Samochody o najmniejszym zużyciu paliwa

Samochody są drogie, i nie ma sposobu, aby to obejść. Nawet jeśli niektóre z nich mogą być niedrogie w zakupie, to jednocześnie mogą być drogie w eksploatacji. Tak czy inaczej, nikt nie może zaprzeczyć, że koszty utrzymania są niezwykle ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego samochodu.

Chociaż niektóre samochody wydają się być okazją, ponieważ kosztują niewiele, ukryte koszty, takie jak koszty utrzymania, paliwa i ubezpieczenia, mogą to drastycznie zmienić. To powiedziawszy, jeśli chcesz taniego doświadczenia samochodowego, należy w równym stopniu skupić się zarówno na kosztach zakupu, jak i kosztach utrzymania, odpowiednio.

Niektóre samochody kosztują aż $25k, $50k, a nawet $100k+ do utrzymania przez 10 lat, więc upewnij się, aby zainwestować swój czas w wiedząc, które samochody kupić, a których unikać. Niedrogie, niezawodne samochody z wielkim zachowaniu wartości są zazwyczaj te, które należy rozważyć.

Toyota Corolla i Honda Accord są dobrze znane ze swojej przystępności i niezawodności. Jeśli chodzi o SUV-y, Toyota RAV-4 i Honda CR-V to dwa najtańsze SUV-y do utrzymania w tej chwili. Jeśli chodzi o samochody sportowe, Mazda MX-5 Miata i Honda S2000 są najtańsze w utrzymaniu.

Toyota Corolla

Średnio, wiele samochodów tam kosztuje więcej niż 700 dolarów rocznie, aby utrzymać. Takie ceny są do przewidzenia, a niektórzy ludzie nawet wierzą, że $ 1k jest peanuts, ponieważ istnieją samochody, które mogą kosztować 10 razy tyle. Bądź co bądź, prawie żaden samochód nie może pobić Toyota Corolla roczny koszt utrzymania tylko 310 dolarów.

  Jaki samochód wytrzyma 20 lat?

Ceny te zmieniają się z roku na rok w zależności od wieku pojazdu, jego stanu, przebiegu i listy wyposażenia, ale tak czy inaczej, Corolla jest królem. Dzieje się tak głównie dlatego, że Corolla oferuje najwyższą niezawodność i wartość, tak jak każda inna Toyota.

Honda Accord

Niezawodne japońskie samochody są powracającym tematem w tych dniach, jako takie, Honda Accord śledzi za Corolla na około 400 dolarów rocznie za utrzymanie. Honda Accord są praktycznie wszędzie od dziesięcioleci, i to jest powód, dlaczego Accord kosztuje tak mało, aby utrzymać.
Części zamienne są absolutnie wszędzie, a prawie każdy mechanik ma duże doświadczenie w pracy z modelem Accord. Oznacza to, że mechanik może pracować szybciej, co z kolei obniża koszty robocizny. Poza tymi powodami Accord jest także naprawdę niedrogim, ale całkiem przyzwoitym samochodem.

Toyota RAV4

Nic dziwnego, że na tej liście jest kilka Toyot, ponieważ Toyota produkuje najbardziej niezawodne samochody na rynku, z dość dużym marginesem. SUV, RAV4 jest również praktycznie na każdym rogu świata teraz, co oznacza, że części są łatwe do uzyskania i tanie.

RAV4 kosztuje około 430 dolarów, jeśli chodzi o koszty utrzymania, co jest znacznie niższą kwotą w porównaniu z innymi, bardziej ekskluzywnymi SUV-ami w tym segmencie. Toyota kładzie nacisk na niezawodność, przystępność cenową, popularność i łatwość serwisowania, co sprawia, że cena przeglądów jest niższa.

Honda CR-V

Za jedyne 407 dolarów rocznie, CR-V zdobywa pierwsze miejsce jako najtańszy w utrzymaniu i eksploatacji prawdziwy SUV. Powód jest mniej więcej taki sam, jak w przypadku wszystkich pozostałych samochodów wymienionych tutaj. CR-V jest dobrze zbudowanym, popularnym i niedrogim SUV-em.

  Jaka jest żywotność samochodu hybrydowego?

Ludzie wiedzą, co mają zamiar dostać, gdy nowy CR-V wychodzi, i dlatego ludzie kochają je tak bardzo. Przez każdą generację, Honda zdołała zbudować reputację silnego, trwałego i dość taniego SUV-a, co działa na korzyść utrzymania wartości.

Mazda MX-5

Wymieniłem MX-5 tutaj, ponieważ nie można uzyskać lepszego cenowo samochodu sportowego w inny sposób. Za jedyne 429 dolarów rocznie, MX-5 jest najlepszym samochodem sportowym na świecie, jeśli chodzi o koszty utrzymania. Oprócz tak niskich kosztów utrzymania, MX-5 jest tani w zakupie tak czy inaczej, nowy lub używany.

Jakkolwiek na to spojrzeć, jeśli chcesz samochód sportowy, to trudno jest iść przeciwko MX-5. Istnieje wiele z tych pukanie o, i są one naprawdę łatwe do pracy na i dostroić. Świetne prowadzenie, doskonała zwinność i możliwość opuszczania dachu sprawiają, że MX-5 to świetny samochód sportowy typu kabriolet.

FAQ Section

Które samochody są najdroższe w utrzymaniu?

Według kilku renomowanych ekspertów finansowych i warsztatów serwisowych, samochody BMW, Mercedes, Cadillac, Volvo i Audi mają najwyższe koszty utrzymania w czasie. Jednak najdroższym w utrzymaniu samochodem XXI wieku jest bez wątpienia Bugatti Veyron.

Jeśli chcesz wymienić olej, jesteś patrząc na rachunek 20k-25k dolarów. Jeśli chcesz zestaw nowych opon, patrzysz na rachunek na 42 tys. dolarów. Po zmianie opon kilka razy, w końcu trzeba będzie zmienić koła, jak również, a to może kosztować w górę 50k dolarów.

Dlaczego niektóre samochody są droższe w utrzymaniu niż inne?

Jest to dobrze znany fakt, że supersamochody mają tendencję do kosztowania najwięcej do utrzymania. To dlatego, że te samochody są wykonane w ograniczonych ilościach, często korzystają z ekskluzywnych części i komponentów o wysokiej wydajności, które są wykonane w celu przestrzegania bardziej rygorystycznych norm bezpieczeństwa i wydajności.

  Najlepsze samochody elektryczne dla wysokich kierowców

Ponadto, części zamienne nie są łatwo dostępne, a koszty ubezpieczenia, paliwa i rejestracji są również drogie. Co więcej, takie samochody często oferują futurystyczne technologie, których utrzymanie kosztuje sporo, a nie wszyscy mechanicy mają uprawnienia do pracy na takich samochodach.

Czy EV kosztują mniej niż zwykłe samochody?

Przeciętnie, samochody elektryczne kosztują mniej, ponieważ mają znacznie mniej części, które trzeba wymieniać i serwisować. Co więcej, nie ma potrzeby wymiany oleju, ponieważ silniki elektryczne nawet nie zużywają oleju.

Po prostu nie ma tak wielu części, które mogą się zepsuć w EV. Oczywiście, jeśli trzeba wymienić baterię, takie korzyści będą wyparować, ponieważ baterie mogą kosztować w górę 10k dolarów, aby zastąpić. W każdym razie, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, EV kosztują znacznie mniej do utrzymania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z