Samochody podobne do BMW X1

BMW X1

BMW X1 to podstawowy SUV w linii BMW. Ten samochód jest ulubieńcem wielu osób ze względu na nienaganne prowadzenie, design, wydajność i łatwość utrzymania. Ale które samochody są podobne do BMW X1?

Kilka modeli samochodów daje BMW X1 przewagę i są to Audi Q3, Volvo XC40, Mercedes-Benz GLA-Class, Jaguar E-Pace i Mini Countryman. Większość z tych samochodów jest wyposażona w podobne cechy jak BMW X1. Na dodatek znajdują się w tym samym przedziale cenowym.

Jakie samochody są podobne do BMW X1?

1. Audi Q3

Audi jest jednym z najbliższych konkurentów BMW. Audi Q3 i BMW X1 są bardzo podobne pod wieloma względami. Po pierwsze, są w tym samym przedziale cenowym, ponieważ 2023 BMW X1 idzie za około 39 000 dolarów, a 2023 Audi Q3 idzie za 43 000 dolarów. Ponadto, oba samochody oferują komfort i wyrafinowane doświadczenie.

Jeśli chodzi o wydajność, oba samochody są wyposażone w silnik o pojemności 2,0 litra i mają system napędu na wszystkie koła. Niemniej jednak BMW jest mocniejsze, ponieważ dostarcza maksymalnie 228 KM i 258 lb-ft momentu obrotowego, podczas gdy Audi Q3 wytwarza 228 KM i 251 lb-ft momentu obrotowego. Co więcej, oba przewożą do pięciu pasażerów.

2. Mercedes-Benz GLA

Kolejnym podobnym samochodem do BMW X1 jest Mercedes-Benz GLA-Class. Samochód ten ma podobną pojemność silnika do BMW X1, czyli 2,0-litrowy silnik inline-4. Niemniej jednak silnik BMW jest nieco mocniejszy, gdyż generuje maksymalnie 258 KM i 228 lb-ft momentu obrotowego, natomiast silnik GLA dostarcza aż 221 KM i 258 lb-ft momentu obrotowego.

  Czy BMW E46 to dobry samochód?

Ponadto, GLA i X1 mogą przewozić do pięciu pasażerów. Jeśli jednak zależy Ci na większym komforcie i luksusie, lepszym samochodem będzie Mercedes-Benz Klasy GLA. Poza tym jest też nieco tańszy, bo idzie za około 38 tysięcy dolarów, podczas gdy X1 idzie za około 39 tysięcy.

3. Volvo XC40

Podobnie jak dwa pierwsze samochody na tej liście, Volvo xc40 ma również ten sam rozmiar silnika, co BMW X1. Z drugiej strony, jego silnik jest dość słaby, ponieważ produkuje maksymalnie 194 KM i 221 lb-ft momentu obrotowego. Ma też w standardzie napęd na przednie koła, zamiast na wszystkie.

Jednak Volvo XC40 jest lepszym samochodem pod względem bezpieczeństwa i osobowości w porównaniu do BMW X1. Jest również nieco droższy, ponieważ ma cenę bazową około 45 000 USD w porównaniu do 39 000 USD dla BMW X1.

4. Jaguar E-Pace

Jeśli pragniesz samochodu o podobnych, ale zaawansowanych funkcjach do BMW X1, Jaguar E-Pace jest najlepszą opcją. Podczas gdy Jaguar E-Pace i BMW X1 mają taką samą pojemność silnika, Jaguar E-Pace jest mocniejszy, ponieważ jego silnik dostarcza do 246 KM i 269 lb-ft momentu obrotowego. To więcej mocy niż w przypadku X1, Klasy GLA i Q3.

Niemniej jednak, Jaguar E-Pace jest również droższe, ponieważ ma cenę bazową około 49.000 dolarów. Z tym powiedziane, to również przewozi pięciu pasażerów i będzie miły awans z X1.

5. Mazda CX-5

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na BMW X1, ale chcesz samochód o podobnych cechach i wydajności, Mazda CX-5 jest idealnym wyborem. Ten subkompaktowy SUV jest również wyposażony w 2,0-litrowy silnik inline-4, który dostarcza do 187 KM i 186 lb-ft momentu obrotowego.

  Najczęstsze problemy z BMW X1

Pod względem ceny, Mazda CX-5 idzie za około 28.000 dolarów, podczas gdy BMW X1 idzie za około 39.000 dolarów. Tak więc, zaoszczędzisz dużo, ale otrzymasz podobną wartość. Jednak BMW X1 jest bardziej luksusowy i wyrafinowany niż CX-5.

6. Mini Cooper Countryman

BMW X1 i Mini Cooper Countryman są zbudowane na tej samej platformie. Dodatkowo mają podobne układy napędowe i jednostki napędowe. Niezależnie od tego, Mini Cooper Countryman (30 000 dolarów) jest dość tańszy niż BMW X1 (39 000 dolarów).

Tak więc, jeśli chcesz tańszy subkompaktowy SUV z dużą ilością miejsca, technologii i elegancji, Mini Cooper jest drogą do zrobienia. BMW X1 zapewnia lepsze osiągi, moc, obsługę i bezpieczeństwo.

FAQ

Czy BMW X1 jest niezawodne?

Nie, BMW X1 nie jest zbyt niezawodne. Jednak, gdy porównasz go z innymi modelami BMW, takimi jak BMW X5 i X6, jest bardziej niezawodny. Ten SUV nie jest niezawodny, ponieważ zgłasza więcej problemów niż większość jego najbliższych rywali. Dodatkowo, koszt naprawy i konserwacji jest wyższy niż u jego konkurentów.

Czy BMW X1 jest uważane za samochód luksusowy?

Tak, BMW X1 jest luksusowym subkompaktowym SUV-em. Pochodzi z prawie wszystkich cech, które osoba może kochać mieć w luksusowym kompaktowym SUV-ie. Należą do nich wygodne fotele, doskonałe osiągi, sportowe prowadzenie, ogromna przestrzeń ładunkowa, proste sterowanie infotainment, mocny silnik i najlepsze funkcje bezpieczeństwa.

  Czy hybrydy BMW są niezawodne?

Jakie są główne problemy z BMW X1?

BMW X1 może być pięknie wyglądającym samochodem z wysokiej klasy funkcjami, ale ma też kilka problemów, na które użytkownicy powinni zwrócić uwagę. Typowe problemy z BMW X1 to problemy z wyciekiem płynu chłodzącego, problemy z silnikiem, problemy z klimatyzacją i ogrzewaniem, problemy z poduszkami powietrznymi oraz problemy z zaparowanymi szybami.

Czy utrzymanie BMW X1 jest drogie?

Tak, utrzymanie BMW X1 subkompaktowego SUV-a jest dość drogie w porównaniu do samochodów klasy średniej. Średnio będzie Cię kosztować co najmniej 915 dolarów rocznie, aby utrzymać ten samochód. Wręcz przeciwnie, to będzie kosztować tylko 651 dolarów, aby utrzymać samochód głównego nurtu. Tak więc, jeśli zamierzasz nabyć BMW X1, będziesz musiał wydać więcej na naprawy i konserwację.

Który rok jest najlepszy dla BMW X1?

BMW X1 jest w produkcji od 2009 roku. Mimo że wszystkie modele BMW X1, które zostały wyprodukowane od tego czasu do dziś, są doskonałe, BMW X1 z 2016 roku wciąż się wyróżnia. Dzieje się tak ze względu na jego doskonałą redesign i osiągi. Poza tym warto zauważyć, że BMW X1 z 2022 roku jest najbardziej niezawodne.

Wnioski.

Pomimo tego, że BMW X1 ma wielu konkurentów, Mini Countryman pozostaje najbliższym samochodem, ponieważ są one zbudowane przy użyciu tej samej platformy. Ogólnie rzecz biorąc, BMW X1 to ładny, wygodny, przestronny, praktyczny, wydajny i bezpieczny kompaktowy SUV. Niemniej jednak, jest nieco droższy w utrzymaniu niż większość jego konkurentów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z