Samochody podobne do Jeepa Patriot

Jeep Patriot

Jeep Patriot to doskonały samochód terenowy z wieloma poziomami wykończenia do wyboru. Poza tym jest niedrogi, ale przestronny z przyzwoitą przestrzenią ładunkową. Niemniej jednak, jakie samochody są podobne do Jeepa Patriota?

Samochody podobne do Jeepa Patriota to Jeep Compass, GMC Terrain, Jeep Renegade, Ford Escape, Kia Sportage, Subaru Forester, Honda CRV i Hyundai Santa Fe. Jeśli więc zakochałeś się w Jeepie Patriocie, ale chcesz mieć bardziej przystępną cenowo, paliwooszczędną lub niezawodną alternatywę, możesz sprawdzić te samochody.

Jakie samochody są podobne do Jeepa Patriota?

1. Jeep Compass

Jeep Compass jest bardzo podobny do Jeepa Patriota pod wieloma względami. Przede wszystkim Jeep Compass jest zbudowany do jazdy w terenie, czyli tak samo jak Jeep Patriot. Poza tym, oba samochody są kompaktowe, ale wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji.

Wręcz przeciwnie, Jeep Compass jest znacznie większy niż Jeep Patriot. Ponadto jest znacznie szybszy, ponieważ może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 9,75 sekundy z maksymalną prędkością 124 mph. Z drugiej strony, Jeep Patriot ma maksymalną prędkość 112 mph i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w 92 sekundy.

2. Jeep Renegade

W przeciwieństwie do Jeepa Compassa, Jeep Renegade jest dość mniejszy niż Jeep Patriot. Jednak również jest zbudowany do jazdy on- i off-road. Pomimo niewielkich rozmiarów, Jeep Renegade oferuje więcej mocy niż Jeep Patriot. Dzieje się tak dlatego, że jego silnik dostarcza aż 180 KM w porównaniu do 172 KM produkowanych przez Jeepa Patriota.

Poza tym Jeep Renegade jest również bardziej paliwooszczędny niż Jeep Patriot, ponieważ jego łączna ocena EPA wynosi 26 mpg, w porównaniu do 22 mpg w Jeepie Patriot.

  Typowe problemy Jeepa 2.0 turbo

3. Ford Escape

Innym samochodem, który jest podobny do Jeepa Patriota, jest Ford Escape. Ford Escape to nie tylko kompaktowy SUV, ale także pięciomiejscowy z opcją siedmiu miejsc, jak Jeep Patriot. Co więcej, te dwa samochody są wyposażone w podobne silniki.

Dodatkowo Ford Escape jest wyposażony w 2,5-litrowy silnik inline-4, który dostarcza do 200 KM, podczas gdy Jeep Patriot ma 2,4-litrowy silnik inline-4, który dostarcza do 172 KM. Jeep Patriot jest jednak nieco bardziej zaawansowany od Forda Escape, natomiast Ford Escape jest bardziej oszczędny pod względem zużycia paliwa.

4. GMC Terrain

GMC Terrain to kompaktowy SUV, podobnie jak Jeep Patriot. Mimo to jest dość przestronny z większą przestrzenią ładunkową niż Jeep Patriot. Ponadto jest bardziej oszczędny w paliwie niż Jeep Patriot. Jednak temu samochodowi brakuje mocy i nie sprawdzi się wyjątkowo w terenie. Dzieje się tak, ponieważ jest wyposażony w 1,5-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który jest nieco rozczarowujący.

Mimo to, jest przyjemny w prowadzeniu i posiada wiele udogodnień technicznych. Jest również pięknie zaprojektowany i wygląda bardziej atrakcyjnie niż Jeep Patriot.

5. Subaru Forester

Subaru Forester to doskonały kompaktowy SUV dla kierowców, którzy chcą wydajności i efektywności w tym samym samochodzie. Jest również doskonały do jazdy w każdych warunkach pogodowych, co czyni go doskonałą alternatywą dla Jeepa Patriota. Jednak w przeciwieństwie do Jeepa Patriota, Subaru Forester może pomieścić tylko pięć osób.

Poza tym, Subaru Forester jest standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła, podczas gdy Jeep Patriot jest standardowo wyposażony w napęd na cztery koła. Jest również bardziej wydajny z łącznym wskaźnikiem EPA wynoszącym 29 mpg, podczas gdy Jeep Patriot ma 22 mpg.

  Jeep Liberty Niezawodność

6. Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe jest bardzo podobny do Jeepa Patriota, ponieważ są one wyposażone w podobne rozmiary silnika. Podczas gdy Jeep Patriot jest wyposażony w 2,4-litrowy silnik inline-4 o mocy 172 KM, Hyundai Santa Fe jest wyposażony w 2,5-litrowy silnik inline-4 o mocy 191 KM. Oba samochody są również kompaktowe z przyzwoitą kabiną i przestrzenią ładunkową.

Ale zgodnie z oczekiwaniami, Hyundai Santa Fe jest bardziej oszczędny w paliwie i znacznie tańszy niż Jeep Patriot. Co więcej, jest bardziej niezawodny i tańszy w utrzymaniu.

7. Kia Sportage

Kia Sportage to kolejny świetny podobny samochód do Jeepa Patriota. Podczas gdy oba samochody są kompaktowymi SUV-ami, Kia Sportage wykonuje o wiele lepiej na drodze, podczas gdy Jeep Patriot wykonuje najlepiej off-road. Oba samochody mają doskonały prześwit, chociaż Jeep Patriot jest nieco wyżej od ziemi niż Kia Sportage.

Pod względem ogólnych osiągów i wydajności Kia Sportage jest znacznie lepsza od Jeepa Patriota. Kia Sportage ma nie tylko mocniejszy silnik, ale także lepsze zużycie paliwa.

8. Honda CRV

Jeśli chcesz kompaktowy SUV, który jest podobny do Jeep Patriot, ale z lepszą wydajnością paliwa i niezawodnością, Honda CRV jest jedną z najlepszych alternatyw. Ten samochód pochodzi z 1,5-litrowym silnikiem, który dostarcza do 190 KM. Ma również ocenę EPA wynoszącą 29 mpg i jest znacznie tańszy w utrzymaniu niż Jeep Patriot.

FAQ

Czy Jeep Patriot jest samochodem niezawodnym?

Nie, Jeep Patriot nie jest niezawodnym samochodem. Jest tak dlatego, że przychodzi z kilkoma problemami i wiele agencji niezawodności daje mu przeciętną ocenę niezawodności. Na przykład, J.D. Power daje mu ocenę 2,5 na 5,0. Poza tym, Jeep Patriot ma również niską wartość odsprzedaży.

  Samochody podobne do Jeep Grand Cherokee

Jak długo wytrzyma Jeep Patriot?

To zależy od tego, jak dobrze utrzymujesz samochód. Przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji Jeep Patriot wytrzyma ponad 150 000 mil. Niemniej jednak, niektórzy właściciele Jeepa Patriota zgłaszali, że ich samochody wytrzymują ponad 250 000 mil. Poza tym, aby samochód wytrzymał jeszcze dłużej, należy ćwiczyć dobre nawyki jazdy.

Czy utrzymanie Jeepa Patriota jest kosztowne?

Tak, utrzymanie Jeepa Patriota jest dość kosztowne niż większości jego konkurentów. Średnio, Jeep Patriot kosztuje około 596 dolarów na naprawę i utrzymanie rocznie. Jest to więcej niż średni koszt utrzymania średniej wielkości SUV-ów na poziomie 521 dolarów. Dlatego zainteresowani nabywcy powinni być gotowi wydać więcej na naprawy i konserwację.

Jakie są częste problemy z Jeepem Patriot?

Jeep Patriot to trwały i mocny SUV z wieloma niesamowitymi funkcjami. Ale jak większość samochodów, Jeep Patriot ma również kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Typowe problemy z Jeepem Patriotem to wyciek wody w kabinie, przedwczesna awaria CVT, problemy ze skrzynią biegów i problemy z silnikiem.

Podsumowanie

Jeep Patriot to ładny kompaktowy SUV z miłymi funkcjami i przyzwoitą kabiną i przestrzenią ładunkową. Samochód ten nie jest jednak paliwooszczędny, niezawodny, ani tani w utrzymaniu. Jeśli więc szukasz idealnego zamiennika dla Jeepa Patriota, możesz wybrać jeden z powyższych kompaktowych SUV-ów o cechach, których najbardziej pożądasz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z