Samochody podobne do Hyundai Kona

Czy Hyundai Kona to dobry samochód?

Hyundai Kona to subkompaktowy crossover SUV, który został po raz pierwszy relectric carealed z powrotem w 2017 roku i wkrótce zostanie zastąpiony nowym modelem. Hyundai wprowadził również samochód elektryczny Kona jako samodzielny model elektryczny Kona z powrotem w 2018 roku, który wkrótce stał się modelem Kona, którym większość ludzi była zainteresowana. Tak czy inaczej, mamy zamiar powiedzieć ci wszystkie samochody podobne do Hyundai Kona i dlaczego powinieneś przejść do jednego nad drugim.

Najbardziej oczywistym konkurentem Hyundai Kona jest Kia Niro, ponieważ te dwa samochody dzielą niektóre części ze sobą. Volkswagen ID.4 jest jednym z najbardziej popularnych samochodów elektrycznych, które konkurują z samochodem elektrycznym Kona, dlatego też zamierzamy wspomnieć o nim również tutaj.

Toyota CH-R jest również jednym z tych samochodów, ponieważ jest wyceniana naprawdę blisko Kony i ponieważ dzieli podobną filozofię projektowania, wydajności i technologii. W sumie istnieje wiele samochodów, które są podobne do Hyundai Kona w jakiś sposób, ale są to te, które ludzie są najbardziej prawdopodobne, aby cross-shop, gdy zainteresowany zakupem Kona.

Teraz nadszedł czas, aby przedstawić wszystkie z nich w nieco bardziej szczegółowy sposób i powiedzieć, co sprawia, że każdy i elektryczny carery jeden z nich jest wyjątkowy. Tak więc, jeśli jesteś na rynku dla samochodu, który nie jest zbyt drogie, oferuje nowoczesny wygląd i technologii, i jest hybrydowy / elektryczny samochód, upewnij się, aby trzymać się!

Hyundai Kona

Normalny benzyna zasilany Kona będzie ustawić cię z powrotem gdziekolwiek między $ 24,000 i $ 32,000, podczas gdy Kona elektryczny samochód będzie kosztować między $ 35,000 i $ 43,000. Entry-lelectric carel Kona pochodzi z silnikiem 4-cylindrowym 147 KM, podczas gdy silnik benzynowy top-spec jest N-Line 4-cylindrowy model z 195 KM. Samochód elektryczny Kona oferuje baterię 64kWh, 201 KM i do 260 mil zasięgu na pełnym ładowaniu.

  Hyundai i10 vs Ford Fiesta - który jest lepszy?

Najlepsze rzeczy w Kona to mocne silniki, fajna stylizacja zewnętrzna i wewnętrzna, dobre prowadzenie na drodze, 10-letnia gwarancja na samochód elektryczny Kona i całkiem spory zasięg za cenę. Wady to fakt, że wszystkie modele Kona pochodzą z stosunkowo małej przestrzeni bagażnika i nie za dużo miejsca w drugim rzędzie siedzeń i fakt, że nie można uzyskać AWD z samochodu elektrycznego Kona.

Kia Niro

Kia Niro jest najbardziej podobnym samochodem do Hyundai Kona, ponieważ również występuje z silnikami spalinowymi oraz w pełni elektrycznym modelem. Można się spodziewać, że za modele hybrydowe zapłacimy około 27 000 – 40 000 dolarów, natomiast modele z napędem elektrycznym kosztują od 40 000 do 45 000 dolarów. Model hybrydowy oferuje do 180 KM z jego 1,6L 4-cylindrowy i silnik benzynowy, podczas gdy Niro samochód elektryczny oferuje ten sam akumulator 64kWh jak w Kona samochód elektryczny z 260 mil zasięgu i 201 KM.

Design-wise, Kia Niro jest zupełnie nowy, co oznacza, że wygląda chłodniej w porównaniu do stosunkowo datowane Kona. Jest dobrze wyposażony fabrycznie, ma dużo technologii i sporo miejsca, natomiast prowadzenie nie dorównuje elektrycznemu samochodowi Kona.

Volkswagen ID.4

VW ID.4 zaczyna się od 38,000 dolarów, podczas gdy modele o najwyższej specyfikacji idą za 51,000 dolarów, co jest porównywalne z samochodem elektrycznym Kona w dolnej części, ale znacznie droższe w górnej części. Mniejsza bateria 58kWh może zrobić około 208 mil zasięgu, podczas gdy droższe modele ID.4 z większą baterią 77kWh może zrobić 280 mil zasięgu, który jest przyzwoity upgrade nad Kona samochód elektryczny.

  Samochody podobne do Hyundai IONIQ 6

ID.4 oferuje znacznie więcej miejsca niż zarówno Kona, jak i Niro, jest również wyposażony w odznakę premium, cichszą jazdę i wiele technologii. Howelectric opiekun, niektórzy mówią, że ID.4 czuje się trochę tanie w środku i że system infotainment jest zbyt skomplikowany w użyciu.

Toyota CH-R

Jeśli chcesz zaoszczędzić kilka dolarów, ale nadal chcesz samochód podobny do Hyundai Kona, można rozważyć zakup 25,000-$29,000 Toyota CH-R, który jest również subcompact crossover SUV. CH-R jest uważany przez wielu za naprawdę dobrze wyglądający samochód zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a z niezawodnością Toyoty, to czuje się jak kusząca perspektywa.

Najlepsze silniki CH-R są wszystkie napędzane hybrydowo i wydaje się, że 2023 CH-R może electric caren funkcja w pełni zelektryfikowany układ napędowy, jak również. Jakkolwiek, CH-R jest znany z braku miejsca na tylnych siedzeniach i nie jest to najbardziej przyjemny w prowadzeniu samochód.

FAQ Section

Czy Hyundai Kona to najlepszy samochód w swoim segmencie?

Ze swoją dziwaczną stylizacją i ładnym wnętrzem Kona jest z pewnością interesująca, ale w tym segmencie jest po prostu o wiele za dużo samochodów, abyśmy mogli powiedzieć, że jeden z nich jest najlepszy. Kona nie jest tak ekscytująca w prowadzeniu jak wiele innych samochodów tutaj, a także nie jest najbardziej nowoczesna lub najlepiej wyglądająca. Maksymalny zasięg samochodu elektrycznego Kona nie jest najlepszy, a warianty benzynowe również nie są najlepsze w swojej klasie.

Zupełnie nowa Kia Niro wydaje się fajniejszą opcją niż Kona, ale nowa Kona również ma się wkrótce pojawić, co oznacza, że czekanie jeszcze trochę jest dobrym pomysłem.

  Czy Hyundai Genesis to dobry samochód?

Czy Hyundai Kona jest samochodem luksusowym?

Hyundai Kona jest naprawdę dobrze wyposażonym samochodem z różnymi funkcjami zaprojektowanymi, aby ułatwić życie i zapewnić komfort, ale nie można go postrzegać jako samochodu luksusowego. Luksusowe samochody z tego segmentu to Audi Q3, BMW X1, Mercedes GLA, Volvo XC40 i Jaguar E Pace.

Wszystkie te samochody kosztują znacznie więcej pieniędzy i są wyposażone w mocniejsze i bardziej zaawansowane silniki. Ponadto, odznaka Hyundai jest nelectric carer będzie posh jak Audi, BMW lub Mercedes odznaka.

Kiedy pojawi się nowy Hyundai Konda?

Next-gen Hyundai Kona wyjdzie w kwietniu 2023 roku, jak wynika z najnowszych informacji od Hyundai. Możemy się spodziewać, że nowsze modele Kony zobaczymy na drogach już w III kwartale 2023 roku. Wielu martwiło się, że Hyundai zamierza zaprzestać produkcji Kony, ale nie wydaje się to już być prawdą.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z