Samochody podobne do Fiat 124 Spider

Fiat 124 Spider to jeden z najlepiej prowadzących się niedrogich roadsterów na rynku. Jest najbliższym rywalem Mazdy MX-5 Miata, która jest jednym z najlepiej sprzedających się roadsterów wszech czasów. Fiat 124 Spider to elegancki, niezawodny i niedrogi samochód. Ale jakie samochody są podobne do Fiata 124 Spider?

Samochody podobne do Fiata 124 Spider to Mazda MX-5 Miata, Toyota GR86, Nissan 370Z, Toyota GR86, Subaru BRZ, Ford Mustang Convertible, Audi TT Roadster, BMW Z4 i Chevrolet Camaro Convertible. Większość z tych samochodów ma podobne cechy do Fiata 124 Spider, ale są one bardziej wyrafinowane i mocniejsze od tego ostatniego.

Jakie samochody są podobne do Fiata 124 Spider?

Mazda MX-5 Miata

Jest to Idealny zamiennik dla Fiata 124 Spider. Oba samochody są oparte na platformie Mazda NE/NF i mają różne cechy wspólne. Mimo to, Mazda MX-5 Miata jest nadal bardziej niezawodna, bardziej wydajna, a nawet zapewnia lepszą jazdę niż Fiat 124 Spider.

Podstawowa Mazda MX-5 Miata jest wyposażona w 2,0-litrowy silnik inline-4, który dostarcza do 181 KM i 151 lb-ft momentu obrotowego. Natomiast podstawowy Fiat 124 Spider jest wyposażony w 1,4-litrowy silnik inline-4, który wytwarza 164 KM i 184 lb-ft momentu obrotowego.

Poza tym, cena bazowa Mazdy wynosi 28 715 dolarów, podczas gdy cena bazowa Fiata 124 Spider wynosi około 31 035 dolarów. Tak więc, Fiat 124 Spider jest droższy, ale oferuje mniej niż Mazda MX-5 Miata.

Nissan 370Z

Nissan 370Z to kolejny bliski konkurent dla Fiata 124 Spider. Nie tylko jest bardziej niezawodny i paliwooszczędny niż Fiat 124 spider, ale także ma doskonałą reakcję silnika i jest zabawny w prowadzeniu. Pod względem wydajności, może iść łeb w łeb z Mazdą MX-5 Miata. Z drugiej strony, jest sprzedawany w podobnej cenie jak Fiat 124 Spider.

  Czy Fiat Toro to dobry samochód?

Subaru BRZ

Jeśli Twoim celem jest zabawa i komfortowa jazda, Subaru BRZ jest doskonałą alternatywą dla Fiata 124 Spider. Ten samochód jest kompaktowy, lekki, ad zwinny. Ma również całkiem dobre osiągi dzięki 2,4-litrowemu silnikowi inline-4, który dostarcza 228 KM. Prowadzenie jest również responsywne i łatwo wchodzi w zakręty. Na dodatek, jest bardzo wydajny i dość tani. Podstawowy model kosztuje około 29 615 dolarów.

Toyota GR86

Toyota GR86 jest nie tylko lepsza niż Fiat 124 Spider, ale także daje Mazdzie MX-5 Miata bieg za swoje pieniądze. Dzięki zabawnej jeździe z dużą ilością high-endowych i fascynujących funkcji. Model GR86 jest również niezawodny, wydajny i bezpieczny. Na dodatek oferuje rozsądną przestrzeń ładunkową, której nie oferuje Mazda MX-5 Miata.

Audi TT Roadster

Audi TT Roadster może nie posiada eleganckiego sportowego designu jak Fiat 124 Spider, Mazda MX-5 Miata czy Toyota GR86, ale nadal wygląda spektakularnie. Ponadto, Audi TT Roadster jest bardziej komfortowe i zaawansowane niż 124 Spider. Mimo to, jest również oferowane w bardziej stromej cenie.

Chevrolet Camaro Convertible

Chevrolet Camaro Convertible to jeden z najlepiej wyglądających samochodów w segmencie. Ponadto jest bardziej komfortowy, przestronny i niezawodny niż Fiat 124 Spider. Chevrolet Camaro Convertible jest również bardzo mocny, ponieważ jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik inline-4, który dostarcza aż 270 KM. Tak więc, jeśli chcesz stylu i wydajności, jest to lepszy zamiennik dla Fiata 124 Spider.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Qubo

BMW Z4

BMW jest popularne za tworzenie jednych z najlepszych samochodów na rynku. BMW Z4 zapewnia właśnie to, ponieważ jest wyposażony w potężny 3,0-litrowy silnik inline-6, który wytwarza do 382 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. Poza tym, jakość jazdy jest doskonała i ma dwie opcje felg do wyboru. Niemniej jednak, jest on znacznie droższy niż Fiat 124 Spider.

Ford Mustang Convertible

Ford Mustang to kolejny wyjątkowy kabriolet o fantastycznych właściwościach. Ma elegancki i odważny wygląd, w którym zakochają się gapie. Jest również bardziej wydajny i komfortowy niż większość jego rywali. Podstawowy model wyposażony jest w 2,3-litrowy silnik inline-4, który produkuje do 320 KM i 350 lb-ft momentu obrotowego.

FAQ

Czy Fiat 124 Spider jest niezawodny?

Chociaż większość modeli Fiata nie jest zbyt niezawodna, Fiat 124 Spider jest w miarę niezawodny. Dzięki solidnej i niezawodnej platformie, na której opiera się ten samochód. Przy odpowiedniej opiece i konserwacji, ten samochód będzie trwał przez ponad 15 lat. Jedynym wyzwaniem może być to, jak zdobyć części zamienne i powolne wsparcie klienta ze strony Fiata.

Jak długo wytrzymuje Fiat 124 Spider?

Należy oczekiwać, że Fiat 124 Spider będzie trwał przez ponad 250 000 mil. To dlatego, że samochód dzieli wiele cech z Mazdą MX-5 Miata, która jest znana jako jeden z najbardziej trwałych i niezawodnych samochodów w historii. Mazda MX-5 Miata może przetrwać ponad 300 000 mil, jeśli jest dobrze utrzymana.

  Samochody podobne do Fiat Panda

Czy Fiat 124 Spider jest taki sam jak Mazda MX-5 Miata?

Nie, Fiat 124 Spider nie jest taki sam jak Mazda MX-5 Miata. Jednak te dwa samochody dzielą tę samą platformę, którą jest Mazda NE/NF. Dodatkowo mają takie samo zawieszenie, wystrój wnętrza, drzwi i przednie szyby. Mają więc wiele podobnych cech.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem 124 Spider?

Fiat 124 Spider to elegancki i wydajny samochód sportowy z wieloma fascynującymi cechami. Niemniej jednak, ma również kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni się dowiedzieć. Typowe problemy z Fiatem 124 Spider to słaba widoczność, problemy z elektryką, niewyważone zawieszenie, problemy z wałkiem rozrządu, problemy ze skrzynią biegów, problemy z pompą wodną i awaria silnika.

Jak szybki jest Fiat 124 Spider?

Abarth 124 to najszybsza opcja wykończeniowa Fiata 124 Spider na rynku. Jest wyposażony w 1,4-litrowy silnik inline-4 MultiAir turbo, który dostarcza do 168 KM i 184 lb-ft momentu obrotowego. Zapewnia również prędkość maksymalną 144 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 6,8 sekundy. W związku z tym, ten samochód jest całkiem szybki.

Podsumowanie

Fiat 124 Spider to jeden z najlepszych modeli Fiata na rynku. Oparty na tej samej platformie co Mazda MX-5 Miata, 124 Spider jest zgrabny, mocny, niezawodny i paliwooszczędny. Jeśli jednak chcesz szybszych, bardziej luksusowych, przestronnych lub mocniejszych opcji, na rynku jest wielu konkurentów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z