Samochody podobne do BMW X3

BMW X3

BMW X3 to crossoverowy odpowiednik słynnego sedana serii 3. Ten kompaktowy crossover SUV jest napędzany przez 248 KM i 258 lb-ft momentu obrotowego. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych SUV-ów BMW na rynku. Niemniej jednak, które samochody są podobne do BMW X3?

Niektóre z samochodów, które są podobne do BMW X3 to Mercedes-Benz GLC, Audi Q5, Jaguar F-Pace, Volvo XC60, Volkswagen Tiguan, Porsche Macan i Genesis GV70. W zależności więc od potrzeb, jeden z tych samochodów może okazać się dobrym zamiennikiem dla BMW X3.

Jakie samochody są podobne do BMW X3?

1. Mercedes-Benz GLC

Pierwszym samochodem, który jest podobny do BMW X3 jest Mercedes-Benz GLC-Class. Samochód ten posiada ten sam bazowy silnik co BMW X3, a jego wskaźnik efektywności paliwowej jest również zbliżony. Dodatkowo oba samochody przewożą pięciu pasażerów i są bardzo praktyczne. Mercedes-Benz GLC-Class jest jednak nieco bardziej luksusowy z zaawansowanymi funkcjami wspomagającymi kierowcę.

Z drugiej strony, BMW oferuje bardziej wyrafinowaną i wydajną jazdę. Jeśli chodzi o cenę, BMW X3 idzie za 46 395 dolarów, podczas gdy Mercedes-Benz GLC-Class idzie za 45 000 dolarów.

2. Audi Q5

Podobnie jak Mercedes-Benz GLC, Audi Q5 również dzieli podobny rozmiar silnika jak BMW X3, ale jest również bardziej luksusowy i zaawansowany niż BMW X3. Wygląda również bardziej elegancko, ale BMW X3 osiąga lepsze wyniki dzięki lepszej obsłudze. Niemniej jednak Audi Q5 jest również tańsze, ponieważ jego cena bazowa wynosi około 44 695 dolarów.

3. Porsche Macan

Jeśli kochasz BMW X3, ale pragniesz podobnego samochodu o sportowym wyglądzie i wydajności, Porsche Macan jest idealnym wyborem. Mimo że Macan ma podobną pojemność silnika jak BMW X3, osiąga o wiele lepsze wyniki i jest bardziej luksusowy. Mimo to BMW X3 jest bardziej praktyczne i bezpieczne niż kompaktowe Porsche Macan.

  BMW ix3 VS Polestar 2 - co jest lepsze?

Poza tym, będziesz musiał zapłacić więcej za funkcje premium i wydajność, gdy nabędziesz Porsche Macan. To dlatego, że ma cenę bazową 58,590 dolarów, która jest znacznie powyżej większości kompaktowych luksusowych SUV-ów na tej liście.

4. Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace jest kolejnym dobrym bliskim konkurentem dla BMW X3. Pochodzi z 2,0-litrowego silnika, który dostarcza 247 KM i 269 b-ft momentu obrotowego. Ma również system napędu na wszystkie koła w standardzie, co jest godne pochwały. Jaguar F-Pace jest również bardziej upscale niż X3, co wyjaśnia wysoką cenę tagu 53,675 dolarów.

5. Volvo XC60

Volvo XC60 jest jednym z najlepiej zaprojektowanych samochodów na tej liście. Jest również bezpieczny i bardzo praktyczny z dużą ilością funkcji high-end. Model podstawowy kosztuje około 46 845 dolarów i jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik inline-4. Dostarcza on 247 KM i 258 lb-ft momentu obrotowego. Niemniej jednak, BMW X3 działa lepiej i jest bardziej luksusowe niż XC60.

6. Genesis GV70

Genesis GV70 to kolejny kompaktowy SUV, który jest podobny do BMW X3. Ten samochód powoli wznosi się do statusu luksusowego, ponieważ zapewnia doskonały komfort, luksus i styl. Ale w przeciwieństwie do BMW X3, ten samochód pochodzi z nieco większym silnikiem, który jest 2,5-litrowy silnik inline-4. Dostarcza on 300 KM i 311 lb-ft momentu obrotowego.

Pomimo oferowania wielu wyjątkowych funkcji, Genesis GV70 jest dość tańszy niż BMW X3, ponieważ idzie za około 43,995 dolarów.

  Najlepszy model BMW za rozsądną cenę

7. Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan to najtańszy samochód na tej liście. Jednak może pochwalić się kilkoma high-endowymi i luksusowymi cechami. Jest również praktyczny i jeden z najbardziej niezawodnych kompaktowych SUV-ów na rynku. Wyposażony w 2,0-litrowy silnik inline-4, ten SUV produkuje 184 KM i 221 lb-ft momentu obrotowego. Jest to dość niska wartość w porównaniu z bazowym modelem BMW X3.

Ponieważ Volkswagen Tiguan nie jest tak luksusowy czy zaawansowany jak BMW X3, jest też sporo tańszy – podstawowy model kosztuje 34 245 dolarów.

FAQ

Czy BMW X3 jest niezawodne?

BMW X3 ma średnią ocenę niezawodności, co jest nieco lepsze niż większość BMW, ponieważ spadają one poniżej średniej niezawodności. Jak większość BMW, BMW X3 rejestruje więcej problemów niż większość rywali. Dodatkowo, części i usługi BMW są droższe niż wielu konkurentów.

Ile mil wytrzyma BMW X3?

Jeśli BMW X3 jest odpowiednio konserwowane, a kierowca ćwiczy dobre nawyki jazdy, powinno wytrzymać od 150 000 do 200 000 mil przed poważnymi naprawami. Oznacza to, że ten samochód może wytrzymać ponad 250 000 mil przez 15 lat. Ale jeśli nie jest odpowiednio utrzymany, użytkownicy doświadczą poważnych problemów już w 150,000 mil.

Jakie są główne problemy z BMW X3?

BMW X3 jest jednym z najbardziej niezawodnych SUV-ów BMW na rynku. Jeśli jednak chcesz zapewnić, że Twój samochód będzie działał dłużej, znajomość niektórych powszechnych problemów, z którymi się zetkniesz, może pomóc Ci uporać się z nimi z wyprzedzeniem. Typowe problemy z X3 to awaria prowadnicy łańcucha rozrządu, przegrzewanie się z chłodnicy, wycieki oleju silnikowego i wycieki z szyberdachu.

  BMW Z4 Niezawodność

Czy utrzymanie BMW X3 jest drogie?

Tak, utrzymanie BMW X3 jest naprawdę drogie w porównaniu z innymi kompaktowymi luksusowymi SUV-ami. Roczne utrzymanie tego samochodu może kosztować Cię około 1 034 dolarów. A w okresie 10 lat możesz być zmuszony zapłacić ponad 17 500 dolarów za utrzymanie tego samochodu. Poza tym koszt utrzymania będzie również zależał od tego, jak dobrze utrzymasz swój samochód, ponieważ może się zwiększyć lub zmniejszyć.

Jak szybkie jest BMW X3?

BMW X3 M może osiągnąć prędkość maksymalną 174 mph, gdy jest wyposażone w opony wyczynowe. Na dodatek może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 4,1 sekundy, co jest bardzo imponujące. Należy pamiętać, że taką prędkość można osiągnąć tylko z silnikiem inline-6 cylindrów TwinPower Turbo o łącznej mocy 382 KM.

Bottom line

Jeśli BMW X3 nie jest dla Ciebie tak atrakcyjne, ale chcesz podobnych samochodów, które najlepiej spełniają Twoje potrzeby, wybranie samochodu z powyższej listy będzie świetnym wyborem. Mercedes-Benz GLC-Class jest najbardziej luksusowym i zaawansowanym samochodem na liście, podczas gdy Volkswagen Tiguan jest najtańszy. Wreszcie, Volvo XC60 jest najbezpieczniejsze.

Ogólnie rzecz biorąc, BMW X3 to wyjątkowy samochód z wieloma fascynującymi cechami. Jest również potężny, praktyczny i ma kilka wersji wyposażenia do wyboru. Ale jak można się spodziewać, utrzymanie tego samochodu jest dość kosztowne niż wielu samochodów na liście.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z