Samochody podobne do Fiat 500X

Czy Fiat 500X to dobry samochód?

Fiat 500X to jeden z najbardziej godnych uwagi i łatwo rozpoznawalnych samochodów na europejskich drogach. Dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi, praktyczności, wydajności i przystępnej cenie. Ale które samochody są podobne do Fiata 500X?

Samochody podobne do Fiata 500X to Hyundai Kona, Kia Soul, Jeep Renegade, Buick Encore GX, Volkswagen Taos, Honda HR-V, Subaru Crosstrek i Mazda CX-30. Większość z tych samochodów ma podobne cechy do Fiata 500X. Niemniej jednak niektóre wyróżniają się w innych dziedzinach niż Fiat 500X.

Jakie samochody są podobne do Fiata 500X?

Hyundai Kona

Hyundai Kona może nie charakteryzuje się większą kabiną lub przestrzenią ładunkową jak Fiat 500X, ale zachowuje się o wiele lepiej niż ten ostatni. Co więcej, model ten jest wyposażony w bardziej zaawansowane funkcje niż Fiat 500X. Użytkownicy pokochają również jego zwinne prowadzenie i płynną jazdę, których Fiat 500X nie może zaoferować.

Pomimo przewyższania Fiata 500X w wielu obszarach, Hyundai Kona jest nadal tańszy, ponieważ model podstawowy idzie za około 23 285 USD, podczas gdy model podstawowy Fiata 500X idzie za 29 000 USD.

Volkswagen Taos

Fiat 500X może być bardziej kompaktowy i najlepiej nadaje się do jazdy po mieście niż Volkswagen Taos, ale ten ostatni oferuje więcej miejsca w kabinie, i przestrzeni ładunkowej i jest bardziej komfortowy. Dodatkowo Volkswagen Taos daje więcej radości z jazdy i jest wyposażony w bardziej zaawansowane funkcje.

Tak więc, jeśli jesteś na rynku naprawdę luksusowy subkompaktowy crossover SUV w przystępnej cenie, Volkswagen Taos jest lepszym wyborem. Poza tym, ma również imponującą wydajność paliwową, którą pokochają mieszkańcy miast. Wręcz przeciwnie, jest o wiele tańszy niż Fiat 500X, ponieważ model podstawowy idzie za około 25,450 dolarów.

  Czy Fiat Strada to dobry samochód?

Kia Soul

Kia Soul to kolejna doskonała alternatywa dla Fiata 500X. Oprócz tego, że jest elegancki i przystojny, Kia Soul oferuje również więcej kabiny i przestrzeni ładunkowej niż większość jego rywali. Wręcz przeciwnie, jest o wiele tańsza niż Fiat 500X. Jednak brakuje mu również wydajności, ponieważ jest wyposażony w mniej wydajny silnik niż jego konkurencja. Z kolei Kia Soul jest znacznie tańsza od Fiata 500X, ponieważ kosztuje około 21 085 dolarów.

Mazda CX-30

Mazda CX-30 jest jednym z najbardziej niezawodnych i wydajnych samochodów na tej liście. Jest również przyjemna w prowadzeniu i wyposażona w wiele znakomitych funkcji wspomagających kierowcę. Z drugiej strony, Fiat 500X jest nieco bardziej przestronny, ale i droższy niż Mazda CX-30. Cena bazowa Mazdy CX-30 wynosi około 24 225 dolarów.

Jeep Renegade

Jeep Renegade zapewnia najlepsze możliwości terenowe w swoim segmencie. Ten samochód jest solidnie zbudowany, aby przetrwać i oferuje jedną z największych kabin w tym segmencie. Jednak jego jazda nie jest tak płynna jak w przypadku Mazdy CX-30 czy Subaru Crosstrek. Co więcej, jest droższy od Fiata 500X, choć bazują na tej samej platformie. Cena bazowa Jeepa Renegade wynosi około 31 340 dolarów.

Subaru Crosstrek

Subaru Crosstrek jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik inline-4, który dostarcza do 152 KM i 145 lb-ft momentu obrotowego. W standardzie posiada również napęd na wszystkie koła, co czyni go jednym z najlepiej prowadzących się subkompaktowych SUV-ów w swojej klasie. Jest też przestronny i najlepiej nadaje się dla osób szukających samochodu o lepszych osiągach niż Fiat 500X.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Strada

Honda HR-V

Jeśli wydajność paliwowa i niezawodność są tym, czego szukasz, to Honda HR-V jest najlepszym zamiennikiem dla Fiata 500X. Podczas gdy oba samochody są subkompaktowymi SUV-ami, Honda HR-V jest o wiele bardziej wydajna z oceną EPA 26 mpg w mieście, 32 mpg na autostradzie i łączną 28 mpg. Z drugiej strony, Fiat 500X ma ocenę 21 mpg w mieście, 29 mpg na autostradzie, a łącznie 24 mpg.

Buick Encore GX

Buick Encore to kolejna stylowa i wyrafinowana jazda, na którą można się zdecydować zamiast Fiata 500X. Mimo że jest nieco mniejszy niż Fiat 500X, ten samochód oferuje również bardziej zaawansowany system infotainment i płynną jazdę niż 500X. Podstawowy model kosztuje 27 295 dolarów.

FAQ

Czy Fiat 500X jest niezawodny?

Nie, Fiat 500X należy do najmniej niezawodnych samochodów w swoim segmencie. Jego konkurenci, tacy jak Mazda CX-30, Honda HR-V, Hyundai Kona, Kia Soul i Subaru Crosstrek są bardziej niezawodni. Większość agencji wiarygodności oceniła Fiata 500X z oceną niezawodności poniżej średniej.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem 500X?

Fiat 500X to zgrabny i kompaktowy crossover SUV o niezłym prowadzeniu i przyzwoitych osiągach. Ale jak większość SUV-ów, ma też kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z tych problemów to przegrzewanie się silnika, problemy z zawieszeniem, problemy z uszczelką głowicy, problemy ze sprzęgłem i problemy ze wspomaganiem kierownicy.

Czy Jeep Renegade i Fiat 500X są takie same?

Nie, Jeep Renegade i Fiat 500X nie są takie same. Dzielą jednak tę samą platformę, którą jest architektura Small Wide 4×4. Dodatkowo, pochodzą z tej samej fabryki w Turynie i posiadają ten sam silnik bazowy. Oba są wyposażone w 1,4-litrowy silnik MultiAir Turbo. Mają więc ze sobą dużo więcej wspólnego niż wielu osobom się wydaje.

  Czy Fiat Fiorino to dobry samochód?

Ile mil wytrzymuje Fiat 500X?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, Fiat 500X może pokonać ponad 250 000 mil. Wielu użytkowników chwaliło ten samochód i mówi, że jest całkiem niezawodny. Ale jeśli chcesz, aby trwał jeszcze dłużej, powinieneś ćwiczyć dobre nawyki jazdy i przestrzegać zalecanych przez Fiata planowych przeglądów.

Czy Fiat 500X to samochód osobowy czy SUV?

Wiele osób zwykle myli Fiata 500X będącego samochodem. Wynika to z jego subkompaktowej konstrukcji. Wręcz przeciwnie, Fiat 500X jest subkompaktowym crossoverem SUV. Poza tym, jest ściśle związany z Jeep Renegade, ponieważ dzielą wiele swoich mechanicznych podkładów i oleistych bitów. Jest to więc mały SUV, a nie samochód.

Bottom line

Fiat 500X to wyjątkowy subkompaktowy crossover SUV. Chociaż jest to jeden z najlepszych kompaktowych SUV-ów na rynku, niektóre modele są lepsze na różne sposoby. Na przykład, Jeep Renegade oferuje doskonałe możliwości terenowe, a Subaru Crosstrek działa o wiele lepiej.

Poza tym Fiat 500X jest jednym z najmniej niezawodnych samochodów w swojej klasie. Honda HR-V i Kia Soul to jedne z najbardziej niezawodnych modeli. Wręcz przeciwnie, Volkswagen Taos i Mazda CX-30 oferują wyjątkowe prowadzenie i przyjemne przejażdżki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z