Samochody podobne do BMW i3

BMW i3

BMW i3 to hatchback segmentu B z wysokim dachem, wyposażony w akumulator litowo-jonowy i opcjonalny silnik benzynowy. W związku z tym jest to samochód o niskiej emisji spalin. Jest to również pierwszy masowo produkowany przez BMW pojazd o zerowej emisji. Niemniej jednak, jakie samochody są podobne do BMW i3?

Samochody podobne do BMW i3 to Chevrolet Bolt, Nissan Leaf, Kia Niro, Hyundai Kona Electric i Tesla Model 3. Niektóre ze wspólnych rzeczy dotyczących tych samochodów to fakt, że działają one na energię elektryczną, podczas gdy inne wykorzystują zarówno energię elektryczną, jak i gaz. Ponadto samochody te są również kompaktowe, oraz niedrogie, a większość z nich przewozi do pięciu pasażerów.

Jakie samochody są podobne do BMW i3?

Chevrolet Bolt EV

Chevrolet Bolt jest przez wiele osób uważany za najlepszy nie-Tesla samochód całkowicie elektryczny na rynku. Ten całkowicie elektryczny hatchback jest niedrogi, przestronny i daje dużo radości z jazdy. Ma również doskonały zasięg w porównaniu do większości swoich konkurentów. Na dodatek ma ładną cenę wyjściową 26 595 USD, której wielu konkurentów nie może dopasować.

Chevrolet Bolt EV jest napędzany przez pojedynczy silnik o mocy 200 KM, który zasila przednie koła i ma szacowany przez EPA zasięg 259 mil na jednym ładowaniu. Jest to wyjątkowa wartość jak na tak przystępny i mały samochód. Poza tym, jest wyposażony w możliwość szybkiego ładowania DC, które trwa tylko 30 minut, aby naładować do 100 mil.

Zaskakująco, Bolt EV ma wystarczająco dużo miejsca w kabinie i przestrzeni ładunkowej, co czyni go praktycznym. Jeśli chcesz bardziej zaawansowany samochód, możesz zdecydować się na trim 2LT, który idzie za 29,795 dolarów. Bolt EV i BMW i3 są zarówno kompaktowe, jak i działają na całkowicie elektrycznym. Jednak i3 może pokonać tylko do 153 mil i jest droższy z ceną bazową 45,445 dolarów.

  BMW 328i VS Audi A4 - co jest lepsze?

Nissan Leaf

Nissan Leaf to kolejny doskonały samochód, który jest podobny do BMW i3. Podobnie jak BMW i3, ten samochód pochodzi z krótkim zasięgiem 200 mil, który jest nieco lepszy niż i3, który ma zasięg 153 mil. Jest to również kompaktowy, ale bardziej przestronny z większą przestrzenią ładunkową.

Niestety, ten samochód nie jest wygodny do posiadania w mieście, ponieważ złącze ładowania CHAdeMO Nissana nie jest kompatybilne ze wszystkimi stacjami ładowania. Tak więc, chyba że planujesz ustawić stację ładowania w domu, ten samochód będzie ci niewygodny. Z tego powodu, jest to tańsze w utrzymaniu i tanie w zakupie. Podstawowy model kosztuje 28 895 dolarów.

Kia Niro

Kia Niro z 2023 roku należy do najlepiej wyglądających subkompaktowych EV na rynku. Jego nowy design wygląda bardziej atrakcyjnie niż BMW i3, Chevy Bolt, a nawet Nissan Leaf. W przeciwieństwie do innych samochodów na tej liście, Kia Niro działa zarówno na gaz, jak i na prąd. Jest to więc samochód hybrydowy. To sprawia, że jest mniej wydajny niż inne samochody.

Wyposażony w 1,6-litrowy czterocylindrowy silnik, który dostarcza do 139 KM i silnik elektryczny, Kia Niro ma cenę bazową 26 000 USD, co czyni go najtańszym samochodem na tej liście. Należy pamiętać, że pakiet akumulatorów o pojemności 11,1 kWh, w który wyposażony jest ten samochód, zapewnia około 33 mil zasięgu jazdy elektrycznej na jednym ładowaniu.

  Które BMW ma silnik V12?

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric to kolejny EV, który konkuruje z BMW i3. Chociaż oba samochody są kompaktowe, Kona EV jest bardziej przestronna i stylowa niż BMW i3. Pochodzi również z lepszego zakresu, który wynosi 258 mil na pełnym ładowaniu, podczas gdy i3 może zarządzać tylko do 153 mil.

Hyundai Kona EV ma również bardziej przestronne wnętrze, ponieważ może pomieścić do pięciu osób, podczas gdy i3 może pomieścić tylko cztery osoby. Dodatkowo, Kona Electric ma fantastyczną ocenę EPA 132MPGE w mieście i 108 MPGE na autostradzie. Cena bazowa Hyundai Kona Electric to 33 550 dolarów.

Tesla Model 3

Tesla nadal stoi jako najlepsza marka all-electric na rynku. Oprócz tego, że ma niezły zasięg, Tesla Model 3 jest również bardziej zaawansowana z wyjątkowymi osiągami. Ma wyjątkowy zasięg jazdy do 358 mil. A jeśli chcesz prędkości i wydajności, możesz zdecydować się na trym wydajności, który przyspiesza od 0 do 60 mph w 3,1 sekundy z maksymalną prędkością 162 mph.

BMW i3 i Tesla mają luksusowe wnętrza z zaawansowanymi technologicznie funkcjami. Jednak Tesla Model 3 jest bardziej przestronna i może pomieścić do pięciu pasażerów. Podstawowy model Tesli Model 3 kosztuje 48 440 dolarów.

FAQ.

Czy warto kupić BMW i3?

BMW i3 jest warte zakupu, jeśli pragniesz kompaktowego samochodu o zerowej lub niskiej emisji spalin. Dodatkowo, samochód ten jest tańszy w utrzymaniu niż zwykłe pojazdy napędzane benzyną. A jeśli uwielbiasz jeździć po mieście, ten samochód ułatwi Ci pracę, jeśli chodzi o manewrowanie w ruchu ulicznym lub parkowanie.

  Najczęstsze problemy z BMW i8

Jak długo wytrzyma akumulator BMW i3?

Przeciętnie bateria BMW i3 będzie działać od 3 do 5 lat. Może to jednak ulec zmianie w zależności od rodzaju akumulatora, warunków pogodowych i nawyków jazdy. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja bateria działała długo, zadbaj o to, aby zaopatrzyć się w trwałą i niezawodną baterię.

Jakie są główne problemy z BMW i3?

Jak wszystkie samochody, również BMW i3 boryka się z kilkoma problemami, na które użytkownicy powinni zwracać uwagę, aby w porę się nimi zająć. W przypadku zaniechania tego, samochód może skończyć się rozwojem poważniejszych problemów. Typowe problemy BMW i3 to problemy z adaptacyjnym tempomatem, usterki elektryczne oraz problemy z akumulatorem.

Czy utrzymanie BMW i3 jest drogie?

W porównaniu z innymi modelami BMW, BMW i3 jest tańsze w utrzymaniu. Wynika to z faktu, że ma mniej ruchomych części, co oznacza, że niewiele rzeczy może pójść źle. Niemniej jednak, użytkownik powinien spodziewać się rozstania z około 1173 dolarów rocznie na utrzymanie.

Podsumowanie

Jeśli szukasz samochodu podobnego do BMW i3, jest kilka opcji do wyboru, ale będzie to zależało od Twoich potrzeb, preferencji i budżetu. Wszystkie wyróżnione przez nas samochody są wyjątkowe i bardzo wydajne w działaniu.

Tesla Model 3 jest najlepszym samochodem elektrycznym na liście, podczas gdy Chevrolet Bolt jest najlepszy ogólnie. Wynika to z tego, że jest tańszy w nabyciu i utrzymaniu. W sumie BMW i3 to również wspaniały samochód, ale z krótszym zasięgiem i wysokim kosztem utrzymania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z