Skąd mam wiedzieć, czy moje BMW jest jeszcze na gwarancji?

Możesz sprawdzić numer VIN i skontaktować się z dealerem, aby dowiedzieć się o tym.

Istnieje wiele sposobów na sprawdzenie gwarancji. Jeśli kupiłeś używane BMW, to na pewno chciałbyś wiedzieć, czy Twój samochód ma jeszcze gwarancję. Po pierwsze, możesz zapytać poprzedniego właściciela lub dealera, u którego kupiłeś samochód. Jeśli tak się nie stało, sprawdź numer VIN i skontaktuj się z dealerem BMW.

Gwarancja BMW

BMW oferuje 4 lata lub 50,000 mil gwarancji na wszystkie swoje nowe pojazdy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Jeśli uważasz, że gwarancja na Twój samochód wygasła bez dokładniejszego sprawdzenia, to powinieneś to zrobić. Ponieważ istnieją szanse, że dany model samochodu został kupiony po jakimś czasie. W tym przypadku, będziesz miał trochę gwarancji w lewo.

Nie ma również tylko jeden rodzaj gwarancji. Raczej istnieje gwarancja dostępna na inne różne części. W przypadku BMW, otrzymujesz bezpłatną gwarancję na konserwację przez 3 lata lub 36 000 mil, 8 lat lub 80 000 mil gwarancji na akumulator litowo-jonowy w samochodach hybrydowych oraz 12 lat gwarancji na korozję.

Jeśli kupiłeś hybrydę, to są szanse, że będziesz miał jakąś gwarancję w lewo na baterii. Gwarancja na ochronę antykorozyjną jest również dobrym rozwiązaniem. Możesz także przedłużyć gwarancję, jeśli gwarancja Twojego samochodu właśnie wygasła lub jest bliska wygaśnięcia.

Istnieje również inna opcja CPO. Jeśli kupiłeś certyfikowane BMW przed sprzedażą (CPO), otrzymasz dodatkową gwarancję wraz z istniejącą gwarancją na 4 lata/50 000 mil. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli planujesz zakup używanego samochodu BMW.

Szanse na unieważnienie gwarancji

BMW w żadnym wypadku nie może unieważnić Państwa gwarancji. Może jednak unieważnić gwarancję na niektóre części. Dzieje się tak tylko w przypadku, gdy usługa została wykonana przez zewnętrzny warsztat, który uszkodził lub zepsuł jakąś część. BMW nie ponosi odpowiedzialności za błędy mechaników zewnętrznych. Jednak na inne części nadal będą Państwo mieli gwarancję.

  Czym jest luksusowa wersja BMW?

Sprawdź swoją gwarancję

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie swojej gwarancji. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest sprawdzenie stanu licznika kilometrów. Samochody BMW mają różne limity milowe gwarancji i na tej podstawie można zgadnąć, czy przejechaliście Państwo jakieś kilometry, czy nie. BMW zazwyczaj oferuje 4 lata lub 50,000 mil gwarancji, więc odczyt licznika przebiegu powinien być mniejszy niż 50,000 mil. jeśli jest to mniej niż 50,000 mil, to należy przejść do numeru VIN.

Zlokalizowanie numeru VIN

Numer VIN to w zasadzie Numer Identyfikacyjny Pojazdu i jest to 17-znakowy numer składający się z cyfr i alfabetu. Numer ten jest unikalny dla każdego samochodu i żadne dwa samochody nie mają tego samego numeru VIN. Musisz znaleźć numer VIN, aby sprawdzić swoją pozostałą gwarancję. Numer ten nie znajduje się w tym samym miejscu dla każdego samochodu. Może to być na:

  • Przednia szyba – numer VIN może znajdować się po stronie kierowcy na przedniej szybie tuż pod piórem wycieraczki.
  • Paperwork – można również sprawdzić swoje dokumenty, aby znaleźć numer VIN.
  • Pod maską – są szanse, że można znaleźć numer VIN pod maską.
  • Drzwi kierowcy – niektórzy producenci umieszczają numer VIN na drzwiach po stronie kierowcy tuż pod zamkiem, gdzie musi znajdować się naklejka.
  • Przedział bagażowy – naklejkę z numerem VIN można znaleźć pod oponą umieszczoną w przedziale bagażowym.
  • Tylne nadkole po stronie kierowcy – numer VIN można również znaleźć na tylnym nadkolu po stronie kierowcy.
  Czy BMW jest niezawodne po 100 tys. km?

Skontaktuj się z przedstawicielem handlowym

Jeśli udało Ci się odnaleźć numer VIN i masz jeszcze trochę kilometrów, skontaktuj się z dowolnym dealerem BMW. W ciągu kilku minut mogą oni udzielić informacji na temat gwarancji Państwa samochodu. Jednak w każdym przypadku potrzebny jest numer VIN.

Nie udało się znaleźć numeru VIN?

Jeśli nie mogą Państwo znaleźć numeru VIN, to pierwszą rzeczą, którą powinni Państwo zrobić, jest udanie się do najbliższego salonu BMW i sprawdzenie go. Tam uzyskają Państwo pomoc w znalezieniu numeru VIN. Jeśli jednak został on usunięty lub wyrwany z powodu pewnych problemów, nie masz zbyt wielu opcji.

Możesz skontaktować się z CarFax, aby dowiedzieć się szczegółów na temat swojego samochodu. Są to niezależne usługi, które mogą dowiedzieć się historii pojazdu i numer VIN. Można dotrzeć do ich strony internetowej i wprowadzić numer tablicy rejestracyjnej i państwa. Oni znajdą informacje poprzez rejestry dealerów, rejestry ubezpieczeniowe i państwowe bazy danych DMV. Mogą również znaleźć każdą przypadkową historię twojego samochodu.

Podsumowanie

Istnieje kilka możliwości sprawdzenia gwarancji. Możesz uzyskać informacje o gwarancji od poprzedniego właściciela. Spróbuj sprawdzić stan licznika kilometrów i numer VIN, a następnie skontaktuj się z dealerem BMW w celu sprawdzenia. Jeżeli nie ma już gwarancji, to jest jeszcze szansa, że na niektóre części gwarancja zostanie.

FAQ

Czy przeglądy w BMW są bezpłatne?

Konserwacja jest bezpłatna tylko dla tych samochodów BMW, które są objęte gwarancją. Gwarancja ta trwa 3 lata lub 36 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Poza tym, przeglądy BMW są naprawdę drogie. Samochody te mogą Cię sporo kosztować i istnieje wiele szans, że wolisz korzystać z usług autentycznych dealerów BMW niż lokalnych warsztatów. To kosztuje jeszcze więcej.

  Czy warto nakładać powłokę antykorozyjną na BMW?

Które samochody mają najlepszą gwarancję?

Gwarancja na samochody nie zależy tylko od podstawowej gwarancji, która jest zazwyczaj taka sama dla wszystkich pojazdów, czyli 4 do 5 lat. Producenci samochodów oferują jednak różną gwarancję na poszczególne części. Gwarancje na układ napędowy, korozję i pomoc drogową różnią się od gwarancji głównej.

Hyundai oferuje najlepszą gwarancję 5 lat/60 000 mil z 10 latami/100 000 mil gwarancji na układ napędowy, 7 lat gwarancji na korozję i 5 lat gwarancji na pomoc drogową. Jeśli chodzi o samą gwarancję zderzak w zderzak, Volkswagen oferuje 6 lat/72 000, co wygląda najlepiej, ale nie mają one znacznie dłuższej gwarancji na korozję i pomoc drogową w porównaniu do Hyundaia.

Czy powinienem kupić rozszerzoną gwarancję na używane samochody?

Nie jest rozsądne kupowanie rozszerzonej gwarancji na używane samochody. Gwarancja dotyczy zazwyczaj części i innych czynności serwisowych. Jeśli kupujesz używany samochód, nie jest zalecane, aby zapłacić 3000 dolarów lub więcej za rozszerzoną gwarancję. Ponieważ nie dostaniesz, że wiele głównych problemów naprawy i twoje pieniądze będą po prostu zmarnowane.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z