Samochody podobne do Hyundai i20

Hyundai i20

Hyundai i20 został po raz pierwszy ujawniony jeszcze w 2008 roku i od tego czasu jest w ciągłej produkcji. Najnowsza generacja i20 została ujawniona z powrotem w 2020 roku, co również uczyniło go bardziej konkurencyjnym niż kiedykolwiek. The i20 rezyduje w segmencie kompaktowych hatchbacków, który jest naprawdę popularny na niektórych rynkach światowych, ale jest całkowicie nieobecny w innych.

Jako takie, mamy zamiar wymienić samochody podobne do Hyundai i20 w odniesieniu do tych konkretnych rynków. Hyundai i20 jest jednym z najpopularniejszych samochodów produkowanych przez Hyundai, ale ma silną konkurencję. Obejmują one Kia Rio, który jest najbardziej podobnym samochodem do i20, ponieważ te dwa dzielą wiele części ze sobą. Inni rywale to Toyota Yaris, która jest również jednym z najpopularniejszych samochodów w tym segmencie.

Zamierzamy również wspomnieć o Fordzie Fiesta jako najpopularniejszym kompaktowym hatchbacku produkowanym w USA oraz VW Polo, który jest najpopularniejszym europejskim kompaktowym hatchbackiem z najbardziej premium odznaką tutaj. Podsumowując, te małe hatchbacki są naprawdę blisko siebie, co oznacza, że wybranie zwycięzcy nie będzie łatwe.

Dlatego jeśli jesteś zainteresowany kupnem małego hatchbacka, który potrafi zrobić wszystko, czego od niego wymagasz, to te pięć samochodów jest w sam raz dla Ciebie.

Hyundai i20

Hyundai i20 kosztuje od 19,035 do 23,880 funtów w zależności od poziomu wykończenia, silnika i jego opcjonalnego wyposażenia. Do wyboru są dwa silniki, silnik benzynowy 1.0L lub nieco większy silnik benzynowy 1.2L o mocy 83-120 KM, co jest więcej niż wystarczające dla tak małego samochodu. Istnieje również możliwość wyboru pomiędzy 5-biegowym manualem a 6-biegowym automatem.

  Hyundai i30 vs Mazda 3 - który jest lepszy?

Design-wise, najnowszy i20 również przyjęła Hyundai bardziej śmiały język projektowania, co nie było kilka lat temu, kiedy Hyundai głównie wykonane nudne wyglądające samochody. Teraz i20 wygląda naprawdę atrakcyjnie, a także jest niezawodny i dobrze wyposażony. W związku z tym naprawdę trudno jest rywalizować z samochodem, który oferuje tak wiele jak i20.

Kia Rio

Najbardziej podobnym samochodem do Hyundai i20 jest Kia Rio, która kosztuje od 16 150 do 21 800 funtów w zależności od silnika, poziomu wykończenia i wyposażenia. Są one zbudowane na tej samej platformie, co oznacza, że używają tej samej ogólnej architektury, która obejmuje silniki, skrzynię biegów i różne elementy układu napędowego.

Kia Rio jest nieco cięższy i oferuje lepsze referencje bezpieczeństwa, podczas gdy i20 jest bardziej przyjemny w prowadzeniu i oferuje lepsze wyniki MPG. W sumie te dwa są naprawdę podobne, a największe różnice między nimi wynikają z tego, że Rio jest nieco cięższe i że i20 jest nieco lepiej wyposażony. i20 oferuje też nieco większy bagażnik niż Rio.

Ford Fiesta

Możesz spodziewać się zapłacić od 20,080 do 22,530 funtów za nowego Forda Fiesta, co stawia go bezpośrednio przed Kia Rio i Hyundai i20. Te trzy samochody są prawdopodobnie najpopularniejszymi kompaktowymi hatchbackami w Wielkiej Brytanii i stanowią ogromny kawałek całego rynku. Fiesta oferuje podobne silniki, podobne wyposażenie i podobne referencje bezpieczeństwa.

Gdzie te dwa różnią się jest praktyczność jak i20 jest bardziej praktyczne, i20 jest również bardziej niezawodne, i trochę bardziej dynamiczne. Na samym szczycie, i20 N i Ford Fiesta ST są niesamowite małe hot hatchback, ale dałbym moje pieniądze do Hyundai, ponieważ czuje się po prostu trochę bardziej wyjątkowy.

  Najczęstsze problemy z Hyundai H1

Toyota Yaris

Toyota Yaris zaczyna się od 21,460 funtów, co jest więcej niż większość samochodów tutaj, ale jego warianty o najwyższej specyfikacji łącznie 26,625 funtów, co jest również więcej niż jego konkurenci. Yaris jest najbardziej ekonomiczny samochód tutaj z najlepszą oszczędność paliwa i hybrydowy układ napędowy, który ma zamiar zrównoważyć te koszty początkowe poprzez niższe koszty eksploatacji.

Pochodzi tylko z automatyczną skrzynią biegów CVT, co jest również zaletą dla większości ludzi, ponieważ jest to niezwykle łatwe do życia. Nie jest tak praktyczny jak i20, który oferuje więcej miejsca w każdej kategorii, ale Toyota GR Yaris z najwyższej półki jest lepszym samochodem pod względem osiągów niż i20 N, Fiesta ST czy Polo GTI.

VW Polo

Dla tych, którzy chcą bardziej premium odznaka bez ogromnych podwyżek cen, £ 19,030 do £ 24,675 VW Polo jest jeden, aby uzyskać. Polo dostaje mniejszy i słabszy silnik z modelu entry-level, a jednocześnie jest mniej ekonomiczny. Z drugiej strony, nowe Polo czuje się jak produkt wyższej jakości z lepszą technologią, lepszymi materiałami i większą przestrzenią ogólnie.

I20 N jest na równi z Polo GTI, a te dwa są naprawdę blisko siebie, jeśli chodzi o zabawę. Powiedziałbym, że Polo jest produktem wyższej jakości, natomiast i20 bije go na głowę pod względem wydajności, mocy i ceny.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai i20 jest najlepszym samochodem w swoim segmencie?

Hyundai i20 ma naprawdę wiele zalet. Wygląda świetnie w środku i na zewnątrz, a jego wyposażenie jest naprawdę dobre. Można kupić i20 do zwykłych dojazdów do pracy, a można kupić model „N” performance, który naprawdę dobrze się prowadzi.

  Hyundai Elantra Touring Niezawodność

Powiedziałbym, że i20 jest naprawdę jednym z najlepszych samochodów w swoim segmencie, ale GR Yaris jest lepszym samochodem pod względem wydajności, a nowy VW Polo sprawia wrażenie samochodu z wyższej półki.

Czy Hyundai i20 jest samochodem przestronnym?

Hyundai i20 to kompaktowy hatchback, co oznacza, że jest przeznaczony przede wszystkim dla jednej lub dwóch osób jednocześnie. Wewnątrz i20 można zmieścić cztery osoby, ale nie jest to dokładnie to, do czego został stworzony. Jako taki, i20 jest adamantowo przestronny jak na swój segment, ale ogólnie rzecz biorąc, to naprawdę jest ciasny ścisk.

Kiedy pojawi się nowy Hyundai i20?

Hyundai powiedział, że odświeżony model obecnej generacji Hyundai i20 pojawi się gdzieś w 2023 roku. Mówi się, że następny i20 dostanie wentylowane siedzenia, co jest pierwszym w tym segmencie. Tak czy inaczej, można spodziewać się facelifted i20 w 2023 roku, podczas gdy sprzedaż ma ruszyć gdzieś w 2023/24 roku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z