Subaru Ascent Niezawodność

Subaru Ascent to rodzinny, średniej wielkości crossover SUV produkowany przez Subaru. Jest to największy pojazd produkowany przez Subaru. Na targach LA Auto Show 28 listopada 2017 roku zadebiutował siedmio- lub ośmiomiejscowy pojazd o takim samym wyglądzie jak koncepcja VIZIV-7. Stał się on dostępny w sprzedaży w trzecim kwartale 2018 roku.

Przegląd

Ascent to doskonały SUV średniej wielkości. Dzięki standardowemu napędowi na wszystkie koła i prześwitowi 8,7 cala może być wykorzystywany do lekkiego off-roadu. Dodatkowo, układ zawieszenia dobrze radzi sobie z łagodzeniem nierówności drogi, zapewniając komfortową jazdę. Subaru nadal oferuje 260 koni mechanicznych i 277 funtów momentu obrotowego w 2,4-litrowym, turbodoładowanym, czterocylindrowym silniku. Bezstopniowa skrzynia biegów Subaru przenosi moc na wszystkie cztery koła. Ascent rozpędza się od 0 do 60 mil na godzinę w 6,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 130 mil na godzinę.

Niezawodność

Subaru Ascent 2021 otrzymał ocenę niezawodności 3 na 5. W modelu 2020 Subaru Ascent ma ona wartość 3 na 5. Jest oczywiste, że Subaru Ascent z 2022 roku ma lepszy wynik niż Subaru Ascent z 2018 i 2019 roku, ale to nie wystarczy, aby podnieść jego ocenę niezawodności.

Bezpieczeństwo

SUV Ascent jest bezpieczny według testów zderzeniowych. Według National Highway Traffic Safety Administration, SUV otrzymał 5-gwiazdkową ocenę ogólną. We wszystkich poszczególnych testach Ascent otrzymał 5 gwiazdek, z wyjątkiem odporności na wywrócenie się pojazdu, gdzie otrzymał 4 gwiazdki.

  Subaru BRZ Niezawodność

Stopa amortyzacji

Przewiduje się, że stopa amortyzacji Subaru Ascent 2020 wyniesie 40% w ciągu pięciu lat. W ciągu 5 lat wartość tego samochodu spadnie o około 14 748 USD.

Konserwacja i naprawy

Konserwacja i naprawy Subaru Ascent będą kosztować około 8 160 USD w ciągu pierwszych 10 lat eksploatacji. Dla porównania, popularne modele SUV-ów kosztują zwykle około 720 USD więcej w ciągu pierwszych dziesięciu lat eksploatacji. Prawdopodobieństwo, że w tym czasie Ascent będzie wymagał poważnych napraw wynosi 23,97%.

FAQ

Czy Subaru Ascent to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Subaru Ascent jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Subaru Ascent?

Subaru Ascent to samochód z 8 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Standardowy SUV 4WD

Jaka jest moc w Subaru Ascent i czy ma turbo?

Subaru Ascent ma 260 KM mocy i 277 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Regular Unleaded H-4 o pojemności skokowej 2,4 L. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Subaru Ascent?

82,5 stopy sześciennej ( 2,336 m3 )

Jak duży prześwit ma Subaru Ascent?

8,7 cala ( 22,1 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Subaru Ascent ma aluminiowe koła przednie 20 X 7,5 cala i aluminiowe koła tylne 20 X 7,5 cala.

Z jakimi problemami boryka się Subaru Ascent?

CR stwierdza, że 3-rzędowy SUV Ascent miał średni poziom niezawodności w stanie początkowym. Jednak problemy ze skrzynią biegów czasami wymagały jej wymiany. Subaru wycofało model 2019 Ascent z powodu problemów ze skrzynią biegów oraz wadliwego zaworu PCV, który może prowadzić do awarii silnika.

  Nissan Armada Niezawodność

Czy warto kupić Subaru Ascent?

Tak, SUV Ascent jest przyzwoitym SUV-em średniej wielkości. Standardowy system napędu na wszystkie koła sprawia, że jest on zdolny do lekkiego off-roadu i ma 8,7 cala prześwitu. Układ zawieszenia doskonale radzi sobie z łagodzeniem nierówności na drodze, dzięki czemu jazda jest przyjemna.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z