Smart EQ Fortwo Niezawodność

Smart EQ Fortwo, znany wcześniej jako Smart Fortwo electric drive, smarted lub Smart Fortwo EV, jest elektrycznym wariantem miejskiego samochodu Smart Fortwo. W 2010 roku Smart wprowadził na rynek elektryczny model Smart EQ Forfour, mniejszą wersję większego modelu Smart Forfour.

Przegląd

Akumulator w Smart EQ ForTwo coupe ma łączną pojemność 17,6 kWh. Szacujemy, że 16,7 kWh z tej pojemności będzie nadawało się do użytku. Na pełnym naładowaniu akumulator zapewnia zasięg około 60 mil. Rozpędza się od 0 do 60 km/h w 11,6 km/h, a jego prędkość maksymalna wynosi 80 km/h. Smart EQ Fortwo jest dostępny z napędem na tylne koła.

Niezawodność

Wskaźnik niezawodności Smarta Fortwo wynosi 53, co jest wynikiem znacznie lepszym niż średnia w branży, a im niższa liczba, tym lepszy samochód. Według ReliabilityIndex, Smart forfour jest oceniany znacznie niżej niż fortwo. Pod względem niezawodności uzyskał wynik 148 punktów, czyli znacznie poniżej średniej branżowej.

Bezpieczeństwo

Testy Euro NCAP stały się w ostatnich latach bardziej rygorystyczne, dzięki czemu całkiem sporo samochodów otrzymuje cztery gwiazdki. W EQ ForTwo 82% dorosłych i 80% dzieci może spać spokojnie.

Wskaźnik amortyzacji

W przypadku modelu SmartEQ ForTwo wartości rezydualne są rozczarowujące. Według oficjalnych danych, po trzech latach i przejechaniu 36 000 mil, samochód zachowa od 34 do 37% swojej wartości.

Konserwacja i naprawy

Smart EQ ForTwo jest droższy w zakupie niż równoważny model z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym – ale zaoszczędzisz sporo pieniędzy, jeśli weźmiesz pod uwagę, o ile mniej kosztuje jego eksploatacja.

  Mercedes AMG E53 Niezawodność

FAQ

Czy Smart EQ Fortwo to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Smart EQ Fortwo jest samochodem z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w Smart EQ Fortwo?

Smart EQ Fortwo to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Dwa miejsca siedzące

Jaka jest moc w Smart EQ Fortwo i czy ma on turbo?

Smart EQ Fortwo ma 80 KM i 118 lb-ft momentu obrotowego.

Jakie ma koła?

Smart EQ Fortwo ma aluminiowe koła przednie 15 X 5 cali i aluminiowe koła tylne 15 X 5,5 cali.

Czy Smart EQ jest dobry?

Smart EQ ForTwo, dwumiejscowy samochód miejski, nie będzie pierwszym wyborem dużych rodzin. Jednak mimo to jest bardzo użyteczny. Wysoka pozycja za kierownicą w połączeniu z szeroko otwieranymi drzwiami zapewnia doskonałą widoczność.

Ile kilometrów wytrzyma smart fortwo?

Przy prawidłowej konserwacji samochód smart może przejechać od 150 000 do 20000 mil. Samochód smart wytrzyma od 10 do 13 lat, jeśli przejeżdżasz 15 000 mil rocznie. Dowiedz się o niezawodności samochodów Smart, kosztach ich utrzymania i typowych problemach, z jakimi borykają się ich właściciele.

Czy silniki samochodów Smart są niezawodne?

Smart nie jest zbyt niezawodny. ReliabilityIndex nie jest zbyt łaskawy dla modelu ForFour, a jego właściciele skarżą się na wiele usterek. Jednak niektórzy właściciele samochodów Smart nie zgłaszali żadnych problemów z modelami Smart i wystawili im wysokie noty za niezawodność.

  Mini Cooper Roadster S / JCW Niezawodność

Jakie problemy mają samochody Smart?

  • Elektryka
  • Zawieszenie
  • Skrzynia biegów / sprzęgło, zawieszenie
  • Hamulce
  • Silnik

Czy inteligentne samochody są dobre na długie podróże?

Nie bardzo. Są za to świetne na krótkie podróże. Doskonale nadają się również do jazdy po mieście. Smart to świetny samochód o dobrych właściwościach jezdnych i rozsądnej mocy. Jest też na tyle mały, że łatwo go przeoczyć, jeśli nie patrzy się na niego z boku. Sprawia wrażenie bezpieczniejszego, pewniejszego i znacznie lepszego w prowadzeniu niż oryginalne GEO Metro.

Czy samochody Smart są produkowane przez Mercedesa?

Tak, Smart jest produkowany przez Daimler AG, niemiecką firmę, która jest właścicielem Mercedes Benz. Smart Fortwo coupe trzeciej generacji (C453) został wprowadzony do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2015 r.

Czy samochody Smart są głośne?

Smart jest bardziej hałaśliwy niż wiele innych, większych samochodów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z