Skoda Roomster automatyczna problemy

Skodą Roomster

Skoda Roomster automatic to mały samochód rodzinny produkowany od 2006 do 2015 roku. Ten pięciodrzwiowy hatchback jest niezawodny i przestronny z wyjątkową wydajnością. Niemniej jednak, ten samochód pochodzi również z wieloma problemami, o których użytkownicy powinni wiedzieć. Więc, jakie są problemy z automatem Skoda Roomster?

Wspólne problemy z automatycznymi modelami Skoda Roomster to problemy z hamowaniem, problemy ze skrzynią biegów, wyciek paliwa, problemy elektryczne i wadliwa blokada kierownicy. Ponadto niektórzy użytkownicy zgłaszali również posiadanie problemów z turbosprężarką, nadmierne zużycie oleju i niedziałające wtryskiwacze paliwa.

Więcej o różnych problemach z Skodą Roomster.

Jakie są częste problemy z modelami automatycznymi Skody Roomster?

Problemy ze skrzynią biegów

Mimo że modele Skoda Roomster z automatyczną skrzynią biegów działają dłużej niż modele z manualną skrzynią biegów, mają zazwyczaj więcej problemów. Należy pamiętać, że większość tych problemów pojawia się, gdy samochód nałoży kilka mil. Niektóre ze zgłaszanych problemów z automatyczną skrzynią biegów to ślizganie się kół zębatych, nieudane włączanie się biegów i felerne zmiany biegów.

Jeśli masz problemy ze skrzynią biegów, musisz udać się do profesjonalnego mechanika w celu przeprowadzenia kontroli przed dokonaniem naprawy lub wymiany.

Problemy z hamowaniem

Wielu użytkowników Skoda Roomster automatic zgłosiło posiadanie problemów z hamowaniem. Ten problem jest powszechny w Skoda Roomster używanych w zimnych lub śnieżnych obszarach. Poza tym, problem ten jest zwykle spowodowany rozdarciem lub nieszczelnością przewodu podciśnienia wspomagania hamulców.

Aby naprawić ten problem, konieczna będzie wymiana uszkodzonego przewodu podciśnieniowego wspomagania hamulców.

Nadmierne zużycie oleju

Jest to kolejny częsty problem, którego doświadczają automatyczne modele Skody Roomster. Problem ten występuje jednak częściej w Skodzie Roomster z silnikiem benzynowym 1.2 TSI. Co więcej, problem ten pojawia się wcześnie i może spowodować poważne uszkodzenie silnika, jeśli nie zostanie sprawdzony w odpowiednim czasie.

  Najczęstsze problemy z Skodą Yeti

Należy pamiętać, że główną przyczyną tego problemu jest nieszczelność wokół pierścieni tłokowych. Niemniej jednak, może to być również spowodowane zużytymi uszczelkami lub uszczelkami. Należy więc upewnić się, że profesjonalny mechanik dokona przeglądu samochodu przed wymianą lub naprawą którejkolwiek z części.

Wadliwa blokada kierownicy

Wadliwa blokada kierownicy może nie być tak niebezpieczna jak wadliwa kierownica, ale należy ją naprawić, aby uniknąć wszelkich zagrożeń dla samochodu. Dzieje się tak dlatego, że wadliwa blokada kierownicy może zablokować samochód, gdy chcemy z niego skorzystać. Poza tym, zła blokada kierownicy jest zwykle spowodowana zatkaną zębatką lub wadliwą zębatką wspomagania kierownicy.

Ten problem można naprawić, czyszcząc zatkaną zębatkę lub wymieniając ją, jeśli jest uszkodzona.

Wyciek paliwa

Ten problem szalał w automatycznych modelach Skody Roomster wyprodukowanych w latach 2011-2015. Jednak producent wycofał dotknięte modele, a problem został naprawiony. Skoda zauważyła, że problem został spowodowany przez wibracje, które są przenoszone na pokrywę filtra paliwa z powodu pulsacji ciśnienia w przewodach paliwowych.

Dodatkowo problem ten sprawiał, że filtr paliwa pękał w okolicy szyjki doprowadzającej i powodował wyciek paliwa.

Problemy z turbosprężarką

Automatyczny silnik benzynowy 1.2 TSI Skody Roomster jest jednym z najbardziej problematycznych silników z tego modelu. Oprócz doświadczania nadmiernego zużycia oleju, silnik ten ma również problemy z turbosprężarką. Niektóre z objawów złej lub wadliwej turbosprężarki to słabe przyspieszenie, utrata mocy, nadmierne dymienie spalin i zwiększone zużycie gazu.

  Czy Skoda Kodiaq to dobry samochód?

Aby naprawić ten problem, należy wymienić wadliwą turbosprężarkę.

Awaria wtryskiwaczy paliwa

Wtryskiwacze paliwa w Skoda Roomster są znane z tego, że po pewnym czasie ulegają awarii. Niektóre z objawów awarii wtryskiwacza paliwa to nieprawidłowy zapłon silnika, zmniejszona moc silnika, samochód nie startuje, niski przebieg gazu i praca silnika na biegu jałowym.

Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie wymienić uszkodzone wtryskiwacze paliwa.

Problemy elektryczne

Problemy elektryczne są powszechne w modelach Skody. Automatyczna Skoda Roomster nie jest wyjątkiem. Niektóre z powszechnych problemów elektrycznych w tym samochodzie to awaria wentylatora, wadliwe alternatory, drenaż akumulatora i problemy z rozrusznikiem.

Jeśli chcesz naprawić problem, zleć kontrolę samochodu profesjonalnemu mechanikowi, aby wskazać prawdziwy problem.

FAQ.

Czy Skoda Roomster jest niezawodna?

Tak, Skoda Roomster jest równie niezawodna jak inne modele Skody. Wielu użytkowników pochwaliło ich osiągi i niezawodność. Dodatkowo większość agencji wiarygodności przyznała Skodzie Roomster ponadprzeciętną ocenę niezawodności. Jedynym problemem jest wysoki koszt części zamiennych.

Które silniki Skody Roomster są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów?

Co zaskakujące, tylko garstka modeli Skody Roomster posiada automatyczną skrzynię biegów. Na domiar złego, oba modele Skody Roomster, które posiadają automatyczną skrzynię biegów, to wersje benzynowe, a nie diesle. Obejmują one od 2010 do 2015 roku 1,2-litrowy silnik turbodoładowany TSI CBZB I4 z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Drugi silnik to 2006 do 2015 1.6 MPI I4 wolnossący z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Pozostałe trymery Skody Roomster posiadają manualną skrzynię biegów.

Czy utrzymanie Skody Roomster jest drogie?

Nie, utrzymanie Skody Roomster jest o wiele tańsze niż większości jej rywali. To dlatego, że samochód jest bardzo niezawodny i zgłasza niewiele problemów w porównaniu do swoich konkurentów. Z drugiej strony, części do Skody Roomster są dość kosztowne, podobnie jak koszty pracy.

  Najczęstsze problemy z Skodą Octavia

Jak długo wytrzymują silniki Skody?

Skoda jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych na rynku. A ponieważ ich silniki są wykonane przez Grupę Volkswagen, są bardzo niezawodne. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, silnik Skody Roomster powinien wytrzymać ponad 250 000 mil.

Jaki silnik ma Skoda Roomster?

W przeciwieństwie do wielu modeli Skody, Skoda Roomster posiada jedną generację z jedną aktualizacją. Jednakże, pochodzi z kilku opcji silnika, które dają użytkownikom kilka opcji do wyboru. Posiada zarówno opcje silników wysokoprężnych, jak i benzynowych.

Skoda Roomster opcje diesel obejmują silniki 1,2 litra I3 TDI CR, 1,4 litra I3 TDI PD, 1,6 litra I4 TDI CR, i 1,9 litra TDI PD. Przeciwnie, oferuje również kilka opcji benzynowych, w tym silniki 1,2 litra I3 HTP, 1,2 litra I4 TSI, 1,4 litra I4 16V i 1,6 litra 16V.

Bottom line

Niezależnie od tego, czy wybierzesz Skodę Roomster z automatyczną czy manualną skrzynią biegów, prawdopodobnie napotkasz te same problemy z niewielkimi różnicami. Obie skrzynie biegów są niezawodne, ale opcja automatyczna jest bardziej trwałym wyborem. Wręcz przeciwnie, manualna skrzynia biegów jest mniej kosztowna w utrzymaniu.

Z tego powodu, Twój automatyczny model Skoda Roomster będzie trwał dłużej, jeśli będzie odpowiednio konserwowany i zadbany. Średnio powinien wytrzymać co najmniej 200 000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z