatego, że te samochody są ograniczone w produkcji, a popyt na takie samochody jest zawsze wyższa niż podaż, co oznacza, że ceny tych samochodów są zawsze przesuwa, ale głównie w pozytywnym kierunku.

Istnieją pewne samochody, takie jak Tesla Model S, Range Rover Velar, Mercedes Benz G-Class, Porsche 911, które są dobrze znane z doskonałej retencji wartości. Ale niektóre bardziej ograniczone samochody, takie jak 911 GT3 lub kilka klasycznych i supersamochodów są często doceniane powyżej ceny MSRP.

Tesla Model S

Popularność Tesli osiągnęła w ostatnich latach niebotyczne poziomy, a Model S jest prawdopodobnie najlepszą propozycją wartości, przynajmniej na razie. Model S zachowuje około 63% pierwotnej wartości samochodu po 3 latach, co jest prawdopodobnie najlepszym wynikiem amortyzacji dla popularnego sedana w tej chwili.

Ale popularność Tesli jest tak szybka i stroma w trajektorii, że wielu ludzi wierzy, że jest tylko tymczasowa. Aż 7 lat po premierze pionierskiego Modelu S, Tesla sprzedała ich ponad 250 tys. w samym 2018 r.

  Dlaczego samochody elektryczne są lepsze od gazowych?

Range Rover Velar

Range Rovery zawsze były popularne, a wielu zgodziłoby się, że Range Rover jest kwintesencją brytyjskiej luksusowej barki. Odkąd RR stał się luksusowy, popularność podążała za każdym kolejnym nowym modelem RR, a Velar nie jest inny.

Velar zachowuje około 57% swojej pierwotnej wartości po 3 latach, a sam Velar został wprowadzony w 2017 roku. Popularność Velara jest raczej oczywista, ponieważ ten bardziej kompaktowy SUV RR oferuje futurystyczną stylistykę, wielki luksus oraz zwiększoną niezawodność i niezawodność.

Porsche 911

Ale jeśli chcesz króla wartości, przejdź do 911, ponieważ Porsche 911s zachowują aż 75-85% wartości po zaledwie 3 latach posiadania. Niektóre modele 911, takie jak GT3 Touring, 911R, 911 Speedsters, 911 Sports Classics czy specjalne edycje dziedzictwa kulturowego, mogą zyskać na wartości nawet po trzech latach.

Nie ma lepszej propozycji wartości samochodu sportowego niż 911. Jeśli połączyć tę wartość z dużą niezawodnością i pewnością, można by stwierdzić, że 911 jest potencjalnie najlepszym samochodem, jaki można teraz kupić za pieniądze, a ja prawdopodobnie się z tym zgodzę.

Mercedes Benz G-Class

G-Wagon, samochód uwielbiany zarówno przez piłkarskie mamy, jak i piłkarzy, jest równie imponujący zarówno w terenie, jak i na drodze, a jego dziedzictwu nie dorówna żaden inny SUV. Wszystko to sprawia, że G-Wagon zachowuje aż 70% swojej pierwotnej wartości po 3 latach produkcji.

To absolutne szaleństwo, że Mercedes Klasy G z lat 1990/2000 kosztuje czasami 3-4 razy więcej niż Mercedes Benz Klasy S z lat 1990/2000 w podobnym stanie. G-Wagony prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ design G-Wagonów jest naprawdę ponadczasowy.

  Jaki jest najwygodniejszy samochód dla seniora?

Dacia Duster

Dacia Duster prawdopodobnie nie jest samochodem, który spodziewałeś się zobaczyć na tej liście, ale rynek niedrogich samochodów powinien być również dobrze reprezentowany, a potężny SUV Dacia Duster zachowuje około 54% swojej pierwotnej wartości po trzech latach.

Biorąc pod uwagę, jak niedrogi Duster jest nowy, jest to prawdopodobnie najmniejsza ilość pieniędzy, jaką można stracić na codziennym niedrogim samochodzie konsumenckim. Poza tym, nie ma nic ciekawego do powiedzenia na temat Dustera.

Mini Cooper

Podobnie jak Mercedes Benz G-Wagon, Mini Cooper również jest ikoną motoryzacji. I tak jak Range Rover, Mini jest również kwintesencją brytyjskiej motoryzacji. Jeśli połączyć te wspaniałe atrybuty, zachowanie wartości Mini jest o wiele łatwiejsze do zrozumienia.

Hatchback nigdy nie był typem samochodu, który zachowuje jakąkolwiek wartość po kilku latach, ale Mini Cooper hatchback zachowuje aż 53% swojej pierwotnej wartości po trzech latach, co czyni Mini jednym z, jeśli nie najniżej amortyzującym się hatchbackiem dostępnym obecnie w sprzedaży.

Sekcja FAQ

Które samochody zyskują na wartości?

Trudno przewidzieć, które samochody zyskają na wartości, ale w przypadku niektórych trajektoria wzrostu wartości jest jednokierunkowa. Modele takie jak Porsche Carrera GT mają podwoić swoją wartość w najbliższych dekadach, więc jeśli masz około miliona dolarów, powinieneś kupić go, póki możesz.

Limitowana edycja, historycznie ważne, drogie, potężne, pożądane, jeszcze nie w pełni rozpoznane… To są cechy potencjalnej krowy z pieniędzmi, a jeśli znajdziesz samochód, który pasuje, dokładnie zbadaj rynek, a jeśli wydaje się odpowiedni, możesz nawet zarobić trochę pieniędzy.

  Najlepszy samochód na ból pleców

Czy można zarobić pieniądze inwestując w samochody?

Inwestycje w samochody są dość popularne w dzisiejszych czasach, ale wymagają one dużych sum pieniędzy na początek. Jak wspomniano wcześniej, Carrera GT z pewnością zyska na wartości, ale jej kupno w tej chwili jest niemożliwe dla 99% populacji.

Samochody takie jak Ferrari Wielka Piątka (288 GTO, F40, F50, Enzo, La Ferrari), Lamborghini Miura, Porsche 911R, McLaren 675lt… To są modele, które pewnego dnia mogą być warte kilka razy więcej niż ich pierwotna cena, ale wszystkie z nich już teraz kosztują o wiele za dużo.

Jak mogę zachować wartość samochodu?

Rynek jest nieprzewidywalną sumą przyczyn i skutków i naprawdę trudno jest przewidzieć, jak dobrze dany model będzie się sprzedawał lub zachowywał wartość. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można zachować jak najwięcej wartości z każdego samochodu. Przebieg jest szczególnie ważny, podobnie jak wyposażenie i ogólna konserwacja.

Wszystkie naprawy i awarie powinny być ograniczone do minimum, a ogólny stan samochodu jest w działa również na korzyść lub przeciwko wartości samochodu. Staraj się utrzymać swój samochód w jak najlepszym stanie, przejdź do bezpiecznego wnętrza i opcji zewnętrznych i kombinacji kolorów i powinieneś zachować maksimum.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z