Samochody podobne do Hyundai Tucson

Czy Hyundai Tucson to dobry samochód?

Nowy Hyundai Tucson jest już od kilku lat i jest jednym z najbardziej popularnych i udanych SUV-ów w swoim segmencie. Hyundai uczynił nowego Tucsona bardziej pożądanym, lepiej wyposażonym, znacznie lepiej wyglądającym i naprawdę niezawodnym, a wszystko to sprawiło, że stał się liderem segmentu w wielu różnych aspektach.

Jednak segment kompaktowych SUV/crossover jest wypełniony mnóstwem atrakcyjnych opcji, które są w stanie konkurować z Tucsonem, a często pokonać go w niektórych aspektach. Jako takie, mamy zamiar wymienić samochody podobne do Hyundai Tucson w tym artykule i powiedzieć, jak układają się przeciwko Tucson i który z nich należy przejść do.

Na początek Chevrolet Equinox i Ford Escape to dwaj najzacieklejsi rywale z USA, podczas gdy Kia Sportage i Honda CR-V to dwaj najpoważniejsi rywale z Azji. Z tych wszystkich, Sportage jest najtańszy, podczas gdy CR-V ma najlepszą oszczędność paliwa.

Niezależnie od tego, na który z nich się zdecydujesz, nie podejmiesz złej decyzji, ponieważ wszystkie pięć z tych SUV-ów nie bez powodu znajduje się na szczycie swoich segmentów.

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson zaczyna się od 26,245 dolarów i dostaje 2,0L 4-cylindrowy silnik z 187 KM i 175lb-ft momentu obrotowego. Ten silnik jest skojarzony z gładką i płynną 6-biegową automatyczną skrzynią biegów, podczas gdy moc jest wysyłana do przednich lub wszystkich czterech kół w zależności od tego, co pójdziesz na. Możesz oczekiwać, że Tucson zwróci około 25MPG łącznie.

Tucson oferuje największą przestrzeń ładunkową spośród wszystkich SUV-ów tutaj, podczas gdy przestrzeń siedząca jest również lepsza niż większość. Design Tucson wygląda naprawdę autentycznie wewnątrz i na zewnątrz, zwłaszcza najnowsza generacja, która nie dzieli żadnych części z poprzednikami. Niezawodność jest doskonała, prawdopodobnie najlepsza spośród wszystkich samochodów w tym segmencie.

  Hyundai Ioniq 5 vs Polestar 2 - który jest lepszy?

Chevrolet Equinox

Chevy Equinox zaczyna się od 27,695 dolarów, czyli około tysiąca więcej niż Tucson i jest ogólnie droższy niż większość samochodów tutaj. Equinox został zaprojektowany jako przestronny, wygodny i dość zabawny w prowadzeniu, znacznie bardziej niż Tucson. Nie jest tak niezawodny jak Tucson, podczas gdy MPG jest oceniane na 26MPG łącznie.

Podstawowym silnikiem jest 1,5L 4-cylindrowy silnik o mocy 170 KM/203 funtów, który jest więcej niż przyzwoity, jeśli chodzi o moc. W przypadku Chevroleta Equinoxa brakuje miejsca na ładunek, ponieważ oferuje on jedną z najmniej przestronnych przestrzeni bagażnika na tej liście, a jakość wykonania wnętrza i projekt są nieco przestarzałe i nie są na równi z jakością.

Ford Escape

Za cenę wyjściową około 28,660 dolarów, można również uzyskać Ford Escape, który jest jednym z najbardziej popularnych kompaktowych SUV z niebieskim owalem odznaki. Możesz wybierać między turbodoładowanymi 3-cylindrowymi silnikami EcoBoost i 4-cylindrowymi silnikami EcoBoost, które pchają w górę 170 KM i są w stanie zwrócić około 28MPG średnio, co jest naprawdę dobrą liczbą.

Tam, gdzie Escape udaje się pokonać swoich konkurentów jest moc silnika, dostępność hybryd i mnóstwo standardowego wyposażenia, ale wypada słabo, jeśli chodzi o dopracowanie wnętrza i jakość wykonania. Ponadto, jest to przyzwoicie niezawodny SUV, ale nic w porównaniu z Tucsonem, Sportage i RAV4.

Kia Sportage

Za cenę wyjściową 25,503 dolarów, Sportage jest najtańszym samochodem tutaj i większość ludzi uważa, że Sportage jest najbardziej zaciętym rywalem Tucsona. Sportage wykorzystuje 2,5L 4-cylindrowy silnik, który wypycha 187 KM i jest połączony z 8-biegową skrzynią biegów, która pasuje do Sportage naprawdę dobrze. Ta konfiguracja zwróci około 23MPG, który jest daleko od najlepszych tutaj, ale wystarczająco dobre.

  Hyundai Elantra Sport Niezawodność

Design-wise, powiedziałbym, że nowy Sportage jest najfajniejszy wyglądający samochód tutaj, ale jego projekt wnętrza nie jest. Niezawodność i przestrzeń wewnętrzna są świetne, a wrażenia z jazdy są nieco bardziej sportowe niż w Tucsonie, ale nie ma w tym nic specjalnego.

Honda CR-V

W cenie początkowej około 28,000 dolarów, CR-V jest jednym z najdroższych samochodów tutaj, ale modele high-end nie są tak drogie. CR-V pochodzi z 190 KM 1,6L turbodoładowany silnik, który może zwrócić 29MPG połączone i jest prawdopodobnie najlepszym silnikiem entry-level na tej liście. Wrażenia z jazdy nie jest tak zabawne, jak niektóre samochody tutaj, ale jest zdecydowanie wygodne i ciche.

Gdzie CR-V bije swoich konkurentów jest przestrzeń, ponieważ jest dużo, zarówno w dziale siedzeń i ładunków. Niezawodność jest doskonała, auto posiada wiele standardowych funkcji i jest jednym z najlepiej sprzedających się kompaktowych SUV-ów.

Sekcja FAQ

Który z tych SUV-ów jest najlepszy?

Wszystkie te SUV-y są doskonałe, ale powiedziałbym, że Tucson jest najlepszy tutaj. Powodem jest to, że jest wyceniony naprawdę konkurencyjnie, dostaje dobry silnik, ma największą przestrzeń ładunkową i jest najbardziej niezawodnym samochodem tutaj. Design-wise, to spada poniżej Kia Sportage, ale jest lepszy niż wszystkie inne samochody tutaj.

Koszty eksploatacji są naprawdę przystępne, podczas gdy pożądanie jest poza skalą z najnowszym modelem. Podsumowując, Tucson to świetny SUV.

Który z tych SUV-ów oferuje najlepszą zdolność holowania?

Możliwość holowania rzeczy jest ważną rzeczą dla wielu właścicieli SUV-ów, dlatego powinieneś wybrać Chevroleta Equinoxa, ponieważ oferuje on maksymalny udźwig holowania wynoszący 3500 funtów. Tucson i Ford Escape są oceniane na 2,000lbs, podczas gdy Kia Sportage i Honda CR-V mogą holować maksymalnie 1,500lbs, co jest dalekie od najlepszych.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Ioniq 4

Czy Hyundai Tucson jest luksusowym SUV-em?

Hyundai Tucson nie jest luksusowym SUV-em i jest to raczej oczywiste w momencie, gdy spojrzysz na jego cenę i gdy porównasz go z rzeczywistymi luksusowymi SUV-ami z tego segmentu, takimi jak Audi Q5, Mercedes GLC, Volvo XC60 i BMW X3.

Wszystkie te luksusowe SUV-y są wyposażone w więcej technologii, mocniejsze silniki, materiały budowlane z wyższej półki i dużo bardziej pożądaną plakietkę z przodu. Mimo, że Tucson jest naprawdę dobrym SUV-em ze świetnymi funkcjami, nie jest to luksusowy SUV.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z