Samochody podobne do Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee to średniej wielkości SUV produkowany przez firmę Jeep. W przeciwieństwie do większości SUV-ów, które są produkowane z wykorzystaniem podwozia body-on-frame, Jeep Grand Cherokee wykorzystuje podwozie unibody. Ale które samochody są podobne do Jeepa Grand Cherokee?

Samochody podobne do Jeepa Grand Cherokee to Jeep Wrangler, Dodge Durango, Land Rover Defender, Ford Explorer, Hyundai Palisade, Kia Telluride, GMC Acadia i Subaru Ascent.

Jeep Grand Cherokee to najlepsza definicja jazdy terenowej połączonej z komfortem. Dzięki wytrzymałej konstrukcji z wysokiej klasy wyposażeniem i systemem napędu na wszystkie koła. Poza tym Jeep Grand Cherokee dostępny jest z trzema rodzajami napędu, w tym V6, V8 i hybrydowym plug-in.

Jakie samochody są podobne do Jeepa Grand Cherokee?

1. Jeep Wrangler

Jeep Wrangler dzieli wiele cech z Jeepem Grand Cherokee. Przede wszystkim oba te samochody są doskonałymi pojazdami terenowymi. Dodatkowo, są wytrzymałe i trwałe. Podobnie jak Jeep Wrangler, Jeep Grand Cherokee jest wyposażony w wiele opcji silnikowych.

Jednak Jeep Wrangler posiada zdejmowany dach, podczas gdy Jeep Grand Cherokee nie. Poza tym Jeep Grand Cherokee jest droższy od Jeepa Wranglera. Podczas gdy cena bazowa Jeepa Wranglera wynosi 32 540 dolarów, cena bazowa Jeepa Grand Cherokee to około 41 995 dolarów.

2. Dodge Durango

Dodge Durango jest w produkcji od 1997 roku do chwili obecnej. Trzecia generacja, która rozpoczyna się od roku modelowego 2011 dzieli tę samą platformę co Jeep Grand Cherokee. W związku z tym, również posiada podwozie typu unibody. Dodatkowo, oba samochody są luksusowe z najwyższej klasy wyposażeniem.

W zależności od wybranego modelu, Jeep Grand Cherokee może być mniejszy lub większy niż Dodge Durango. Jeśli chodzi o cenę, Jeep Grand Cherokee jest droższy od Dodge’a Durango o niewielki margines.

  Jeep Gladiator Niezawodność

3. Hyundai Palisade

W przeciwieństwie do Jeepa Grand Cherokee, który jest na rynku od dziesięcioleci, Hyundai Palisade jest wciąż nowym modelem, ponieważ został wprowadzony na rynek w 2018 roku. Jednak ten samochód jest wyposażony w wiele podobnych cech do Jeepa Grand Cherokee. Podobnie jak Grand Cherokee, Hyundai Palisade również wyposażony jest w silnik V6. Jest również luksusowy i zaawansowany.

Z drugiej strony, Hyundai Palisade jest o wiele tańszy i bardziej niezawodny niż Jeep Grand Cherokee. Cena bazowa Hyundai Palisade wynosi 36 545 dolarów, podczas gdy cena Jeepa Grand Cherokee wynosi około 41 995 dolarów.

4. Kia Telluride

Jeśli jesteś zakochany w Jeep Grand Cherokee, ale pragniesz bardziej niezawodnego, przestronnego, zaawansowanego i niedrogiego SUV-a crossovera średniej wielkości, Kia Telluride jest najlepszym wyborem. Chociaż Kia Telluride dzieli wiele cech z Grand Cherokee, oferuje lepszy stosunek jakości do ceny.

Co więcej, Kia Telluride oferuje najbardziej zaawansowane funkcje wspomagania kierowcy w swojej klasie. Oczywiście BMW, Audi i Mercedes-Benz mają modele z lepszymi funkcjami, ale są one znacznie droższe.

5. Subaru Ascent

Kolejnym podobnym samochodem do Jeepa Grand Cherokee jest Subaru Ascent. Jeep Grand Cherokee może być większy i bardziej zaawansowany niż Subaru Ascent, ale ten drugi jest mocniejszy i bardziej paliwooszczędny. Mimo to, oba samochody dobrze radzą sobie zarówno na drogach, jak i poza nimi.

Subaru Ascent osiąga maksymalną prędkość 130 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 6,9 sekundy. Przeciwnie, Jeep Grand Cherokee może przyspieszyć od 0 do 60 mph w 77,4 sekundy z maksymalną prędkością 117 mph.

  Jeep Grand Cherokee SRT Niezawodność

6. GMC Acadia

Podobnie jak Subaru Ascent, GMC Acadia również oferuje więcej mocy i osiąga znacznie lepsze wyniki niż Jeep Grand Cherokee. Ten średniej wielkości crossover SUV ma maksymalną prędkość 131 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 6,1 sekundy. Mimo że jest to świetny terenowy SUV z funkcjami przyjaznymi rodzinie, Jeep Grand Cherokee ma lepsze i bardziej zaawansowane funkcje.

7. Ford Explorer

Ford Explorer oferuje duży komfort na drodze, ale nie dorównuje Jeepowi Grand Cherokee w terenie. Jednak pod względem niezawodności, wydajności i łatwości utrzymania, Ford Explorer jest lepszym samochodem. Dodatkowo Ford Explorer jest o wiele szybszy z prędkością maksymalną 146 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 5,9 sekundy.

8. Land Rover Defender

Land Rover Defender to kolejny samochód podobny do Jeepa Grand Cherokee. Oferuje znakomite możliwości na drodze i w terenie. Jest nawet lepszym off-roaderem niż Jeep Grand Cherokee. Dzięki lepszemu prześwitowi i wyposażeniu z najwyższej półki. Jest też mocniejszy, ale droższy od Jeepa Grand Cherokee.

FAQ

Czy Jeep Grand Cherokee jest niezawodny?

Nie, Jeep Grand Cherokee nie jest niezawodny. Jest za to jednym z najmniej niezawodnych modeli Jeepa na rynku. Wiele agencji wiarygodności przyznało mu ocenę niezawodności poniżej średniej. Oznacza to, że utrzymanie i naprawa tego SUV-a może być dość kosztowna.

Jakie są najczęstsze problemy z Jeepem Grand Cherokee?

Jeep Grand Cherokee doskonale nadaje się do jazdy po nierównym terenie i oferuje duży komfort. Niemniej jednak, ma też kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z typowych problemów z Jeepem Grand Cherokee to problemy z elektryką, zgaśnięcie silnika podczas jazdy, awaria TIPM oraz marszczenie się skórzanej deski rozdzielczej.

  Jeep Patriot Niezawodność

Czy utrzymanie Jeepa Grand Cherokee jest kosztowne?

Utrzymanie Jeepa Grand Cherokee jest dość kosztowne niż większości jego rywali. Średnio będzie kosztował około 10 484 dolarów na utrzymanie i naprawy w ciągu pierwszych 10 lat posiadania. Zgodnie z oczekiwaniami, jest to więcej niż średnia branżowa wynosząca około 1 351 dolarów.

Jak długo wytrzymuje Jeep Grand Cherokee?

Średnio Jeep Grand Cherokee wytrzymuje od 150 000 do 250 000 mil. Szacuje się również, że tylko 0,9% wszystkich SUV-ów Jeep Grand Cherokee wytrzymuje ponad 200 000 mil. Niemniej jednak niektórzy właściciele zarejestrowali ponad 300 000 mil, co jest wielkim wyczynem. Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Grand Cherokee jest jednym z najmniej trwałych modeli Jeepa.

Jaki jest najmniej niezawodny Jeep Grand Cherokee?

Jeep Grand Cherokee jest uważany przez wiele agencji niezawodności za najmniej niezawodny model Jeepa. Niemniej jednak, niektóre lata modelowe były lepsze od innych. Tytuł dla najmniej niezawodnego roku modelowego Jeepa Grand Cherokee przypada Jeepowi Grand Cherokee z 2014 roku. Inne mało niezawodne lata modelowe obejmują lata modelowe 2015 i 2011.

Bottom line

Jeep Grand Cherokee jest nie tylko doskonałym terenowym SUV-em, ale także oferuje komfort. Jeśli jednak szukasz wydajności, przestrzeni ładunkowej, osiągów, niezawodności i ogólnego stosunku jakości do ceny, są inne opcje do wyboru.

Lista samochodów, którą przedstawiliśmy powyżej, pozwala zainteresowanym nabywcom wybrać średniej wielkości SUV-a podobnego do Jeepa Grand Cherokee, ale o nieco odmiennych cechach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z