Smart Fortwo Niezawodność

Wprowadzony na rynek w 1998 roku, obecnie doczekał się trzeciej generacji jako ekonomiczny, tylnosilnikowy samochód typu hatchback z napędem na tylne koła. Smart Fortwo jest produkowany i sprzedawany przez firmę Smart, oddział niemieckiego koncernu Daimler AG. W 1998 roku na Paryskim Salonie Samochodowym zaprezentowano pierwszą generację, oznaczoną jako W450.

Przegląd

Mikrosamochód typu hatchback jest dostępny w wersji 3-drzwiowego hatchbacka i 2-drzwiowego kabrioletu. Jest sprzedawany w 46 krajach na całym świecie. Nazwa Smart wywodzi się od współpracy pomiędzy firmami Swatch i Mercedes: Swatch Mercedes ART. Nazwa Fortwo jest związana z dwuosobowymi miejscami siedzącymi. Od 2004 roku model Fortwo był znany jako smart city-Coupé. W 2017 roku Fortwo jest wyposażony w turbodoładowany silnik trzycylindrowy o pojemności 0,9 litra i mocy 89 KM. Opcjonalne skrzynie biegów to sześciobiegowa automatyczna i pięciobiegowa manualna.

Niezawodność

W rezultacie Smart nie wydaje się być zbyt niezawodny. Indeks niezawodności nie jest zbyt przychylny, ponieważ właściciele zgłaszają wiele usterek. Niemniej jednak, niektórzy właściciele twierdzą, że nie mieli żadnych problemów ze swoimi modelami Smart i wystawiają im wysokie oceny za niezawodność. Nie jest tak w przypadku Smarta hatchback. Ocena niezawodności Smarta Fortwo wynosi 4,0 na 5,0, co plasuje go na 16. miejscu wśród 21 najlepszych samochodów subkompaktowych.

Bezpieczeństwo

Samochody marki SMART są bezpieczne z wielu powodów. W samochodach SMART znajduje się komórka bezpieczeństwa Tridion, która otacza pasażerów i działa jak mocna klatka ochronna, zapobiegając wszelkim odkształceniom i zapewniając bezpieczeństwo osobom znajdującym się w środku w razie wypadku.

  Hyundai Ioniq 5 Elektryczny Niezawodność

Stopa amortyzacji

W ciągu pierwszych trzech lat od zakupu pojazdy smart amortyzują się średnio o 40 procent. Przewiduje się, że smart Fortwo z 2019 roku zamortyzuje się w dodatnim tempie 3%, a w ciągu najbliższych pięciu lat jego wartość wzrośnie o około 210 dolarów.

Konserwacja i naprawy

W ciągu roku koszty utrzymania Smarta Fortwo wynoszą 751 USD, co oznacza, że kosztują więcej niż przeciętny pojazd. Oprócz tych czynników, na niezawodność Smarta wpływa także średnio 0,3 rocznej wizyty w serwisie oraz 8% prawdopodobieństwo poważnej naprawy.

FAQ

Czy Smart Fortwo to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Smart Fortwo jest samochodem z napędem na tylne koła.

Ile miejsc jest w Smart Fortwo?

Smart Fortwo to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Dwuosobowe

Ile koni mechanicznych ma Smart Fortwo i czy ma turbo?

Smart Fortwo ma moc 89 KM i moment obrotowy 100 lb-ft. Silnik to Premium Unleaded I-3 o pojemności skokowej 1,0 l. Układ paliwowy to: MPI.

Jak duży prześwit ma Smart Fortwo?

5,2 cala ( 13,21 cm )

Jaki typ kół ma Smart Fortwo?

Smart Fortwo ma aluminiowe koła przednie 16 X 4,5 cala i aluminiowe koła tylne 16 X 5,5 cala.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z