Samochody podobne do BMW i8

Czy BMW i8 to dobry samochód?

BMW i8 to jeden z najpopularniejszych samochodów lat 2010. Produkowany w latach 2014-2020, BMW i8 to hybrydowy samochód sportowy typu plug-in o eleganckim wyglądzie, doskonałej wydajności paliwowej i luksusowym wnętrzu. Ale które samochody są podobne do BMW i8?

Samochody podobne do BMW i8 to Acura NSX, Audi R8, Chevrolet Corvette, Lexus LC, Mercedes-Benz AMG GT i BMW serii 8. Samochody, które wymieniliśmy, dzielą pewne cechy z BMW i8. Może to być moc, osiągi, design, a nawet cena.

Jakie samochody są podobne do BMW i8?

Acura NSX

Acura NSX należy do najbardziej stylowych samochodów sportowych na rynku. Jej design jest niemal podobny do BMW i8. Są one również sprzedawane w prawie tej samej cenie, ponieważ Acura NSX idzie za $ 159,495, podczas gdy BMW i8 idzie za $ 148,495. Tak więc, NSX jest nieco droższy niż i8.

Jednak cena Acura NSX jest uzasadniona, ponieważ wygląda bardziej sportowo, ma wyjątkowe osiągi i ładny hybrydowy układ napędowy. NSX jest wyposażony w 3,5-litrowy silnik V-6 z silnikiem elektrycznym, które współpracują ze sobą, aby wyprodukować maksymalnie 573 KM. Poza tym, Acura NSX jest również szybsza od BMW i8, ponieważ może przyspieszyć od 0 do 60 mph w 3,1 sekundy, podczas gdy i8 zajmuje 4,4 sekundy.

Chevrolet Corvette

Kolejnym pięknym i potężnym samochodem, który jest podobny do BMW i8 jest Chevrolet Corvette. Oprócz wspaniałego wyglądu, Chevrolet Corvette osiąga również znakomite wyniki, ponieważ jest wyposażony w 6,2-litrowy silnik pushrod V8. Co więcej, wytwarza on maksymalnie 495 KM i 470 lb-ft momentu obrotowego.

  Jakie są różnice między seriami BMW?

Chevrolet Corvette może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 2,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 190 mph. Jest również wydajny pod względem zużycia paliwa, ponieważ ma ocenę EPA 16 mpg w mieście, 16 mpg na autostradzie i łączną 19 mpg.

Niektóre z cech, które Acura NSX i Chevrolet Corvette dzielą projekt, wydajność i cenę.

Mercedes-Benz AMG GT

Mercedes-Benz AMG GT to prawdziwa definicja luksusowego samochodu sportowego. Poza zwinnością i sportowym wyglądem, samochód ten wygląda klasycznie dzięki wysokiej klasy funkcjom i wykończeniu. Jest również mocny, ponieważ pracuje na 4,0-litrowym silniku V8 z napędem na tylne koła w standardzie. Silnik ten dostarcza do 469 KM i 465 lb-ft momentu obrotowego.

BMW i8 i Mercedes-Benz AMG GT charakteryzują się sportową stylistyką i mocnymi silnikami, jednak Mercedes-Benz AMG GT jest dwumiejscowy, natomiast BMW i8 jest czteromiejscowe. Cena bazowego Mercedesa-Benz AMG GT wynosi 116 895 dolarów, czyli jest tańsza niż BMW i8. Co więcej, i8 jest bardziej wydajne niż AMG GT.

Audi R8

Kolejnym pięknym i potężnym samochodem sportowym, który jest podobny do BMW i8 jest Audi R8. Audi R8 jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów sportowych w ostatnim czasie. Ten samochód jest stylowy, potężny i luksusowy. Podobnie jak Mercedes-Benz AMG GT, ten samochód jest wyposażony w dwa miejsca.

Audi R8 jest wyposażone w 5,2-litrowy silnik V-10, który wytwarza 562 KM i 406 lb-ft momentu obrotowego. Posiada również system napędu na wszystkie koła z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów. W porównaniu z BMW i8, R8 jest mniej wydajny, ponieważ jego łączna ocena EPA wynosi 16mpg. A cena początkowa tego samochodu wynosi około 185 050 dolarów.

  Najlepsze BMW dla wysokich kierowców

Lexus LC

Jeśli szukasz bardziej niezawodnego samochodu sportowego o podobnych cechach jak BMW i8, pokochasz Lexusa LC. Ten samochód jest dobrze zaprojektowany z luksusowym wyglądem. Wnętrze jest również urzekające, choć nie jest tak luksusowe jak BMW i8 czy Mercedes-Benz AMG GT.

Z ceną wyjściową 98 535 dolarów, Lexus LC osiąga znacznie lepsze wyniki, ale nie lepsze niż i8. Jest jednak bardziej oszczędny niż i8, mimo że BMW i8 jest wyposażone w hybrydowy system plug-in, który zwiększa jego moc. Lexus LC ma łączny wynik EPA wynoszący 30 mpg, podczas gdy BMW i8 ma 27 mpg.

BMW serii 8

BMW i8 nie zrobiło wrażenia na wielu osobach, ale BMW serii 8 jest w stanie to naprawić. Samochód ten występuje w opcjach kabriolet i coupe. Jest również pięknie zaprojektowany z najwyższej klasy funkcjami i technologią. Wnętrze jest dobrze zbudowane z wysokiej klasy materiałów.

Podstawowy model BMW serii 8 wyposażony jest w silnik rzędowy twin-turbo o mocy 335 KM i momencie obrotowym 368 lb-ft. Cena bazowego modelu wynosi 88 895 dolarów, a za kabriolet M850i xDrive trzeba zapłacić aż 122 395 dolarów.

FAQ

Dlaczego BMW i8 zostało wycofane z produkcji?

Jak większość modeli BMW, które zostały wycofane w przeszłości, BMW i8 zostało wycofane z powodu niskiej sprzedaży. Koronawirus również przyczynił się do niskiej sprzedaży, sprawiając, że BMW zaprzestało produkcji tego eleganckiego i wydajnego modelu podczas pandemii w czerwcu 2020 r.

  Samochody podobne do BMW X6

Jak szybkie jest BMW i8?

BMW i8 może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 4,4 sekundy. Na dodatek jego prędkość maksymalna wynosi 155 mph, co jest wartością podobną do większości modeli BMW. W związku z tym, jeśli chodzi o osiągi w linii prostej, BMW i8 jest na równi z modelami BMW M.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW i8?

BMW i8 ma elegancki wygląd zewnętrzny i osiąga znakomite wyniki, ale ma też kilka problemów, na które warto zwrócić uwagę. Typowe problemy z BMW i8 to wadliwe czujniki, duże drzwi, wyciek paliwa, problemy elektryczne, przegrzewanie się silnika i problemy z automatycznymi reflektorami.

Czy utrzymanie BMW i8 jest kosztowne?

Tak, BMW i8 jest jednym z najdroższych modeli BMW do utrzymania i naprawy. Według Edmunds, BMW i8 2019 będzie kosztować Cię około 6 410 dolarów na utrzymanie w ciągu pierwszych pięciu lat posiadania. Dodatkowo powinieneś spodziewać się, że w tym samym okresie wydasz co najmniej 2 710 dolarów na naprawy.

Bottom line

Przed zaprzestaniem produkcji w 2020 roku po wybuchu pandemii, BMW i8 było popularnym samochodem wśród kilku entuzjastów luksusowych samochodów sportowych BMW. Ten samochód był elegancki, wygodny, zaawansowany, bezpieczny i oszczędny w paliwie. Nawet jeśli został wycofany, istnieje kilka podobnych samochodów na rynku, które zainteresowani nabywcy mogą zdecydować się na wspomniane powyżej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z