Samochody podobne do Jeep Gladiator

Jeep Gladiator

Jeep Gladiator to jeden z najnowszych modeli Jeepa na rynku. Wprowadzony na rynek w 2018 roku Jeep Gladiator najlepiej nadaje się do jazdy w terenie, holowania i ciągnięcia. Ale które samochody są podobne do Jeepa Gladiatora?

Samochody podobne do Jeepa Gladiatora to Ford Ranger, Honda Ridgeline, GMC Canyon, Chevrolet Colorado, Toyota Tacoma, Nissan Frontier, RAM 1500 i Ford F-150. Te samochody są podobne do Jeepa Gladiatora, ponieważ są to pickupy o dużych możliwościach terenowych.

Jakie samochody są podobne do Jeepa Gladiatora?

1# Ford Ranger

Ford Ranger i Jeep Gladiator zapewniają jedne z najlepszych przejazdów w swojej klasie. Poza tym są przestronne, wygodne i mocne. Jednak Jeep Gladiator dostarcza więcej mocy niż Ford Ranger, podczas gdy ten drugi skupia się bardziej na wydajności i płynnej jeździe.

Ponadto Jeep Gladiator występuje w innych mocnych odmianach, które pozwalają użytkownikowi wybrać mocny układ napędowy do jazdy w terenie. Ale jeśli chodzi o wydajność paliwową, Ford Ranger pokonuje Jeepa Gladiatora z łączną oceną EPA 22 mpg, pokonując 19 mpg Gladiatora.

2# Honda Ridgeline

Honda Ridgeline jest najlepszym zamiennikiem dla Jeepa Gladiatora. Dzieje się tak dlatego, że mają podobne osiągi, podobne silniki i oba posiadają mocne układy napędowe. Honda Ridgeline jest wyposażona w 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 280 KM i 262 lb-ft momentu obrotowego, natomiast Jeep Gladiator jest wyposażony w 3,6-litrowy silnik V6 o mocy 285 KM i 260 lb-ft momentu obrotowego.

Oba pickupy świetnie nadają się do jazdy w terenie, ale standardowo wyposażone są w różne układy napędowe. Jeep Gladiator posiada napęd na cztery koła, natomiast Honda Ridgeline ma napęd na wszystkie koła. Gladiator jest świetny do jazdy w terenie, ale Ridgeline jest najlepszy do holowania z lepszym udźwigiem.

  Najczęstsze problemy z Jeep Grand Cherokee

4# Chevrolet Colorado

Zarówno Jeep Gladiator, jak i Chevrolet Colorado to amerykańskie marki samochodów. Poza tym, są one solidnie skonstruowane do jazdy w terenie. Co więcej, oba mają czworo drzwi i krótkie łóżka mierzące około 5,5 stopy. Ponadto są wyposażone w 3,6-litrowy silnik V6, który osiąga moc 308 KM w Chevrolecie Colorado i 285 KM w Jeepie Gladiatorze.

Tak więc, mimo że mają ten sam silnik, Chevrolet Colorado osiąga nieco lepsze wyniki niż Jeep Gladiator. Pomimo podobnych cech, Jeep Gladiator jest znacznie droższy niż Chevrolet Colorado.

5# GMC Canyon

Kolejnym pickupem, który jest dobrą alternatywą dla Jeepa Gladiatora jest GMC Canyon. Ten samochód jest duży z niezłym prześwitem. Jeep Gladiator jest jednak wciąż dłuższy i lepiej nadaje się do jazdy po nierównym terenie. Z drugiej strony GMC Canyon ma lepsze osiągi, ponieważ jego 2,7-litrowy silnik inline-4 dostarcza maksymalnie 310 KM.

Największym minusem GMC Canyon jest to, że standardowo posiada tylny napęd na koła, podczas gdy Jeep Gladiator wyposażony jest w napęd na cztery koła.

6# Nissan Frontier

Nissan Frontier to kolejna doskonała alternatywa dla Jeepa Gladiatora. Podobnie jak Jeep Gladiator, samochód ten posiada przyzwoitą zdolność holowania do 1 610 funtów. Jest również wyposażony w 3,6-litrowy silnik V6, który dostarcza do 310 KM. Poza tym, ten pickup ma możliwość wyboru systemu napędu na tylne lub cztery koła.

  Która klasa dochodowa kupuje Jeepa VS Toyotę?

7# Ford F-150

Ford F-150 jest jedną z najlepiej sprzedających się ciężarówek w Ameryce Północnej. Dzięki swojemu potężnemu 3,5-litrowemu silnikowi V6, który dostarcza aż 290 KM i 265 lb-ft momentu obrotowego. Na dodatek ma doskonałe zdolności terenowe, jak Jeep Gladiator. Mimo to, ma nawet lepszy uciąg, wynoszący około 12,700 funtów.

8# Toyota Tacoma

Toyota Tacoma ma wiele cech wspólnych z Jeepem Gladiatorem, ale jest również bardziej wydajna, łatwiejsza w obsłudze i bardziej niezawodna. Niektóre z cech, które Toyota Tacoma dzieli z Jeepem Gladiatorem, to mocny silnik V6, fantastyczne zdolności terenowe i wyjątkowy uciąg do 6 800 funtów.

9# RAM 1500

RAM 1500 może być również dobrą alternatywą dla Jeepa Gladiatora. Dzieje się tak dlatego, że również posiada mocny silnik V6, który dostarcza do 305 KM, doskonałą jazdę i wyjątkowy udźwig. Poza tym, RAM 1500 posiada przestronną kabinę i różne opcje silnika do wyboru.

FAQ

Czy Jeep Gladiator jest niezawodny?

Mimo że Jeep Gladiator jest na rynku od zaledwie kilku lat, jest na dobrej drodze, aby stać się najmniej niezawodnym modelem Jeepa w historii. Według Consumer Reports, Jeep Gladiator uzyskał tylko 38 punktów na 100 możliwych, co jest najniższym wynikiem wśród modeli Jeepa.

Niektóre z rzeczy, które sprawiają, że Jeep Gladiator nie jest niezawodny, to oszczędność paliwa, przewidywana niezawodność, wyniki testów drogowych i zadowolenie właścicieli.

Jakie są najczęstsze problemy z Jeepem Gladiatorem?

Jeep Gladiator jest wciąż nowy na rynku i nie charakteryzuje się wieloma problemami. Jednak w miarę jak samochód będzie pokonywał kolejne kilometry, po drodze mogą pojawić się dodatkowe problemy. Niektóre z problemów, które zostały zgłoszone, obejmują wadliwy czujnik mechanizmu różnicowego, trzęsącą się kierownicę i różne problemy elektryczne.

  Jeep Grand Cherokee SRT Niezawodność

Czy utrzymanie Jeepa Gladiatora jest kosztowne?

Tak, utrzymanie Jeepa Gladiatora jest znacznie droższe niż średnia branżowa. Szacuje się, że Jeep Gladiator będzie kosztował co najmniej 11 803 USD na konserwację i naprawy w ciągu pierwszych 10 lat użytkowania. Jest to więcej niż średnia branżowa o 1 482 USD. Jeśli więc planujesz zakup Jeepa Gladiatora, powinieneś być gotowy na poniesienie wysokich kosztów utrzymania.

Jak długo wytrzymuje Jeep Gladiator?

Ponieważ Jeep Gladiator jest obecny na rynku od kilku lat, dość trudno jest stwierdzić, jak długo samochód będzie trwały. Ale idąc tropem innych podobnych modeli Jeepa, jak Jeep Wrangler, Jeep Gladiator powinien wytrzymać ponad 200 000 mil. Aby tak się stało, potrzebna jest odpowiednia opieka i konserwacja.

Wnioski

Teraz, gdy znasz niektóre z podobnych pickupów do Jeepa Gladiatora, wybranie odpowiedniej ciężarówki dla swoich potrzeb i budżetu nie powinno być wielkim wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć bardziej komfortowy, przestronny, zaawansowany, niezawodny, praktyczny czy przystępny cenowo pickup niż Jeep Gladiator, wybór należy do Ciebie.

Niezależnie od wybranego pickupa, Jeep Gladiator to wciąż jeden z najbardziej wyjątkowych pickupów w swojej klasie. Producent powinien jednak poprawić komfort i jakość jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z