Samochody podobne do Hyundai Santa Fe

2023 Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe jest jednym z najbardziej popularnych średnich SUV-ów na świecie, ponieważ jest wyceniony stosunkowo dobrze, a jednocześnie jest naprawdę niezawodny, naprawdę dobrze wyposażony i wygląda świetnie wewnątrz i na zewnątrz. Santa Fe jest pomiędzy Hyundai Palisade, duży SUV, i Hyundai Tucson, mały SUV, z których wszystkie są popularne i są na szczycie swoich segmentów.

Pierwszy model Santa Fe został wprowadzony w 2001 roku i od tego czasu jest w ciągłej produkcji. Czwarta generacja została wprowadzona w 2018 roku i została poddana faceliftingowi na rok modelowy 2021. Prawdopodobnie zobaczymy piątą generację Santa Fe za około dwa lata, co oznacza, że nadal jest to dobry czas, aby rozważyć zakup obecnej generacji.

Jednak w tym artykule, mamy zamiar wymienić wszystkie samochody podobne do Hyundai Santa Fe i powiedzieć, co można dostać z każdym. Najbardziej podobnym samochodem do Hyundai Santa Fe jest Kia Sorento, która dzieli większość swoich części z Santa Fe. Inne godne uwagi samochody z tego segmentu to Honda CR-V, Nissan Rogue i Toyota RAV4.

Wszystkie pięć z tych średniej wielkości SUV-ów jest popularnych, ponieważ wszystkie oferują naprawdę atrakcyjny pakiet. Jednak różnią się w niektórych aspektach, a jeśli któryś z nich jest dla Ciebie ważny, prawdopodobnie przechyli szalę na korzyść tylko jednego z tych SUV-ów.

Hyundai Santa Fe

Obecny Hyundai Santa Fe zaczyna się od 27,200 dolarów ceny bazowej, ale cena może iść tak wysoko, jak 41,000 dolarów dla top-spec modeli Calligraphy. Santa Fe wykorzystuje znajomy silnik 4-cylindrowy o mocy 191 KM, który można znaleźć w różnych modelach Hyundai i Kia oraz równie znajomy 4-cylindrowy turbodoładowany o mocy 280 KM. Możesz również przejść do hybrydy, jeśli chcesz najlepszą wydajność i moc wyjściową.

  Samochody podobne do Hyundai i30

Design-wise, Santa Fe nadal wygląda niesamowicie świeże zarówno wewnątrz i na zewnątrz, ponieważ Hyundai naprawdę zrobił dobrą robotę z najnowszych SUV Hyundai jak zdecydowali się iść na bardziej atrakcyjny design w całym. W sumie Santa Fe jest jednym przestronnym, niezawodnym, dobrze wyposażonym, bezpiecznym i wygodnym SUV-em, dlatego jest tak popularny.

Kia Sorento

Kia Sorento dzieli większość swoich części z Hyundaiem Santa Fe, co oznacza, że te dwa SUV-y są całkiem podobne. Sorento zaczyna się od 29,950 dolarów i może iść do 43,000 dolarów, co jest nieco wyższe niż Santa Fe. Sorento jest również nieco nowszy, jak najnowszy model Sorento wyszedł rok po Santa Fe zrobił.

Sorento oferuje nieco większą przestrzeń bagażnika, który jest dość dużo jedyną różnicą, jeśli chodzi o praktyczność. Wnętrze Sorento jest inny z większymi ekranami i blockier projekt, który nie jest tak dobry wygląd, jak ten w Santa Fe. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, ci, którzy kochają pudełkowate SUV-y będą woleli Sorento, podczas gdy ci, którzy szukają gładszych linii będą woleli Santa Fe.

Honda CR-V

W cenie między 26,800 dolarów i 36,600 dolarów, Honda CR-V jest zauważalnie tańsze niż Hyundai jest na najwyższym końcu, który jest, gdzie większość nabywców tych SUV-ów mają tendencję do życia. CR-V oferuje również więcej miejsca niż Santa Fe z 28MPG połączone w porównaniu do 26MPG połączone z obu Santa Fe i Kia Sorento.

  Wszystko o 2023 Hyundai Santa Fe

Jednak CR-V brakuje, jeśli chodzi o silniki, ponieważ oferuje 190 KM 1,5L 4-cylindrowy i 2,0L 4-cylindrowy hybrydowy z 212 KM, który nie jest tak wyrafinowany lub potężny, jak hybryda w Santa Fe. CR-V ma więcej rzeczy z fabryki, ale jest trochę nudny w prowadzeniu i nie tak ciekawy w wyglądzie jak Santa Fe.

Nissan Rogue

Cena Nissana Rogue waha się od $27,150 do $36,930 co również stawia go w bardziej przystępnej kategorii w porównaniu do Santa Fe. Z 30MPG połączone, Nissan Rogue jest bardziej ekonomiczny SUV w porównaniu do wszystkich poprzednich SUV tutaj. Ten silnik oferuje również 201 KM, który jest również uaktualnienie w stosunku do wszystkich wcześniej wymienionych SUV.

Dużą wadą Rogue jest to, że nie pochodzi jeszcze z hybrydowym układem napędowym, więc jest fakt, że nie czuje się tak wyjątkowy w środku. Jednak dostaje najlepszą paletę funkcji bezpieczeństwa ze wszystkich samochodów tutaj.

Toyota RAV4

Naszym ostatnim konkurentem jest Toyota RAV4, która kosztuje od 26,975 do 36,915 dolarów, co również jest znacznie niższe niż Sorento czy Santa Fe. Paleta silników RAV4 obejmuje silnik 4-cylindrowy 2,5L o mocy 203 KM lub hybrydowy 2,5L o mocy 220 KM. Ocena MPG to 40MPG co jest naprawdę dobrą liczbą, a Toyota od lat znana jest z robienia dobrych silników hybrydowych.

RAV4 nie jest tak pluszowy jak większość samochodów na tej liście i nie jest to najlepiej wyglądający samochód. Wnętrze RAV4 jest ładne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Przebija innych, ponieważ jest dostępny z opcją off-road, ale nie dorównuje innym, jeśli chodzi o izolację akustyczną.

  Hyundai Kona Niezawodność

Sekcja FAQ

Czy Hyundai Santa Fe jest najlepszym samochodem w swojej klasie?

Zarówno Hyundai Santa Fe jak i Kia Sorento to dwa najlepsze średniej wielkości SUV-y wymienione tutaj w większości obszarów. Wyglądają najlepiej wewnątrz i na zewnątrz, są najbardziej komfortowe i niezawodne. Nissan Rogue oferuje najbardziej ekonomiczny i najmocniejszy silnik bazowy, natomiast CR-V oferuje najwięcej miejsca.

Czy Hyundai Santa Fe jest luksusowym SUV-em?

Hyundai Santa Fe to naprawdę dobrze zaokrąglony SUV z funkcjami, które można zobaczyć tylko w prawdziwie luksusowych SUV-ach. Santa Fe nie jest jednak luksusowym SUV-em, co widać w momencie, gdy porównamy go z takimi modelami jak BMW X5, Volvo XC90, Audi Q7 czy Mercedes GLE.

Czy Hyundai Santa Fe jest najlepszym SUV-em Hyundai?

Ze wszystkich większych SUV-ów Hyundai’a, dałbym przewagę Santa Fe, ponieważ jest idealny pod względem wielkości. Niektórzy mogą preferować Tucson ze względu na to, że jest bardziej przystępny i bardziej popularny, podczas gdy inni pójdą na większą Palisadę. Jednak Santa Fe oferuje również siedem miejsc, jak w Palisade, a jednocześnie jest bardziej niezawodny.

Tucson jest naprawdę konkurencyjny SUV w swojej klasie, ale to po prostu nie jest tak dobry jak Santa Fe jest, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę różnicę w cenie, zwłaszcza w górnej części.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z