Samochody podobne do Hyundai Palisade

2023 Hyundai Palisade

Hyundai Palisade to pełnowymiarowy, siedmiomiejscowy rodzinny SUV zaprojektowany tak, aby był wygodny, cichy, przestronny i niezawodny. Pierwszy Palisade został wprowadzony w 2020 roku i konkuruje z dość dużą liczbą pełnowymiarowych SUV-ów, ponieważ ten segment jest naprawdę popularny na rynkach takich jak rynek północnoamerykański. Istnieje jednak wiele samochodów podobnych do Hyundai Palisade, z których niektóre są lepsze pod pewnymi względami.

Jako takie, jest to temat tego artykułu. Wymienimy wszystkie SUV-y, które konkurują z Palisade i powiemy coś o każdym z nich. Skupimy się na tym, co każdy z tych SUV-ów robi lepiej niż inne, aby stworzyć szersze zrozumienie, który z nich jest dla Ciebie.

Najbardziej podobnym SUV-em do Hyundai Palisade jest Kia Telluride, ponieważ dzieli ona sporo części z Palisade. Wspomnimy również o Fordzie Explorerze, który jest jednym z najpopularniejszych dużych SUV-ów produkowanych w USA już od kilkudziesięciu lat, czyli jeszcze zanim Palisade był dostępny.

Inne podobne SUV-y to Honda Pilot i Subaru Ascent, ponieważ te dwa są również naprawdę popularne w tym segmencie.

Hyundai Palisade

Hyundai Palisade zaczyna się od 35 000 dolarów, podczas gdy top-tier modele Calligraphy iść do 49 000 dolarów. Palisade wykorzystuje 3,8L silnik V6, który oferuje 291 KM i jest nieco oldschoolowy silnik, jak 3,6L przemieszczenie nie jest naprawdę wszystko, że powszechne w obecnym przemyśle motoryzacyjnym. Palisade jest standardowo wyposażony w napęd FWD, ale można go dostać również z napędem AWD.

  Hyundai Ioniq 5 vs Polestar 2 - który jest lepszy?

Palisade wygląda naprawdę dowodzenia z zewnątrz, co jest to, co większość ludzi chce w tym segmencie. Nie jest tak niezawodny jak Santa Fe lub Tucson, ale nadal udaje się być bardziej niezawodny niż większość innych SUV-ów tutaj. Wnętrze jest zaprojektowane naprawdę ładnie i Palisade wydaje się być bardziej dopracowanym produktem niż większość SUV-ów w swoim segmencie.

Kia Telluride

Kia Telluride zaczyna się od 34,725 dolarów, a cena wzrasta do 44,625 dolarów za model o najwyższej specyfikacji. Telluride jest najbardziej podobnym SUV-em do Hyundai Palisade, ponieważ są to naprawdę podobne rozmiary, mieszczą tę samą liczbę pasażerów, mają ten sam udźwig 5,000lbs, doskonałe oceny bezpieczeństwa i równie wydajny silnik V6.

Jednak Kia Telluride sprawia wrażenie produktu z wyższej półki, ponieważ wykorzystuje lepsze materiały wewnętrzne i sprawia wrażenie nieco bardziej przytulnego i lepiej odizolowanego. Przestrzeń ładunkowa jest również nieco bardziej pojemna, a nawet modele podstawowe otrzymują mnóstwo standardowych funkcji wspomagających bezpieczeństwo.

Ford Explorer

Cena Forda Explorera zaczyna się od 35 510 dolarów, natomiast modele z najwyższej półki kosztują około 53 000 dolarów, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do Palisade i Telluride. Ford Explorer ma świetne silniki, a 3.0L podwójnie turbodoładowany hybrydowy V6 o mocy 400 KM jest najlepszym wyborem z całej gamy. Silnik ten oferuje nawet lepsze zużycie paliwa niż te w Telluride i Palisade, nawet przy takim przyroście mocy.

Explorer nie dorównuje jednak Telluride i Palisade pod względem jakości, ponieważ materiały użyte we wnętrzu nie są tak wysokiej klasy. Trzeci rząd siedzeń jest również ciasny w porównaniu z pozostałymi dwoma, zwłaszcza Telluride, który oferuje więcej niż wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich na każdym siedzeniu.

  Samochody podobne do Hyundai Santa Fe

Honda Pilot

Trudno mówić o jakimkolwiek modelu Hyundaia bez wspomnienia o Hondzie, która rywalizuje z nim łeb w łeb. W tym przypadku jest to Honda Pilot o wartości od 38 080 do 51 870 dolarów. V6 VTEC w Hondzie oferuje 280 KM, co czyni go naprawdę podobnym do tych w Palisade i Telluride. Pilot może również holować 5,000lbs i MPG jest również mniej więcej taki sam.

Pilot różni się jednak tym, że ma więcej wyposażenia standardowego, co jest częściowo przyczyną wyższej ceny. Jednakże, Pilot nie jest tak niezawodny jak Palisade, ani nie oferuje takiego samego poziomu miejsca w trzecim rzędzie.

Subaru Ascent

Subaru Ascent kosztuje od 32,795 do 45,945 dolarów, co czyni go najtańszym pełnowymiarowym SUV-em tutaj. Dobrą rzeczą w Ascent jest to, że pochodzi z AWD w standardzie i że Subaru AWD jest jednym z najlepszych systemów AWD na rynku. Dostaje również wiele technologii i funkcji bezpieczeństwa we wszystkich poziomach wykończenia, tak bardzo, że bije wszystkie SUV-y tutaj z wyjątkiem Pilot.
Jednak złą rzeczą w Ascent jest to, że oferuje również ciasny trzeci rząd siedzeń, stosunkowo głośny układ napędowy i lekki brak jakości wewnątrz. Tak czy inaczej, jeśli chcesz SUV-a, który może również jeździć w terenie, Ascent jest znacznie lepszy niż wszystkie inne SUV-y na tej liście.

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Palisade jest najlepszym SUV-em w swojej klasie?

Hyundai Palisade jest jednym z najlepszych SUV-ów w swojej klasie, ale w niektórych aspektach wypada blado. Na początek, jest droższy niż większość SUV-ów tutaj i nie jest to najnowocześniejszy SUV tutaj. Kia Telluride prawdopodobnie wygląda lepiej, podczas gdy Subaru Ascent może iść do miejsc, które Palisade po prostu nie może.

  Hyundai Tucson Niezawodność

Ford Explorer oferuje najlepszy silnik, podczas gdy Honda CR-V ma najlepsze funkcje ze standardu.

Czy Hyundai Palisade jest luksusowym SUV-em?

Hyundai Palisade nie jest luksusowym SUV-em i jest to raczej widoczne w momencie, gdy się na niego spojrzy. Luksusowy SUV z tego segmentu oferuje znacznie więcej niż którykolwiek z nich, a najlepszymi przykładami pełnowymiarowych luksusowych SUV-ów są Range Rover Vogue, Mercedes GLS i BMW X7.

Czy pełnowymiarowe SUV-y to najlepsze SUV-y na rynku?

Nabywcy pełnowymiarowych SUV-ów są zazwyczaj zorientowani na rodzinę, co oznacza, że preferują pełnowymiarowe SUV-y ze względu na dodatkową praktyczność i doskonałe bezpieczeństwo. Jednak większość współczesnych SUV-ów średniej wielkości oferuje podobną przestrzeń, lepsze silniki i nie są tak drogie jak pełnowymiarowe SUV-y.

Na przykład, Hyundai Santa Fe wygląda lepiej niż Palisade, jest tańszy, ma lepiej wyglądające wnętrze i ma lepsze silniki z lepszymi wynikami MPG.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z