Samochody podobne do Hyundai i30

Hyundai i30

Hyundai i30 został po raz pierwszy ujawniony w 2007 roku jako średniej wielkości rodzinny hatchback i został później przemianowany na Hyundai Elantra. i30 dzieli większość swoich części z Kia Ceed, który jest najbardziej podobny samochód do i30 można dostać. W tym artykule skupimy się na samochodach podobnych do Hyundai i30, co oznacza, że zamierzamy je wymienić i powiedzieć wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Oprócz Kia Ceed, Hyundai i30 jest również naprawdę podobny do Volkswagen Golf i Ford Focus, ponieważ wszystkie te żyją w tym samym segmencie. Volkswagen Golf jest jednym z najbardziej popularnych i najdłużej działających rodzinnych hatchbacków wszech czasów, co oznacza, że żadne porównanie rodzinnych hatchbacków nie byłoby kompletne bez Golfa.

Ford Focus jest bardzo podobny, ponieważ również jest na samym szczycie swojego segmentu, jeśli chodzi o sprzedaż i ogólną popularność. Na zakończenie tej listy wspomnimy o Toyocie Corolli, która jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się samochodów w ogóle, a nie tylko w segmencie rodzinnych hatchbacków.

W związku z tym możemy łatwo stwierdzić, że te rodzinne hatchbacki są niesamowicie popularne, ale różnią się w wielu obszarach. Dlatego przedstawimy je wszystkie i powiemy, jak wypadają w porównaniu z i30 i który z nich jest najlepszy.

Hyundai i30

Hyundai i30 kosztuje od 21,260 do 26,410 funtów w zależności od modelu, silnika i poziomu wykończenia, na który się zdecydujesz. Nowy i30 jest znany głównie ze swojego inteligentnego i nowoczesnego wyglądu, który jest ogromną aktualizacją w stosunku do poprzedniej generacji i30. Wnętrze modelu i30 jest również przestronne i wypełnione różnymi gadżetami, które zapewnią Ci komfort podczas podróży.

  Czy Hyundai Palisade to dobry samochód?

Możesz wybrać pomiędzy kilkoma różnymi silnikami, takimi jak 1.0L i 1.5L silnik benzynowy o mocy 120 KM lub 160 KM. Jeśli czujesz się trochę bardziej podekscytowany, możesz nawet pójść na top-spec Hyundai i30 N, który oferuje 2.0L 4-cylindrowy z 280 KM. Model i30 jest miłym samochodem, ale ma niewiele do odróżnienia od innych i uczynienia go nieco bardziej wyjątkowym.

Kia Ceed

Kia Ceed kosztuje między 22,545 – 25,745 funtów, co sprawia, że jest całkiem na równi z i30. Silniki z Kia Ceed są takie same jak w i30, z wyjątkiem zakres-topping 2.0L silnik znaleziony w i30 N. Ceed dostaje duży bagażnik, i więcej standardowego wyposażenia niż Hyundai, ale brakuje tylnej przestrzeni głowy, wnętrze jest trochę nijaki, a także nie jest niczym szczególnym.

Jeśli zamkniesz oczy za kierownicą (czego nigdy nie powinieneś robić), szybko zdasz sobie sprawę, że i30 i Ceed to w zasadzie te same samochody. Dlatego większość ludzi wybierze jeden nad drugim w zależności od lojalności wobec odznaki.

Volkswagen Golf

Jeśli jesteś nabywcą świadomym odznaki, prawdopodobnie będziesz wolał VW Golfa o wartości 25,610 – 35,620 funtów. Nowa generacja Mk8 Golf miał mieszany odbiór, gdy po raz pierwszy wyszedł, jak wiele osób wskazał, że nowy Golf czuje się nieco tańsze i sposób bardziej skomplikowane niż Mk7.5. Bądź co bądź, VW Golf 8 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie samochodem tutaj z nieskończoną ilością gadżetów i technologii.

  Czy Hyundai H1 to dobry samochód?

Możesz kupić VW Golf z całym ładunkiem wyboru silników, które obejmują diesel, benzyna i hybrydowe układy napędowe, najpotężniejszy jest silnik benzynowy 2.0L o mocy 320 KM w Golfie R. VW Golf jeździ nieco bardziej subtelnie niż i30, ponieważ czuje się nieco bardziej amortyzowany, ale może być nieco zbyt skomplikowany w użyciu dla niektórych.

Ford Focus

Jeśli wolisz coś amerykańskiego, Ford Focus jest najlepszym amerykańskim samochodem w tym segmencie i kosztuje 27,060 – 32,660 funtów. Engine-wise, Focus przychodzi silny z 85 KM, 100 KM, i 120 KM 1,0L 3-cylindrowy silnik, podczas gdy silniki wysokoprężne są bardziej ekonomiczne, ale dużo głośniejsze. Top-spec 2.3L EcoBoost Focus ST oferuje 280 KM i jest najbardziej fun-to-drive samochód tutaj.

Jeśli zdecydujesz się na jeden z mniejszych silników 1.0L, szybko zdasz sobie sprawę, że Focus jest najtańszym samochodem do prowadzenia w tym kraju i że daje ogromną radość z jazdy, niezależnie od poziomu wykończenia. Wnętrze może wydawać się nieco tanie w niektórych miejscach, a system infotainment Ford Sync po prostu nie może równać się z tym w VW Golfie.

Toyota Corolla

Aby zakończyć naszą listę, mamy zamiar również wspomnieć o £ 29,610 – £ 35,505 Toyota Corolla. Dwa najlepsze silniki, które oferuje Corolla to 1,8L 4-cylindrowy o mocy 122 KM oraz 2,0L 4-cylindrowy silnik o mocy 184 KM. Wszystkie silniki Corolli są hybrydowe, co jest dużym plusem dla niektórych. Jakość wnętrza jest na poziomie najlepszych samochodów z tego segmentu, a wrażenia z jazdy są również przyjemne.

  Hyundai Santa Fe Sport Niezawodność

Automatyczna skrzynia biegów nie czuje się nieco bardziej rolnicza w porównaniu z innymi samochodami tutaj i tylna przestrzeń jest najgorsza. Wreszcie, musimy również mówić o cenie, która jest wyższa w prawie wszystkich poziomach wykończenia.

Sekcja FAQ.

Czy Hyundai i30 jest najlepszym samochodem w swoim segmencie?

Hyundai i30 to świetny samochód, ale żyje w segmencie wypełnionym świetnymi wyborami. Ford Focus ST daje najwięcej radości z jazdy, a Golf R jest najszybszy. Corolla oferuje najlepsze silniki hybrydowe, podczas gdy Kia Ceed jest jednym z najtańszych samochodów tutaj. Podsumowując, i30 jest tak samo dobry jak większość jego konkurentów, ale wybór najlepszego samochodu w tym segmencie jest niemożliwy.

Czy Hyundai i30 jest samochodem luksusowym?

Nie, Hyundai i30 nie jest luksusowym hatchbackiem. Prawdziwie luksusowe rodzinne hatchbacki to samochody takie jak Audi A3, Mercedes klasy A czy BMW serii 1. Poza tymi trzema, naprawdę nie można znaleźć niczego innego, co byłoby na tym samym poziomie.

Czy Hyundai i30 jest dobrym samochodem rodzinnym?

Dzięki 5-gwiazdkowej ocenie bezpieczeństwa, wielu funkcjom rodzinnym, ekonomicznym silnikom, spokojnej jeździe i miękkiemu zawieszeniu, i30 jest naprawdę dobrym samochodem rodzinnym. Jeśli jednak masz dużą rodzinę i potrzebujesz dużo miejsca, powinieneś przesiąść się do czegoś nieco większego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z