Skoda Kodiaq – problemy ze skrzynią DSG

Skodą Kodiaq

Modele Skody Kodiaq ze skrzynią biegów DSG charakteryzują się lepszą wydajnością paliwową niż tradycyjne skrzynie automatyczne. Co więcej, nie występuje w nich utrata mocy pomiędzy samymi zmianami biegów. Jakie są jednak problemy ze skrzynią DSG w Skodzie Kodiaq?

Niektóre z najczęstszych problemów ze skrzynią biegów DSG w Skodzie Kodiaq to stukanie skrzyni biegów, awaria elektromagnesu, awaria mechatroniki i poślizg skrzyni biegów. Ponadto właściciele zgłaszali przegrzewanie się DSG, wycieki ze skrzyni biegów, wahania i opóźnione załączanie.

Jakie są najczęstsze problemy z DSG w Skodzie Kodiaq?

Awaria elektromagnesu

Właściciele modeli Skoda Kodiaq z przekładnią DSG powinni być przygotowani na ten problem. Problem ten występuje głównie z powodu wewnętrznych problemów elektrycznych. W niektórych przypadkach dzieje się tak z powodu zanieczyszczenia oleju, które ma miejsce, gdy większość części skrzyni biegów ulega awarii.

Aby uniknąć większości problemów związanych z solenoidem, należy regularnie wymieniać płyn przekładniowy. Jeśli jednak elektrozawór pada z innego powodu, należy zlecić jego sprawdzenie profesjonalnemu mechanikowi i rozwiązać problem.

Jęczenie skrzyni biegów

Skrzynia DSG w samochodzie powinna działać płynnie, bez wibracji, a nawet drgań. Jeśli więc zauważysz takie objawy, oznacza to, że Twoja skrzynia DSG ma problem. Większość użytkowników Skody Kodiaq zgłosiła, że ich DSG drży podczas przyspieszania i zmiany z pierwszego biegu na wyższy.

Aby rozwiązać ten problem, właściciel będzie musiał wymienić pakiety sprzęgła skrzyni biegów. Dzieje się tak, ponieważ iskry sprzęgła zaczynają wibrować lub drgać, gdy zaczynają się zużywać.

Poślizg skrzyni biegów

Istnieje kilka powodów, dla których DSG w Skodzie Kodiaq się ślizga. Najczęstsze z nich to zużyte pakiety sprzęgła, problemy z elektroniką i wadliwa jednostka sterująca skrzyni biegów. Niemniej jednak najczęstszym problemem są zużyte iskry sprzęgła, które powodują poślizg skrzyni biegów podczas przyspieszania.

  Najczęstsze problemy z Skodą Superb

Pomimo tego, że samochód zwiększa obroty podczas przyspieszania, sprzęgło załącza się z opóźnieniem i masz wrażenie, że skrzynia biegów się ślizga. Aby rozwiązać ten problem, należy udać się do profesjonalnego mechanika.

Nieszczelność mechatroniki DSG

Mechatronika DSG jest szczelnie zamknięta za pomocą uszczelki. Jednak z powodu ciągłego nagrzewania się jednostki, w końcu zacznie ona wyciekać olej. W niektórych sytuacjach metalowa obudowa, która zabezpiecza mechatronikę, może pęknąć lub zardzewieć i doprowadzić do wycieku.

Aby rozwiązać ten problem, należy udać się do profesjonalnego mechanika w celu naprawy obudowy lub wymiany uszczelki. Jeśli obudowa jest pęknięta, może być konieczna jej wymiana.

Zawieszanie i opóźnione włączanie silnika

Pomimo tego, że nie jest to częste, problem ten nadal występuje u kilku kierowców Skody Kodiaq. Poza tym jest to jedna z najtrudniejszych do zdiagnozowania usterek DSG. I w przeciwieństwie do większości problemów, którym się przyjrzeliśmy, ten problem może być spowodowany różnymi rzeczami. Niektóre z nich obejmują zużyte pakiety sprzęgła i niski lub zły poziom płynu przekładniowego.

Aby naprawić ten problem, należy udać się do doświadczonego mechanika.

Awaria mechatroniki

Układ mechatroniczny składa się z różnych części, które w każdej chwili mogą ulec awarii. Dlatego ważne jest, aby samochód został sprawdzony przez profesjonalnego mechanika, aby mógł on naprawić każdą część jako oddzielną jednostkę. Typowe awarie jednostek mechatronicznych obejmują wycieki z korpusu zaworu wysokiego ciśnienia, awarie silnika elektrycznego i awarie pompy wysokiego ciśnienia.

Przegrzanie DSG

To kolejny częsty problem ze skrzynią DSG w Skodzie Kodiaq. Jednak naprawa tego problemu jest czasami łatwa, zwłaszcza jeśli skrzynia biegów wymaga jedynie schłodzenia. Ale w większości przypadków skrzynia biegów nagrzewa się z powodu niskiego poziomu płynu przekładniowego.

  Najczęstsze problemy ze Skodą Kamiq

Dlatego ważne jest, aby zawsze upewnić się, że płyn przekładniowy jest regularnie wymieniany i znajduje się na odpowiednim poziomie. Płyn ten pomaga utrzymać smarowanie i chłodzenie części przekładni.

Więcej problemów ze Skodą Kodiaq

FAQ

Jak długo działa skrzynia biegów Skoda Kodiaq DSG?

Skoda Kodiaq DSG jest jedną z najbardziej niezawodnych skrzyń biegów na rynku. Tak więc, przy dobrej opiece i konserwacji, ta skrzynia biegów może wytrzymać ponad 80 000 mil. Nawet jeśli Skoda Kodiaq nie jest na rynku od dłuższego czasu, dobra konserwacja może nawet pozwolić tej skrzyni DSG przetrwać ponad 100 tysięcy kilometrów.

Jak uniknąć problemów ze skrzynią biegów DSG?

Jeśli chcesz, aby Twoja DSG działała dłużej i miała kilka problemów, musisz prawidłowo jeździć i dbać o samochód. Niektóre z rzeczy, które musisz zrobić, to unikać niewłaściwego uruchamiania samochodu i unikać używania pedału przyspieszenia, aby utrzymać samochód na zboczach. Ponadto należy unikać zmiany biegu na wyższy podczas hamowania i nie wrzucać biegu jałowego.

Czy skrzynia DSG jest lepsza od manualnej skrzyni biegów?

Obie skrzynie biegów mają swoje wady i zalety. Niemniej jednak zalety skrzyni DSG przewyższają zalety manualnej skrzyni biegów. Wynika to z faktu, że jest ona wyposażona w sterowane komputerowo zmiany biegów, które są znacznie szybsze niż nawet najszybszy kierowca z manualną skrzynią biegów.

Przekładnie DSG umożliwiają zmianę biegów w czasie do 8 milisekund, co zapewnia szybką i płynną zmianę biegów. Sprawiają, że jazda jest przyjemna i płynna.

  Najczęstsze problemy z Skodą Octavia

Jakie są oznaki wadliwej skrzyni DSG w Skodzie Kodiaq?

DSG może działać przez długi czas, jeśli jest dobrze konserwowana. Niemniej jednak ważne jest, aby znać niektóre oznaki awarii lub złego działania DSG, aby uniknąć kosztownych napraw. Niektóre z typowych objawów wadliwej skrzyni DSG to gwałtowna zmiana biegów, nagła utrata mocy, nadmierne wibracje i gaśnięcie silnika przy niskich prędkościach. Co więcej, mechaniczne odgłosy i brak wyboru biegów mogą być innymi oznakami wadliwej skrzyni DSG.

Czy możliwa jest naprawa skrzyni biegów DSG?

Tak, naprawa jest możliwa. Większość problemów z DSG wiąże się z awarią jednostki mechatronicznej. Należy pamiętać, że możliwa jest naprawa lub wymiana skrzyni DSG. Nie powinieneś jednak naprawiać ani wymieniać tej jednostki, ponieważ jest ona skomplikowana i uciążliwa w obsłudze. Upewnij się, że zatrudnisz profesjonalnego mechanika, który Ci pomoże.

Podsumowanie

Modele Skoda Kodiaq ze skrzynią DSG są nie tylko oszczędne, ale także płynne w prowadzeniu. Jednak bez odpowiedniej opieki i konserwacji właściciele nadal będą rejestrować kilka problemów z DSG. Jeśli jednak skrzynia DSG jest odpowiednio konserwowana i zadbana, może wytrzymać ponad 80 tys. km.

Ogólnie rzecz biorąc, modele Skoda Kodiaq z DSG są niezawodne i mają te same funkcje, co tradycyjne modele Skoda Kodiaq z konwencjonalnymi automatycznymi skrzyniami biegów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z