Skoda Kodiaq VS VW Tiguan

2023 VW Tiguan

Jeśli szukasz wysokiej jakości rodzinnego SUV-a średniej wielkości, Skoda Kodiaq i Volkswagen Tiguan to dwa wyjątkowe samochody do wyboru. Te dwa SUV-y są przestronne i mieszczą siedem osób. Ale który samochód jest lepszy?

Skoda Kodiaq i Volkswagen Tiguan mają Volkswagena jako firmę macierzystą. Dlatego też mają wiele podobieństw. Poza tym oba SUV-y zapewniają dużo miejsca i są bardzo niezawodne. Są również dobrze zbudowane z wygodną kabiną. Co więcej, są praktyczne z dużą przestrzenią ładunkową.

Cechy Volkswagen Tiguan VS Skoda Kodiaq

Wygląd

Podczas gdy oba samochody wyglądają spektakularnie, VW Tiguan oferuje bardziej elegancki i wyrafinowany wygląd. Ale jeśli chodzi o wnętrze, te samochody są mniej więcej takie same. Mają elegancki, ale konserwatywny design. Istnieje jednak różnica w jakości, ponieważ Volkswagen Tiguan oferuje więcej miękkich w dotyku materiałów i błyszczących wersji z efektem metalu niż Skoda Kodiaq.

Dlatego też, jeśli wybierasz samochody na podstawie wyglądu, VW Tiguan jest lepszym samochodem, ponieważ jest nieco bardziej wyrafinowany niż Skoda Kodiaq.

Osiągi

Jeśli zamierzasz jeździć SUV-em po mieście, VW Tiguan jest lepszym samochodem. Jest on bowiem nieco bardziej kompaktowy i lepiej się prowadzi. Co więcej, Tiguan ma wysoką pozycję siedzącą, która zapewnia kierowcy fantastyczny widok na ruch uliczny. Z drugiej strony, Skoda Kodiaq z mocnym, ale wydajnym 2,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym jest idealna do długich podróży i jazdy w terenie.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Ponieważ te samochody są oparte na tej samej platformie, mają prawie taki sam rozmiar. Jednak Skoda Kodiaq oferuje większy komfort i przestrzeń ładunkową. Ma opcję pięcio- i siedmiomiejscową. Wersja pięciomiejscowa oferuje więcej przestrzeni ładunkowej niż opcja siedmiomiejscowa. A ponieważ skupiamy się na wersji siedmiomiejscowej, jej przestrzeń ładunkowa wynosi 270 litrów i 720 litrów po złożeniu siedzeń w trzecim rzędzie.

  Który VW Golf jest najlepszy

Volkswagen Tiguan jest również przestronny z dużą przestrzenią ładunkową, ale jest nieco mniejszy. Dostępny jest w wersji pięcio- i siedmiomiejscowej. W przeciwieństwie do Skody Kodiaq, trzeci rząd siedzeń VW Tiguan jest nieco wygodniejszy niż trzeci rząd w Kodiaq. Siedmiomiejscowy VW Tiguan ma bagażnik o pojemności 230 litrów, ale po złożeniu siedzeń pojemność ta wzrasta do 700 litrów.

Jeśli więc zależy Ci na przestrzeni i komforcie, Skoda Kodiaq jest lepszym samochodem. Jest też bardziej praktyczna.

Bezpieczeństwo

Zgodnie z oczekiwaniami, oba samochody są bezpieczne i wyposażone w najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa. Zostały również przetestowane i uzyskały pięć gwiazdek w testach zderzeniowych EURO NCAP. Niemniej jednak Volkswagen Tiguan uzyskał lepsze wyniki niż Kodiaq. W przypadku ochrony dorosłych Kodiaq uzyskał 92%, podczas gdy VW Tiguan uzyskał 96%. VW Tiguan uzyskał również lepszy wynik w zakresie ochrony dzieci, ponieważ uzyskał 84%, w porównaniu do 77%, które uzyskał Kodiaq.

Co więcej, VW Tiguan uzyskał lepszy wynik, jeśli chodzi o technologię bezpieczeństwa z 68%, w porównaniu do 54%, które uzyskała Skoda Kodiaq.

Oszczędność paliwa

Pod względem zużycia paliwa Skoda Kodiaq wygrywa, ponieważ zużywa mniej paliwa niż VW Tiguan. Podstawowy silnik Skody Kodiaq, model z silnikiem wysokoprężnym o mocy 150 KM, ma wskaźnik 52 mpg, podczas gdy wersja benzynowa ma wskaźnik 42 mpg. Niemniej jednak należy również zauważyć, że najbardziej zaawansowane wersje wyposażenia, takie jak modele vRS, mają wskaźnik efektywności paliwowej na poziomie około 33 mpg, co jest dość niskim wynikiem.

Jak wspomniano powyżej, Volkswagen Tiguan jest mniej wydajny, ponieważ jego podstawowy model (1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM) ma wydajność około 38,7 mpg. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się na wysokiej klasy wykończenia Volkswagena Tiguana, wydajność będzie jeszcze niższa.

  Problemy z hakiem holowniczym w Skoda Kodiaq

Cena

Co zaskakujące, Skoda Kodiaq jest nieco droższa niż Volkswagen Tiguan. Jednak po uwzględnieniu wszystkich czynników okaże się, że Skoda Kodiaq oferuje lepszy stosunek jakości do ceny niż Volkswagen Tiguan.

Podstawowa cena Skody Kodiaq wynosi około 43 740 USD, ale może wzrosnąć do 57 30 USD, w zależności od wybranej opcji wyposażenia. Należy pamiętać, że najbardziej zaawansowanymi opcjami wyposażenia są wersje L&K i vRS.

Z drugiej strony, podstawowy model Volkswagena Tiguana kosztuje 43250 USD, ale modele z wyższej półki mogą kosztować około 451 334 USD.

Więcej informacji na temat zakupu używanej Skody Kodiaq i lat, których należy unikać.

FAQ

Który samochód jest bardziej niezawodny – Volkswagen Tiguan czy Skoda Kodiaq?

Volkswagen produkuje niezawodne samochody. Tak więc Volkswagen Tiguan i Skoda Kodiaq nie są wyjątkiem. Niezależnie od tego, Skoda Kodiaq jest nieco bardziej niezawodna niż Volkswagen Tiguan. Wynika to z faktu, że oprócz mniejszej liczby usterek, jest również tańsza w utrzymaniu.

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – Skoda Kodiaq czy Volkswagen Tiguan?

Oba te samochody są droższe w utrzymaniu niż SUV-y głównego nurtu, ale tańsze w utrzymaniu niż SUV-y z wyższej półki. Skoda Kodiaq jest nieco tańsza w utrzymaniu niż VW Tiguan. Niemniej jednak oba mają drogie części zamienne, a koszt serwisu jest również wysoki.

Czy Skoda Kodiaq ma więcej problemów niż Volkswagen Tiguan?

Nie, Skoda Kodiaq ma mniej problemów niż Volkswagen Tiguan. Wynika to z faktu, że Volkswagen Tiguan jest wyposażony w nieco bardziej zaawansowane funkcje niż Skoda Kodiaq. W rezultacie więcej rzeczy może pójść nie tak w VW Tiguan niż w Skodzie Kodiaq.

  Zaskakujące fakty o VW T-Cross

Więcej informacji o problemach związanych z tymi dwoma samochodami:

Volkswagen Tiguan problemy.

Problemy Skody Kodiaq.

Który samochód wytrzyma dłużej – Volkswagen Tiguan czy Skoda Kodiaq?

Volkswagen jest znany z produkcji jednych z najtrwalszych samochodów na rynku. Tak więc, ponieważ oba te SUV-y mają VW jako firmę macierzystą, spodziewaj się, że będą trwać długo. Niemniej jednak Skoda Kodiaq będzie trwać nieco dłużej niż VW Tiguan, ponieważ nie jest tak skomplikowana.

Skoda Kodiaq ma żywotność około 200 000 mil, podczas gdy Volkswagen Tiguan ma żywotność około 180 000 mil.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, czy wybierzesz Skodę Kodiaq, czy Volkswagena Tiguana, nie będziesz rozczarowany. Wynika to z faktu, że oba samochody są wygodne, przestronne, praktyczne i niezawodne. Wybór jednego z nich nie jest więc łatwy. Niemniej jednak Skoda Kodiaq jest idealna dla tych, którzy szukają przestronnego, łatwego w utrzymaniu i lepszego SUV-a terenowego.

Wręcz przeciwnie, Volkswagen Tiguan lepiej nadaje się dla osób, które pragną bardziej zaawansowanego, wydajnego, lepiej wyglądającego i przyjemnego w prowadzeniu samochodu. Co więcej, Tiguan oferuje najlepsze wrażenia na drodze. Wreszcie, Skoda Kodiaq oferuje stosunek jakości do ceny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z