Samochody podobne do Hyundai IONIQ 6

2023 Hyundai IONIQ 6

Hyundai Ioniq 6 przygotowuje się do bycia naprawdę popularnym samochodem, ponieważ wygląda naprawdę fajnie i oferuje dużo zasięgu bez kosztowania tony pieniędzy. Takie uderzające język projektowania nie często można zobaczyć na samochody, które pochodzą z tak przystępnej cenie tag, który jest pewien, aby przyciągnąć nabywców z wszystkich grup cenowych. Jednak Ioniq 6 nie jest jedynym samochodem w tym segmencie, który może Ci wiele zaoferować.

Jako takie, zamierzamy wymienić samochody podobne do Hyundai Ioniq 6 i powiedzieć, czego możesz oczekiwać od każdego z nich. Tesla Model 3 jest jego naturalnym rywalem, ponieważ jest prawdopodobnie najpopularniejszym stosunkowo niedrogim elektrycznym czterodrzwiowym sedanem. Polestar 2 jest również często pitched przeciwko Ioniq 6 i te trzy elektryczne sedany są wszystkie stosunkowo podobne.

Musimy również wspomnieć o niedawno ujawnione Volkswagen ID. Aero, który jest w zasadzie VWs podjąć na co rodzina elektryczny sedan przyszłości ma wyglądać. Istnieje kilka droższych elektrycznych sedanów, takich jak Mercedes EQE lub Audi e-Tron, ale są to luksusowe EV, podczas gdy Ioniq 6 nie jest.

Jako takie, mamy zamiar iść dogłębnie z wszystkich czterech z nich i spróbować, aby zrozumieć, dlaczego jeden jest lepszy od drugiego. Tak więc, jeśli jesteś na rynku rodzinnego sedana elektrycznego, prawdopodobnie spodoba Ci się to.

Hyundai Ioniq 6

Hyundai Ioniq 6 prawdopodobnie rozpocznie się gdzieś między 45.000 dolarów i 60.000 dolarów w zależności od modelu, poziom wykończenia i układu napędowego. Ioniq 6 jest oferowany z dwóch opcji baterii, mniejszy 53kWh bateria z 220 mil zasięgu lub większy 77kWh bateria z szacunkowym 320 mil zasięgu. Jednak najbardziej zauważalną rzeczą w Ioniq 6 jest jego wygląd, atrakcyjna cena i całkiem spory zasięg.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Veracruz

Niektórym osobom nie spodoba się nadmiernie zdigitalizowane doświadczenie kierowcy, gdyż może nie być ono zrozumiałe dla każdego. Ioniq 6 jest również mniej praktyczny w porównaniu do swojego tańszego brata, Ioniq 5. Zasadniczo jest to Ioniq 5 zawinięty w błyszczący papier z większym stylem i miejmy nadzieję, że większą ilością substancji.

Tesla Model 3

Tesla Model 3 zaczyna się od około 48 000 dolarów, podczas gdy model Performance o najwyższej specyfikacji zaczyna się od 65 000 dolarów. Możesz kupić Model 3 z bateriami o pojemności od 52kWh do 82kWh, przy czym pierwszy z nich ma 200 mil zasięgu, podczas gdy drugi model z większą baterią oferuje do 310 mil zasięgu, z których oba są naprawdę podobne do Ioniq 6.

Model 3 jest najbardziej przyjemny do jazdy z nich wszystkich, zwłaszcza w jego trim Performance. Jest to również jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów tutaj z doskonałymi technologiami autonomicznej jazdy i najlepszym fabrycznym systemem infotainment. Spasowanie i wykończenie mogłoby być lepsze, a wnętrze mogłoby być nieco bardziej zwyczajne i przyjemne.

Polestar 2

Za 50 000 dolarów można kupić podstawowy model Polestar 2, natomiast modele o najwyższej specyfikacji kosztują ponad 75 000 dolarów, co czyni Polestar 2 najdroższym samochodem tutaj. Jest to do pewnego stopnia zrozumiałe, ponieważ Polestar 2 wykorzystuje materiały najwyższej jakości i sprawia wrażenie najbardziej luksusowego. Dzięki baterii 75kWh, Polestar 2 może zrobić 270 mil, co jest naprawdę dobrym wynikiem.

Polestar 2 radzi sobie z wybojami naprawdę dobrze i ma naprawdę ładne wykończenie wnętrza. Zasięg mógłby być nieco lepszy, a AWD należy się spodziewać przy tak wysokiej cenie wyjściowej. Można się spodziewać, że żaden inny samochód nie czuje się tutaj tak luksusowo jak Polestar 2, ale wiele z nich to lepsze EV.

  Czy Hyundai Ioniq 6 to dobry samochód?

Volkswagen ID. AERO

Ostatnim samochodem, o którym będziemy tutaj wspominać jest nadchodzący VW ID. Aero, który może być wyborem miotu, jeśli wszystko, co VW mówi, rzeczywiście się spełni. Na początek, ID. Aero może łatwo rozpocząć poniżej 37.000 dolarów, co uczyniłoby go najtańszym samochodem tutaj. Modele o najwyższej specyfikacji mogłyby również zaczynać się od około 50.000 dolarów, co również robi wrażenie.

Z jego 77kWh baterii, VW mówi ID. Aero może zrobić 385 mil na jednym ładowaniu, co czyni go najlepszym samochodem tutaj. Przestrzennie, ID. Aero może również skraść koronę i być najbardziej przestronnym spośród wszystkich samochodów w swoim segmencie. Sprawy wyglądają lepiej dla ID. Aero, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć jak to się rozegra za kilka miesięcy, kiedy pierwsze samochody testowe zaczną trafiać na drogi.

FAQ Section

Czy Hyundai Ioniq 6 jest najlepszym samochodem w swoim segmencie?

Hyundai Ioniq 6 z pewnością jest naprawdę ciekawym samochodem, który ma wiele zalet. Na początek Ioniq 6 wygląda świetnie w środku i na zewnątrz, a do tego ma mnóstwo technologii. Jednak Model 3 Performance prawdopodobnie będzie przez jakiś czas najpopularniejszym samochodem w tym segmencie, a także daje najwięcej frajdy z jazdy z najlepszym prowadzeniem.

VW ID. Aero to najtańszy samochód tutaj i miejmy nadzieję, że ten z najlepszym zasięgiem. Polestar 2 jest prawdopodobnie najbardziej luksusowym samochodem, co oznacza, że wszystkie cztery z tych samochodów są niesamowite i wybór jednego, aby wziąć koronę jest niemożliwy.

  Hyundai Elantra Niezawodność

Czy Hyundai Ioniq 6 jest samochodem luksusowym?

Na pierwszy rzut oka Ioniq 6 może wyglądać jak prawdziwy luksusowy samochód, który jest naprawdę dobrą rzeczą, ale w rzeczywistości nie może dotknąć „prawdziwych” luksusowych EV. Jest to widoczne w momencie, gdy spojrzysz na jego cenę i fakt, że Hyundai nie jest tak naprawdę marką luksusowych samochodów.

Kiedy mogę kupić Hyundai Ioniq 6?

Hyundai twierdzi, że można zamówić Ioniq 6 począwszy od listopada 2022 roku, podczas gdy pierwsze samochody powinny się toczyć gdzieś na początku 2023 roku. Nie jest jeszcze jasne, jak długie listy oczekujących będą, ale to jest rozsądne, aby oczekiwać, że należy czekać 6 miesięcy na Ioniq 6, jeśli Ioniq 5 czas dostawy są cokolwiek, aby przejść.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z