Skoda Kamiq VS Skoda Karoq VS Kodiaq

Skodą Kamiq

Wybór SUV-a nigdy nie jest łatwy, ponieważ do wyboru są różne modele i rozmiary. Niezależnie od tego, Skoda zapewniła różne rozmiary SUV-ów, aby zapewnić swoim klientom różne opcje. Skoda Kamiq jest najmniejsza, następnie Karoq, a Kodiaq jest największy. Ale który SUV Skody jest najlepszy?

Nie ma najlepszego SUV-a Skody, ponieważ różni ludzie mają różne potrzeby i gusta. Skoda Kamiq jest najmniejsza, ale oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Skoda Karoq jest większa niż Kamiq, ale mniejsza niż Kodiaq. Jest również praktyczna i świetnie nadaje się do jazdy po mieście. Z kolei Skoda Kodiaq jest największa i ma mocny silnik. Ale czym różnią się SUV-y Skody?

Cechy SUV-ów Skody

Wygląd zewnętrzny

Skoda produkuje swoje samochody z dbałością o szczegóły. Dlatego wszystkie jej SUV-y wyglądają spektakularnie i elegancko. Zgodnie z oczekiwaniami, Skoda Kodiaq jest najwyższym i najdłuższym z trzech modeli. Za nim plasuje się Karoq, a na końcu Kamiq.

Wygląd zewnętrzny jest podobny we wszystkich modelach. Samochody te mają podobne grille i reflektory. Mają załamanie biegnące w dół boku, między przednimi i tylnymi światłami. Jednak tył wygląda nieco inaczej.

Skoda Kamiq ma rozstaw osi 104,4 cala, długość 167,0 cala, szerokość 70,6 cala i wysokość 61,1 cala. Karoq ma rozstaw osi 103,9 cala, długość 172,5 cala, szerokość 72,5 cala i wysokość 63,1 cala. Podczas gdy Kodiaq ma rozstaw osi 109,9 cala, długość 184,9 cala, szerokość 74,1 cala i wysokość 66,0 cala.

Projekt wnętrza i przestrzeń ładunkowa

Zgodnie z oczekiwaniami, Kamiq, Karoq i Kodiaq mają podobne wnętrze. Prawie wszystkie główne elementy sterujące są wspólne, podobnie jak materiały. Główne punkty dotykowe są pokryte wysokiej klasy, miękkimi w dotyku materiałami, ale niżej plastiki stają się tanie i szorstkie. Na przykład, wszystkie są wyposażone w skórzaną kierownicę wielofunkcyjną.

  Czy Skoda Scala jest dobrym samochodem?

Kodiaq jest największym SUV-em, ma opcję siedmiomiejscową i jest znacznie większy i bardziej przestronny niż reszta. Ma również największą przestrzeń ładunkową, a jego pięciomiejscowy bagażnik może pomieścić do 2 065 litrów. Z drugiej strony, Karoq i Kamiq są pięcioosobowe, ale Karoq jest nieco bardziej przestronny i wygodny niż Kamiq.

Skoda Karoq ma bagażnik o pojemności do 588 litrów, ale można go powiększyć do 1810 litrów po złożeniu tylnych siedzeń. Podczas gdy Kamiq ma całkowitą przestrzeń bagażową wynoszącą 400 litrów, którą można zwiększyć do 1395 litrów po złożeniu tylnych siedzeń.

Osiągi

Kodiaq jest dostępny z dwoma silnikami benzynowymi i jednym silnikiem wysokoprężnym. Podstawowym silnikiem jest 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy do 150 KM, a następnie 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy do 242 KM. 2,0-litrowy silnik TDI zapewnia do 237 KM.

Z drugiej strony, Karoq jest dostępny z sześcioma opcjami silników benzynowych: 1,0-litrowy, 1,2-litrowy, 1,4-litrowy, 1,5-litrowy, 1,6-litrowy i 2,0-litrowy; oraz dwa silniki wysokoprężne: 1,6-litrowy i 2,0-litrowy TDI. Najmocniejszy jest 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 187 KM i momencie obrotowym 295 lb-ft.

Kamiq posiada dwa silniki benzynowe i jeden silnik wysokoprężny. Podstawowym silnikiem jest 1,0-litrowy silnik benzynowy o mocy do 94 KM i 129 lb-ft momentu obrotowego. Najmocniejszym silnikiem jest 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 148 KM i 184 lb-ft momentu obrotowego. Silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra wytwarza do 113 KM i 184 lb-ft momentu obrotowego.

Oszczędność paliwa

Skoda Kamiq jest najbardziej wydajnym SUV-em w ofercie Skody. Jego efektywność paliwowa waha się od 47 do 53 mil na godzinę. Tuż za nim plasuje się Karoq z wydajnością od 35 mpg do 49 mpg. Najmniej wydajnym SUV-em Skody jest Kodiaq z wydajnością w zakresie od 33 do 53 mpg.

  Problemy z hakiem holowniczym w Skoda Kodiaq

Bezpieczeństwo

Wszystkie SUV-y Skody uzyskały pełne pięć gwiazdek w testach zderzeniowych EURO NCAP, a ich wyniki są prawie podobne. Są to więc bezpieczne samochody. Poza tym, ponieważ wszystkie są wykonane na platformach Grupy Volkswagen, można na nich polegać. Co więcej, są one objęte trzyletnią gwarancją na 60 000 mil, co jest dobrym rozwiązaniem.

Cena

Oczywiście najtańszym SUV-em Skody jest Skoda Kamiq z ceną bazową 27 597 USD. Podczas gdy cena bazowa Skody Karoq wynosi 35 315 USD, a Kodiaq 41 678 USD. Należy pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji, roku modelowego i opcji wyposażenia.

FAQ

Czy Skoda jest niezawodna?

Tak, Skoda produkuje jedne z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Większość samochodów tej marki rejestruje mniej usterek i są one dość tanie w utrzymaniu w porównaniu do innych SUV-ów z wyższej półki. Nie oznacza to jednak, że nie mają one problemów.

Jakie są najczęstsze problemy z SUV-ami Skody?

Zanim zainwestujesz w SUV-a Skody, powinieneś zapoznać się z niektórymi problemami, z jakimi możesz się spotkać. Niektóre z najczęstszych problemów z modelami Skody to problemy ze skrzynią biegów, problemy z turbosprężarką, wycieki wewnątrz samochodu, problemy z reflektorami, problemy z łańcuchem rozrządu, nadmierne zużycie oleju i zablokowany filtr DPF.

Jak długo wytrzymują SUV-y Skody?

Podobnie jak większość modeli Skody, SUV-y Skody prawdopodobnie wytrzymają od 150 000 do 200 000 mil. Ale przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji te SUV-y mogą przejechać ponad 200 tysięcy kilometrów. Należy zauważyć, że Skoda Karoq jest najbardziej niezawodnym z trzech SUV-ów Skody.

  Czy Skoda Yeti to dobry samochód?

Czy Skoda oferuje elektrycznego SUV-a?

Tak, Skoda oferuje obecnie tylko jednego elektrycznego SUV-a, którym jest Skoda Enyaq iV. Ten samochód jest pięknie zaprojektowany i przyjemny w prowadzeniu. Posiada również potężną baterię o zasięgu od 312 do 329 mil.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy wybierzesz Skodę Kamiq, Karoq czy Kodiaq, otrzymasz niezawodny i dobrze działający samochód. Są one również praktyczne i wygodne. Ważne jest jednak, aby wybrać SUV-a, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Skoda Kamiq jest najmniejsza i zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny. Z drugiej strony, Karoq najlepiej nadaje się dla osób, które nie chcą bardzo kompaktowego lub dużego SUV-a. Wreszcie, Kodiaq jest najlepszy dla rodzin i ma najlepsze osiągi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z